Definice lásky (2012) (TV film)

Kromě Účastníků zájezdu a Báječných let pod psa prostě filmy podle Viewegových knih nejsou nic moc... A čím dál horší, tohle se opravdu nepovedlo a je mi záhadou, jestli se dál budou prodávat Viewegovy knihy tak dobře jako dosud a i kdyby ne, už je to vlastně i herec, když si zde zahrál sám sebe! :D (ale význam jeho přítomnosti zde jsem nepochopila, tedy jestli to vůbec nějaký význam mělo, nooo...asi ne)... Jediné, co se mi docela líbilo byla role a herecký výkon Báry Polákové a doufám, že jsem ji neviděla naposled, snad bude častěji obsazována a i v lepších filmech.

Než si pro nás přijde (2007)

Po Now is Good další film s podobnou tematikou, u toho předchozího se mi líbil nápad (ikdyž teď zjišťuji, že byl vlastně tak trochu okopírovaný právě od The Bucket List), zde mě zaujaly výborné herecké výkony hlavně ústřední dvojice Freeman+Nicholson. Ale to se dalo očekávat. Filmu by určitě neuškodila ani delší stopáž, já se ani chvíli nenudila a s napětím jsem očekávala co bude dál a jestli konec bude takový, jaký byl. Opravdu hodně působivé a emocionální doplněné skvělým soundtrackem.

Ruby Sparks (2012)

Dlouhou dobu jsem film sháněla a těšila se na něj. Měla jsem obrovská očekávání a přesto jsem nečekala tolik, moje očekávání byla překonána. Tenhle typ filmů prostě miluju, připomnělo mi to trochu můj jeden z nejoblíbenějších snímků 500 dní se Summer. Romantika, ale ne přehnaná, humoru akorát. Prostě vše jako šité na míru divákovi jako jsem já. Oba hlavní hrdiny jsem doteď nezaregistrovala, ale to byl chyba, v Ruby Sparks jsem poznala dva skvělé herce. Hlavně tedy Zoe Kazan (která mi připomíná Zooey Deschanel) jsem si zamilovala ihned díky její bláznivosti a energii. Ta pointa byla opravdu jen třešničkou na dortu. Hned po prvním zhlédnutí putuje Ruby do mých TOP10! :))

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jo jo...i já, přestože jsem nikdy nečetla jedinou Tolkieonovu knihu, nemám ráda fantasy a Pána prstenů jsem vždycky viděla jen tak zběžně, jsem vyrazila do kina, abych zjistila, co na tom všichni vidí. A pochopila jsem! Svět, který jsem viděla na obrovském plátně jsem si zamilovala stejně jako všechny bytosti, z nichž na prvním místě je Glum a hned po něm vtipně hloupí zlobři. Opravdu jsem netušila, že u fantasy se nasměju chvílemi lépe, než u nějaké bláznivé komedie. Prostředí a krajina na Novém Zélandu mě okouzlila natolik, že mým dalším snem je se tam alespoň jednou v životě podívat... Nicméně jsem stejně jednu hvězdičku ubrala, ta hrozně dlouhá stopáž mi trochu vadila a to napínání na 3 díly je podle mě zbytečné. Ale oba následující díly si samozřejmě nenechám ujít :)

Teď a tady (2012)

Po 50 / 50, Restless a dalších přišel další film se stejným tématem, ale tentokrát je hlavní hrdinkou Tessa, dívka v mém věku, se stejnými radostmi i starostmi jako já... A konec je taky poněkud jiný. Možná se to někomu může zdát jako hra na city, ale je to prostě krutá realita a takové filmy o rakovině prostě jsou. Ne vše ve filmu bylo dokonalé, ale prostě splnil to, co asi mě, rozbrečel mě a dlouho mi ležel a bude ležet v hlavě. Už ho nikdy nechci vidět (jistě každý pochopí proč), ale přesto 5 hvězdiček a to bez rozmýšlení...

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale Emma Watson mě překecala! Bylo to prostě úžasné. Její herecký výkon byl i přes ostatní skvělé výkony prostě nejlepší. Už to pro mě není jen Hermiona a já se nemůžu dočkat, co předvede příště! Ten příběh sice není nijak obtížný, zamotaný a nečitelný, ale právě svou "obyčejností" je hrozně kouzelný. Já ze začátku nic moc nečekala, ale po zhlédnutí jsem měla pocit, že to prostě musím vidět znovu..

Prázdniny (2006)

Ano, i já srovnávám s Láskou nebeskou a v tomto srovnání Prázdniny prohrávají na plné čáře. Kate Winslet sice znovu boduje, ale Cameron Diaz mi byla ve své roli neskutečně protivná. Ale zase tento film nechci zahrabávat metr pod zem, určitě se na něj při slabé chvíli znovu podívám :)

Santa je úchyl! (2003)

Tak tohle je podle mě skvělá ukázka vtipné vánoční komedie. Já samozřejmě nenechám dopustit na ty romantické slaďáky s vánoční atmosférou (jako je Láska nebeská atd.), ale někdy je čas se zasmát trošku v jiném smyslu a nebrat život tak moc vážně. Hlavní role je prostě dokonale zahraná a ten malý tlouštík mě taky moc bavil!! Po druhém zhlédnutí přeci jen přidávám 4. hvězdičku.

Atlas mraků (2012)

Filmy Toma Tykwera jsou vždycky výjimečné a tenhle byl asi nejvýjimečnější ze vše od tohoto režiséra, tedy určitě alespoň z těch, které jsem viděla... Sice nejdříve působí hrozně překombinovaně a nepochopitelně, ale vyplatí se tu část přečkat a pak zjistit jak je všechno složitě ale přitom jednoduše provázané a vše se vším souvisí. Ty skvělé výkony herců, masky, které způsobily, že jsem až do závěrečných titulek netušila, kdo hraje jaké všechny postavy a dokonalá hudba, poskytly nepopsatelnou atmosféru. Je to skvělý zážitek i pro nejnáročnějšího diváka. Jedno zhlédnutí ale nestačí, takže 5. hvězdička si ještě počká na mé další zhlédnutí.

Bojovníci Zenu (2007) (pořad)

Dlouho jsem se u žádného pořadu či televizní soutěže nepobavila tak, jako u některých úkolů ve Fist of Zen! Možná to je pro puberťáky, ale já u toho prostě někdy dostávám záchvaty smíchu, až mě bolí břicho :D