Next (2007)

Zpočátku to vypadalo na velmi zručně udělanou akční podívanou a dokonce i Cage docela ušel. Jenže pak se to nějak zvrtlo... a šíleně překombinovaný konec to už úplně zazdil. Škoda, nakonec z toho tedy byla jen promarněná příležitost převedení povídky geniálního Philipa K. Dicka na filmové plátno. Nic víc.

Candy (2006)

Film, který byl možná pro Heatha Ledgera osudovější než Temný rytíř. A možná,že nebyl. Těžko říct, těžko se vyznat ve všech těch démonech. Každopádně v něm ukázal, že nebyl jenom Jokerem a že jeho talent byl mnohem všestrannějším.

Poslední prázdniny (2006)

Tohle téma, kdy se hlavní hrdina/hrdinka filmu dozví, že mu/ji kvůli zhoubné nemoci zbývá už jen pár týdnů života a proto se rozhodne si aspoň zbývající čas užít a roztočí všechny naspořené prachy, je už trochu obehrané. U Posledních prázdnin je pro nás ale zajímavé alespoň to, že se rozhodne užívat si u nás, v Karlových Varech a Grandhotel Pupp si tak přišel na docela slušnou reklamu.

Fontána (2006)

Zprvu jsem měl trochu obavy, zda to pro mne nebude až příliš "umělecky náročné", ale nakonec se z toho vyklubal jen neobyčejně působivě natočený obyčejný příběh o lásce. Tedy pokud se vůbec může tak silný cit označit za obyčejný. Nicméně po audiovizuální stráncé je to velmi působivé a snad nikdy to Rachel Weisz tak neslušelo, jako právě tady.

Přehlížený (2007)

Nejsem příznivcem duchařských příběhů, ale tohle bylo docela příjemné překvapení. Zajímavý a svým způsobem originální příběh natočil David S. Goyer velice citlivým způsobem, takže to duchařské přitažení za vlasy ani příliš nerušilo. Navíc se mi velmi líbil herecký výkon, který v roli Annie podala ruská herečka Margarita Levieva.

Motel smrti (2007)

Takovýhle vystrašovaček už bylo natočeno takové množství, že dneska už vystraší opravdu jen málokoho. Děj je předvídatelný, překvapení se nekoná a leknout se neleknete, protože přesně víte, na kterých místech se leknout máte. Výhodou nakonec je jen to, že to zas netrvá až tak dlouho, takže pokud potřebujete zabít čas a nic lepšího vás nenapadne, tak tohle se dá ještě vydržet.

16 bloků (2006)

Nemyslím si, že by Willis byl kdoví jak extra dobrý herec, ale fakt je, že takřka napůl zkrachovalí, životem otlučení a alkoholem poznamenaní poldové mu jdou moc dobře. Zato podvodníček Eddie mi šel svou neustálou užvaněností setsakra na nervy. To už mi byl mnohem víc sympatičtější zkorumpovaný žvýkající polda David Morse, protože tomu ti parchanti taky jdou moc dobře. Ale celkově jen taková průměrná podívaná.

Dobrý ročník (2006)

Pro mne velice příjemná podívaná, při které jsem kupodivu nedostal ani tak chuť na sklenku dobrého francouzského vína, jako spíš na celý trs šťavnatých sladkých hroznů. Ale teď v zimě leda tak nějaké chlazené nakyslé z krámu.:-) Každopádně pěkný kousek, kterým Ridley Scott ukázal, že je skvělým režisérem i v úplně jiném žánru, než je u něj obvyklé.

Překladatelka (2006)

Velmi dobře zpracované téma a velmi zručně udělané drama s prvky thrilleru a napětí, které ukázalo, že film o dlouhých prstech ruské mafie umějí natočit i Rusové samotní (tady ve spolupráci se Švýcarskou produkcí).