Sexmise (1983)

Ve své době malý zázrak. Škoda toho příšerného (šifonového?) svícení v podzemí, které si Machulský snad nikdy neodpustí.

Abrafaxové pod černou vlajkou (2001)

V Německu legendární comics. Film docela vhodný pro menší děti, taková slabší rodiná podívaná s viditelně nízkým rozpočtem.

Měsíční kámen (1973) (TV film)

Výborné obsazení, průměrná režie, občas hrozná kamera a velmi chybující scénář a dramturgie, trochu delší stopáž. I když tolik chybujících, nic z toho nespadne vysloveně do průšvihu a hlavně díky hercům slušně koukatelné. Všimněte si, jak se rvačce rozjedou kulisy :-D V závěru zase kamera rychle zoomuje, aby nebyl dlouho vidět mikrofon vlevo nahoře :-)

Vesnice (2004)

Odpolední televizní film. Nic víc, nic míň.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Na jedno skouknutí prima. Ještě pomalejší než Part 1. Herecké výkony překvapivě nejsou nejhorší. Scénář ovšem značně ubohý.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Naprosto ne můj typ filmu, ale výborně udělaný biják. Jak mohl Miller ve svých 70 letech natočit něco takového nechápu, ale klaním se. Strčí hravě do kapsy to nejlepší z předchozích Mad Maxů. Poslední akt je odříznutý od předchozího děje. Je to příběh Furiosy, ne Maxe. Toho je ve filmu poskrovnu.

Na vlásku (2010)

První film, který mne přesvědčil, že 3d animace může být umění a ne jen řemeslo. Škoda, že je příběh trochu skoupý na postavy a prostředí. Celkově ale velmi zdařilé dílo.

Pan (2015)

Bohatá, ale jen středně nápaditá výprava a efekty. Mizerná režie. Brutálně znásilněná úžasná kniha. Mj. indiány hrají běloši, černoši a asiaté. Proč asi?

King Kong (2005)

Výborný production design. Slušné, ale ne dobré herecké výkony. Také co hrát, když máte samé provařené charaktery, které nejsou ničím zajímavé? Vizuální efekty snad v každém záběru, bohužel s velmi kolísavou kvalitou a to od výborných po katastrofální. Hrůzně mizerný scénář a ještě horší režie.