Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Originální seriál s velmi zajímavým nápadem - propojení dvou světů (pohádkového a opravdového). Někdy se mi zdá něco moc zamotané, ale většinou je záhy vše vysvětleno. Zatím jsem viděla jen 5 dílů, ale už teď mě seriál chytil a určitě budu sledovat dál.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velmi silný, emotivní film skoro od začátku až do samého konce. Toto stále ožehavé téma a ještě v podání dvou hrdinů - 8 letých přátelů "nepřátelů" bylo opravdu velmi netradičně pojaté, ale o to víc mě zaujalo. Dětská roztomilost a nevědomost zahrála velikou roli a příběh byl opravdu napínavý do posledních vteřin. A ten tragický konec? No pro mě opravdové překvapení, nechápu, jak tu může někdo napsat, že celé to bylo předvídatelné, pokud teda nejste jasnovidci, tak pochybuju, že jste takovou pointu čekali...

LOL (2008)

Celkem příjemná oddychovka, která sice nemá nějak extra propracovaný děj a charaktery postav jsou až někdy až přehnané, ale mě prostě celý film hrozně bavil, za celých 103 minut jsem se snad ani chvíli nenudila. Navíc se mi také líbil výběr prostředí, kde se film odehrával (památky v Paříži a Londýně...). Inspirace skutečnými události mě ani nepřekvapila, jednalo se v podstatě o obyčejný příběh, ale přesto zajímavý a zábavný.. A jsem zvědavá, jak moc zhorší kvalitu ten nový remake s Miley Cyrus, který tento rok má přijít do kin.

Miláček (2012)

Pattinson = miláček? Ale jo, ta role mu docela sedla, svou roli zahrál celkem obstojně a jeho herecký talent se podle mě stále jen rozvíjí k lepšímu. Bohužel jsem ale celý film srovnávala s divadelní inscenací téhož příběhu, kterou jsem zhlédla v mladoboleslavském divadle, a ta divadelní forma mi prostě sedla mnohem víc.. Film mě chvílemi trochu nudil a měla jsem bohužel problém se vžít do atmosféry Paříže 19. století. Mohlo to určitě dopadnout mnohem líp, ale také mnohem mnohem hůř!

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Promiňte, ale teda slabší 3 hvězdy a to jsem se ještě rozhodovala, jestli jednu neubrat... Michelle Williams mi byla krajně nesympatická, Ryan byl sice herecky vynikající, ale jeho postava mi k němu také zrovna moc neseděla. Celý film se vlastně točí jen kolem vývoje vztahu k horšímu a celkově je to trochu nemastné neslané, prázdné. Hodně se mi líbila hudba, kamera a záběry z minulosti, ale pár scén bych upravila nebo dokonce vynechala úplně (potrat, společná sprcha v hotelu a další), detaily v nich byly podle mého názoru přebytečné a filmu spíše ublížily.. Z mé strany tedy bohužel velké zklamání.

Zelená míle (1999)

Jeden z nejlepších filmů vůbec (souhlasím s 4. nejlepším a 6. nejoblíbenějším v hodnocení na CSFD). Vynikající jak atmosférou, prostředím a nápadem příběhu jako retrospektivního vyprávění staříka, tak i neskutečnými hereckými výkony (hl. Tom Hanks) a prací na režisérské a hudební stránce. Sice 3 hodiny je opravdu dost dlouhá stopáž, ale ona díky zasvěcenosti od začátku do konce filmu uteče opravdu rychle..

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Opravdu legen...dární seriál! Jeden z mála sitcomů, u kterých se opravdu upřímně zasměju snad u každé epizody.. Miluju všechny postavy, protože každá je v něčem jiná a originální, ale samozřejmé Barney je bezkonkurenčně nejlepší. Na rozdíl od většiny ostatních hodnotících jsem se ještě nedostala k 6. sérii, kde prý kvalita klesá, takže jsem zatím velice spokojená, uvidíme postupem času :)

Surfařka (2011)

Filmy se sportovní tématikou nejsou zrovna mým šálkem kávy, navíc když jejich happyending je jasný od úplného začátku. Soul Surfer je ale výjimka, která potvrzuje toto pravidlo. Možná díky vynikajícímu výkonu AnnySophie Robb, možná díky dojemným scénám v Thajsku, možná díky nálepce "podle skutečné události"... A možná taky bez jakéhokoliv důvodu, prostě jen PROTO. Když máte víru, je možné všechno, úplně cokoliv..

Nebezpečná identita (2011) (seriál)

Po prvních dvou dílech jsem ze seriálu celkem nadšená :) uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, šance odebrat nebo přidat hvězdičky je otevřená..

Šťastný den (2010)

Zajímavé krátkometrážní drama, které přes svou krátkou stopáž vystihuje, čeho jsou lidé pro peníze schopni. Výborná hudba, kamera, herecké výkony - možná by si toto téma zasloužilo i filmové zpracování..