Vzhůru do oblak (2009)

Jeden z těch novějších animáků, o kterých jsem si myslela, že staré dobré klasiky nepřekonají, ale mýlila jsem se. Jedná se o vtipnou, velice zábavnou a napínavou podívanou, které nechybí snad vůbec nic. Na rozdíl od ostatních filmů svého žánru však ještě obsahuje originální jiskru, díky které zaujme nejen mladší diváky.

Čtvrtý druh (2009)

No fuj! Opravdu jeden z těch nejvíc hororových filmů které jsem prozatím viděla. Kdybych ho zhlédla před Paranormal Activity atd. možná by bylo moje hodnocení vyšší, filmů čerpajících ze skutečných kamerových záběrů už je totiž na mě trochu moc..

Letec (2004)

Vzhledem k tomu, že jsem se během tohoto 170 minutového snímku chvílemi dost nudila, hodnotím ho jako průměrný. To nicméně nic nemění na tom, jak skvělý výkon opět předvedl Leonardo, jak dokonalé byly efekty a práce kameramana, jak výtečná hudba doplňovala celý film a jak výborně byly atmosféricky vystižené roky, v nichž se části filmu odehrávali. Nebýt té časté nudy pramenící hlavně z toho, že pro mě postava Howarda Hughese byla dosud neznámá a podle mého názoru se jeho život dal vystihnout v kratší stopáži, moje hodnocení by bylo jistě o poznání vyšší...

Zamilovaní (2011)

Krásný film o trochu jiné lásce než v ostatních romantických slaďácích. Líbila se mi ta originální myšlenka a přestože jsem závěr čekala přesně takový jaký byl, ta závěrečná scéna mě prostě uchvátila! :) dva hlavní aktéři jsou pro mě velkými hereckými objevy, jejich výkony se mi moc líbily. "I love you..like crazy!"

Avengers (2012)

Povedené spojení Avengerů, z nichž jsem si nejvíce oblíbila Iron Mana... Takové filmy za normálních okolností nevyhledávám, ale po páteční návštěvě kina se to určitě změnilo. Co nejdříve to bude možné, udělá si čas i na předchozí díly:) Skvělé efekty, herci a herečky a skvělá atmosféra! Jediné, za co jsem srazila *, byl ten podle mě až zbytečné zdlouhavý závěrečný souboj, ale to se dá lehce opomenout a vzpomínat jen na ten výborný filmový zážitek :)

Leon (1994)

Úžasný film, nechápu, jak jsem si ho mohla celou dobu nechávat ujít a proč jsem ho pořád odkládala s tím, že se mi určitě líbit nebude. Ale mýlila jsem se, už po prvním shlédnutí se mi dostal hluboko pod kůži a to hlavně ty dialogy mezi vrahem Leonem a křehkou dvanáctiletou dívkou Mathildou. Natalie Portman je skvělá herečka, ale tento její první herecký výkon je podle mě paradoxně mnohem lepší než ty ostatní, ve kterých jsem ji zatím viděla. Hodně překvapivý konec mě prostě dostal stejně tak jako celý film...

Juno (2007)

Tenhle film mám prostě hrozně ráda.. není sice ani zdaleka dokonalý, ale má všechno, co na filmech tohoto typu mám ráda. Skvělá hudba, herci (kéž by Ellen nikdy nevyrostla a hrála jen tyhle teenagerovské role), příběh a konec, který mě překvapil (čekala jsem, že si nakonec dítě nechají), ... Zatímco jsem snímek dříve viděla několikrát v původním znění s titulky, tak dneska jsem ho shlédla na Barrandově s českým dabingem a musím jen znova zopakovat, že dabing úplně tento film ničí. Nesnáším hlavně dabing Lucie Vondráčkové a chudák Ellen, při svém hereckém výkonu si takový hlas opravdu nezaslouží!!

Tohle je válka! (2012)

Mě to teda bavilo! Akční scény teda nic moc, ale zato ty vtipné komediální se mi líbily. Reese byla výborná a stejně tak oba dva agenti.. Čekala jsem jiný konec a možná také toto překvapení přispělo k celkovým čtyřem hvězdičkám :)

Koupili jsme ZOO (2011)

Jůůů.. miluju zvířátka, ale ne každý film s nimi se podaří.. Mezi ty nepovedené ale ani náhodou nepatří We Bought a Zoo! Velmi příjemný snímek, dokonale vyvážený, tak akorát emocionální, kouzelný, chvílemi dojemný (avšak citově nevydírající) , prostě se mi moc líbil a dívalo se mi na něj krásně :) A to nejen díky zvířátkům, ale i sympatickým skvělým hercům, když opomenu vždy úžasného Matta Damona a bezchybnou Scarlett Johansson, výborně mě bavila také malá Maggie Elizabeth Jones, roztomilá malá herečka, která si za pár let jistě vzpomene na tuto svou roli, jež pravděpodobně odstartuje její budoucí obrovskou kariéru. Víc takových filmů, prosím!

Žena v černém (2012)

Za mě slabší 4* ... Podle reakcí ostatních jsem čekala horor, při kterém se po dlouhé době zase budu pořádně bát, ale nic moc teda. Pár lekacích scén sice bylo, ale těch opravdu strašidelných, při kterých leze mráz po zádech, kůže se vzpřimuje a člověk nemůže spát, jsem se opravdu nedočkala.. Nicméně Daniel Radcliffe pro mě od teď už není jen Harry Potter, pravda, že byl na roli otce možná trochu mladý, myslím ale, že se předvedl v nejlepším světle. Také celkový ráz filmu, zajímavá myšlenka, prostředí a pointa se mi líbily. Ne, že bych byla celá žhavá si to pustit hned znova, ale třeba jednou se na to ještě někdy kouknu..