Chuť lásky (2007)

Recenze film příliš nechválí a vytýkají mu, že je až příliš sladkobolný. Možná ano, ale mě se přesto líbil a byla to příjemná podívaná o tom, že láska má mnoho podob a mnoho chutí. A že pokud se člověku splaší hormony, nemá příliš smysl s tím bojovat a bránit se. Konec konců, láska je dar, jeden z těch nejlepších, co mohou být.

Pravidla lži (2006)

Ten film je takový zvláštní... na jednu stranu dobře popsaná autenticita a tajuplná atmosféra protidrogové terapeutické skupiny kdesi na Šumavě, na straně druhé jakýsi nedotažený kriminální příběh. V každém případě se ale Robertu Sedláčkovi podařilo natočit zajímavý film, ve kterém postupně odhaluje jednotlivé charaktery a osudy hlavních postav takovým způsobem, že někdy až mrazí. Tohle se mu povedlo i díky hereckému obsazení, které zvolil, kdy každá postava seděla svému představiteli jako ulitá.

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu (2007)

Jan Saudek je velmi rozporuplná a kontroverzní osobnost, kterou lidé buďto obdivují nebo nenávidí. Stejně, jako někteří obdivují a uznávají jeho dílo, zatímco jiní je nazývají kýčem. Nespornou pravdou však je, že Jan Saudek každopádně je osobností a že mnozí z nás by rádi uměli tvořit "kýč" tak, jako to umí on. A v tomhle smyslu natočil Adolf Zika dobrý film.

Let 93 (2006) (TV film)

Jde pouze o televizní snímek, takže rozpočet na něj byl nesrovnatelně menší než na filmový United 93 a zejména po technické stránce nemůže dosahovat jeho kvalit. Ale o to tady ani tak nejde. Především šlo o snahu zrekonstruovat, pokud možno co nejvěrněji, co se vlastně na palubě letu UA 93 stalo a v tomhle směru se to tady asi příliš nepovedlo. I když... to, co se tam přesně odehrálo, to se už asi stejně nikdy nedozvíme.

P.S. Miluji Tě (2007)

Zprvu jsem se bál, že to bude velký doják, ale nakonec se z toho vyklubala docela příjemná záležitost. Hilary Swank a Gerardu Butlerovi to spolu velmi slušelo, a i když u leckoho asi na slzičku taky dojde, přece jen není nutné rozbalovat další balení kapesníků.

Říše hraček (2007)

Asi nejsem ta správná cílová skupina, pro kterou byl film určen, ale zatímco Karlík a jeho továrna na čokoládu se mi líbil, tohle mi připadalo jako nepříliš povedená kopie. Začátek byl ještě docela slibný, ale postupně příběh kouzelného hračkářství své kouzlo ztrácel a konec byl doslova odfláklý. Ale já nejsem ta správná cílová skupina a dětem pod deset se to určitě líbit bude. Hlavně, když všechno dobře dopadlo.

Svědek (1985)

Film sice nijak akční, ale v tomto případě to určitě nebylo na škodu. Svou potřebnou dávku napětí, díky kvalitnímu scénáři a perfektní režii, totiž má a nijak malou. Bylo taky docela zajímavé vidět mladičkého Viggo Mortensena v malé roli na začátku jeho kariéry a nebo Jana Rubeše, to zejména pro českého diváka, v roli amišského patriarchy.

Himaláj - Karavana (1999)

Velice zajímavý a neobvyklý snímek na pomezí žánru hraného filmu a dokumentu, představující nejen hory samotné, ale především také život a tradice místních obyvatel.

U mě dobrý (2008)

U mě teda špatný, dokonce kandidát na nejméně povedený Hřebejkův film. První hodina filmu zmatená a vlastně o ničem, grády to začalo dostávat až půl hodinku před koncem, kdy Polívka začal plánovat, jak ty lumpy dostat a pak už to mělo šťávu až skoro do konce. To málo, co je na tom filmu dobrého jsou právě herecké výkony, především právě Polívky, Schmitzera a Vladyky. Jenže na záchranu celkově pokaženého dojmu to nestačilo.

Dreamgirls (2006)

Někteří srovnávají s Moulin Rouge nebo s Chicagem a tvrdí, že to zas až taková pecka není. Mě se ale přesto Dreamgirls líbí mnohem víc. Možná zaostávají trochu ve výpravnosti, ale připadají mi opravdovější, ne tak strojené a hlavně, pokud jde o zpěv, tak tyhle hlasy jsou o třídu lepší.