Tvrdé palice (2008)

Retro komedie, u které se sice za břicho nepopadáte, nicméně z kina odcházíte s úsměvem a pocitem příjemně stráveného času. A to i přesto, že film působí staromódně a vy patříte mezi mladší ročníky. Výraznou měrou se na tom podílejí i slovní souboje mezi Georgem Clooneym a Renée Zellwegerovou, jež zcela záměrně velmi připomínají břitké souboje mezi Spencerem Tracym a Katharine Hepburnovou.

Torchwood (2006) (seriál)

První řada slušný průměr, druhá velmi slušný nadprůměr a ta třetí byla prostě vynikající. A asi je dobře, že to právě v tom nejlepším skončilo.

Až tak moc tě nežere (2009)

Ač jsem to nečekal, tak tohle jsem opravdu sežral. Nakonec ono to tak bývá, že obvykle vás dostane něco, od čeho to vůbec nečekáte. Líbilo se moc.

Noc na Zemi (1991)

Skvělá taxi-povídková Jarmuschovka! Naprosto brilantní vyprávění mikopříběhů, které dokáže jen mistr, který k tomu ovšem také má vynikající herce. Herce, kteří dokáží ztvárnit postavičky, které jsou zábavné a tak bizardní, ale přitom i naprostouvěřitelné. Taková Winona Ryder coby Corky byla naprosto úžasná - ušmudlaná, sprostá, připalující si jedno cígo od druhého a přesto nebo právě proto i velmi sympatická. Nebo Armin Mueller-Stahl, jenž sice taxík řídit neuměl, ve městě se vůbec nevyznal, ale přesto jste ochotní mu za to svezení se dát nakonec pořádné spropitné navíc.

Rachel se vdává (2008)

Asi první film, kde jsem viděl Anne Hathaway v jiné než romanticko-komediální roli. Byla výborná a ač se to možná k tomuto dramatickému žánru příliš nehodí, slušelo ji to i s modřinou na oku.

96 hodin (2008)

Z desíti filmů produkovaných Lucem Bessonem je jeden dobrý a jeden vynikající, ty ostatní nestojí za nic. Naštěstí 96 hodin patří mezi ty vynikající. Nejsou to jen bezhlavé akční honičky, ale i slušné kontaktní souboje. Není radno si naštvat tatínka dospívající dcery.

Dvojka (2009)

Natočit film víceméně jen se třemi herci není lehké, snadno se z toho může stát nuda. Natočit dobrou road movie je mnohdy ještě těžší. Jaroslav Fuit se s tím popasoval velmi slušně a natočil docela zajímavý a neotřelý příběh. já se nenudil ani chvilku.

Nepolepšitelný (2009) (TV film)

V krátké době druhý televizní film Jiřího Svobody, který byl uveden na obrazovky a oproti dosti nepovedenému Lesu mrtvých byl Nepolepšitelný nejméně o dvě až tři třídy lepším počinem. Svobodovi se podařilo velmi dobře vystihnout náladu a prostředí doby rok po okupaci vojsky Varšavské smlouvy, kdy u jedněch se začíná projevovat jejich politicky prospěchářská kariérní bezskrupoloznost a u druhých naopak se začíná projevovat pocit bezmoci a rezignace. Na velmi povedeném díle mají kromě režiséra velký podíl i výborní herci, především Jaromír Hanzlík v hlavní roli a Milan Kňažko, který naprosto věrohodným způsobem zahrál bezcharakterního primáře, jemuž jeho prospěchářství a osobní antipatie byly nad zdraví pacientky.

Juno (2007)

Jedno z nejpříjemnějších překvapení. Komedie, bez pokleslého humoru mířící na ty nejnižší pudy, ale naopak inteligentní, břitká, sarkastistická a přitom mile vtipná. A přesně taková je i titulní postava Juno, zbouchnutá šestnáctka Juno, kterou výborně hraje Ellen Page. Vlastně všechny postavy, které ve filmu vystupují jsou sympatické. Přesto to není žádná sladká limonáda, ale prostě tak nějak realisticky mírně hořká podívaná.

O život (2007)

Některé filmy si zaslouží upadnout do hlubokého zapomnění. Nejlépe co nejrychleji a navždy. Tenhle do této kategorie bezesporu patří.