Pěna dní (2013)

Úžasný, bláznivý, pohádkový.. Přesně takový svět jsem si po přečtení knihy Borise Viana Pěna dní představovala a když se přesně takový objevil na plátně, byla jsem nadšená. Nedokážu si představit lepší obsazení hlavních rolí, oni dva se mi tam prostě dokonale hodili. Francouzská hudba a atmosféra mě úplně pohltila. Na druhou stranu chápu tak rozporuplné hodnocení zde na CSFD, sama si nedokážu představit, jak bych film vnímala bez předchozího přečtení knihy.

Probudím se včera (2012)

Nejsem zrovna fanouškem českých komedií, ale tato mě velmi příjemně překvapila! S rodinou jsme prožili celkem příjemný večer, občas se zasmáli a většinu času se celkem bavili. Podle mého názoru, byla ve všech směrech lepší ta část z minulosti (herecké výkony, zábavnost, prostředí, ..). Až na pár mně nesympatických hereckých výkonů, občasné nudné chvile a přebujelost umístění productplacementu, hodnotím film kladně. Víc takových by v ČR určitě neuškodilo.

Výlet do Saint Tropez (2008)

Mně to připadalo chvílemi trochu vtipné, ale většinou šíleně nudné a zdlouhavé, herci nevýrazní a děj nezajímavý.. S přimhouřením obou očí za 2 hvězdičky.

Mezi řádky (2007)

Dokonalé a velmi působivé... Tohle je přesně můj šálek kávy. Žánr drama, téma holocaust, děti ulice a jejich osudy, to je přesně to, co mě dokáže zaujmout. Do toho ještě přesvědčivá Hilary Swank, bez ní by to bylo přeci jen chudé. Její výkon si Oscara opravdu zasloužil! Sice tento snímek asi zas na dlouhou dobu neuvidím, ale můj pohled na toto ožehavé téma změnil dokonale. A co víc, rozesmál, nechal v napětí a nakonec dojal.

Za borovicovým hájem (2012)

Váhala jsem nad 4 a 5 hvězdičkami, ale pak jsem zjistila, že tomuto povedenému dramatu nechybí vůbec nic, za co by měla být hvězdička ztržena. Ryan Gosling-Bradley Cooper-Eva Mendes - to mluví za vše. Navíc výborný soundtrack, silný příběh, naprosto dokonalá režie a skvěle propracované prostředí děje. Jak jsem jen mohla váhat?

Univerzita pro příšerky (2013)

Jen málokdy se stává, že by "dvojka" byla lepší než "jednička". Zde dvojka možná nebyla lepší, ale svým způsobem jiná, ale stejně skvělá jako první díl. Příběh nijak nenavazuje na Příšerky s. r. o., ale jedná se v podstatě zas o něco jiného, jiné vedlejší postavy, prostředí děje apod. I ve svých 19 letech si myslím, že Univerzita pro příšerky má ambice stát se jedním z mých oblíbených filmů - a nejen těch animovaných.

Láska mezi kapkami deště (2013)

Viděno v kině před Univerzitou pro příšerky. Krásná dokonalá animace, hudba a smysl pro detail na pixarovských krátkometrážních prostě miluju a zde bylo všeho využito dosyta.

The Cake Eaters (2007)

Oddychovka, které není v podstatě vůbec co vytknout. Kristen naprosto skvělá, bez ní by to opravdu nebylo ono..

Silver Lining (2005)

Černobílý, němý s krásnou hudbou a vtipným koncem.. Jedním slovem - ORIGINÁLNÍ!

Všemocný (2011)

Skvělý nápad i zpracování, kamera a atmosféra... Tímto filmem mě Bradley donutil pozměnit své oblíbené herce, mezi nimiž on už nesmí chybět ani vteřinu! :))