Tři bratři (2014)

Žili byli bratři tři - to jsme my! Nejen tuto písničku nemůžu ani několik hodin po opuštění kinosálu dostat z hlavy. Česká pohádka, která se po dlouhé době hodně povedla a natrhla těm Troškovým pr..zadek! Herecké i pěvecké výkony na jedničku. Není snad co vytknout, takto by prostě pohádka pro celou rodinu měla vypadat. Ač je léto, měla jsem chvílemi takovou vánoční atmosféru a těším se, až ji film znovu vykouzlí při štědrovečerní hostině. Moc mě potěšilo, že nechyběl ani vtip, Holub v podání Pavla Lišky je nezapomenutelný.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Má první (a určitě ne poslední) CSFD projekce, a to v krásném prostředí kinosálu Lucerny. Právě v tomto prostředí vynikla ta kouzelná atmosféra filmu. Z některých předchozích Allenových filmů jsem byla zmatená a často i zklamaná, to ale u Kouzla měsíčního svitu neplatí. Spokojená jsem byla snad se vším, ani chvíli jsem se nenudila. Emma Stone mě hodně překvapila, ve svých 25 letech hraje prostě dokonale. Colin Firth se taky výborně hodil na svou roli. Doporučuji a už se nemůžu dočkat na další snímky WA, protože alespoň mně připadají čím dál lepší.

Výměna (2008)

Opět jsem náhodně v pátek večer zapnula televizi a čekala nějakou oddechovku, u které se nebudu muset moc soustředit a budu moci dělat ještě něco dalšího. Místo toho mě k televizi připoutal kvalitní napínavý snímek Clinta Eastwooda, jenž mě vtáhl už během prvních minut a já se mu rozhodla věnovat plnou pozornost. A tu si udržel až do závěrečné pointy, kdy nejen hlavní hrdince, ale i divákovi zbyde naděje... Od tohoto úchvatného zážitku už nebudu čekat, až se další z Eastwoodových filmů náhodně objeví na obrazovce, ale budu je sama aktivně vyhledávat a užívat si je v původním znění a hlavně bez reklam. Nakonec by stejně jako většina komentářů i ten můj rád vyzdvihl Angelinin výkon,který neměl jedinou chybu.

La cara oculta (2011)

Tak tohle byl jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Zdá se, že Baiz bude po Almodóvarovi dalším ze španělských režisérů, kteří mi dokázali, že filmy z těchto končin mají svoje kouzlo a zážitek z nich nevyprchá během závěrečných titulků. Já jsem nadšena a ohromena.Zatím marně hledám volné místo ve svých oblíbených filmech - "srdcovkách", přesto že by si to právě tento snímek opravdu zasloužil, třeba časem...

Hon (2012)

Tak tenhle film jsem dokoukala před dobrou hodinou a ještě teď jsem plná dojmů ale prázdná slov. Drastické, realistické, dech beroucí, depresivní, působivé. Nejde se snad ani nevžít po čas trvání filmu do jedné a tu zas do druhé strany. Svět je dneska tolik zlý a jedna "malá" lež, která vyjde z úst "nevinného" stvoření, může obrátit vše naruby. Určitě stojí za zhlédnutí a následné zamyšlení se.

Kick-Ass 2 (2013)

Je to škoda, ale musím říct, že dvojka mě dost zklamala. Většinou jsem se pousmála při scénách, které mi připomněly první díl a tak - možná hlavně z nostalgického vzpomínání na jedničku - dávám 3 hvězdičky a přemýšlím, jestli i to není nadhodnocené.

Co všechno věděla Maisie (2012)

Hrozně moc teď lituji, že jsem si už před zhlédnutím přečetla obsah a pár komentářů a tím pádem jsem od začátku vlastně věděla, jak to celé dopadne. Ano, plno klišé a předvídatelnosti, ale mně se to stejně moc líbilo. Jedná se o příjemnou oddychovku, ale 99 minut uteče jako voda. Malá Maisie (Onata Aprile) byla roztomilá, uvěřitelná a úžasná, objevila se sice vedle výborných herců, ale ona byla svým výkonem z nich prostě nejlepší, věřím, že časem až vyroste bude nejednou horkou kandidátkou na Oscara!

Ledové království (2013)

Hrozně moc mi to připomínalo jeden z mých nejoblíbenějších animáků Tangled a možná právě proto jsem byla od začátku do konce nadšená. Nemám ráda muzikály, ale tyhle dvě pohádky jsou prostě výjimkou, protože písničky z nich asi jen tak nepustím z hlavy. Příběh nebyl sice moc složitý, ale napnutá jsem byla až do závěrečného rozuzlení. Na konec je ale třeba dodat, že nebýt sněhuláka Olafa, určitě bych se nebavila tak dobře a moje hodnocení by nebylo tak vysoké.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Jaký musí být film, aby ode mě dostal 5 hvězdiček? Přesně takový jako The Secret Life of Walter Mitty. Hlavní hrdina - snílek, novinář, cestovatel, sympaťák Ben Stiller zamilovaný do krásné kolegyně ztvárněné výbornou herečkou Kristen Wiig. Prostředí, atmosféra, hudební podklad i občasné výjevy Walterovy mysli z filmu dělají výjimečný a způsobily, že jsem se od něj nemohla odtrhnout. Byla jsem prostě nadšená od první scény až po závěrečné titulky.

Gran Torino (2008)

Snímek mě dostal svou neskutečnou přirozeností. Jen málokdy se dokážu tak "zažrat" do děje a málokterý film uteče tak rychle jako právě Gran Torino.. Velký díl na tom měly brilantní herecké výkony a taky fakt, že jsem v neděli večer zapnula televizi a neměla jsem žádná očekávání a předsudky (o filmu jsem dříve nikdy neslyšela, děj jsem ani zdaleka neznala). Navíc ten závěr byl pro mě nečekaný a překvapující. Já prostě nemám dostatek pochvalných slov vystihující tuto dokonalost. Doporučuji!!