Rallye smrti (2008)

Blbina, béčko, videohra. Ano, to všechno platí. Ale pěkná blbina, akcí nadupané béčko a napínavá videohra. Tohle bavilo a nenudilo ani chviličku.

Politické kruhy (2009)

Velmi, velmi vtipná politická satira. Na tu jsou Britové zkrátka machří, že, pane ministře/premiére?

3 sezóny v pekle (2009)

Při vší úctě k Protektorovi, o Kawasakiho růži nemluvě, jsou pro mne 3 sezóny v pekle jednoznačně filmem roku 2009. Vzhledem ke všem třem snímkům pak lze říci, že to byl velmi dobrý ročník českého filmu.

Umírající zvíře (2008)

Zajímavé komorní drama, kde Penélope zastínila i Kinsleyho. Zraje nám děvče jako víno, jako ženská, ale především i jako herečka.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Dobrou zprávou je, že Doktor od Jezera hrochů je asi tak o 100% lepší než trilogie Kameňáků. Je to však dobrá zpráva jediná, protože i tak tahle komedie za mnoho nestojí. Troškův buranský humor je totiž na míle vzdálený humoru Švandrlíkovu, jenž je založen především na kvalitním lidovém jazyku. Ten se do filmu, bohužel, přenést nepodařilo, i když herecké obsazení bylo kvailitní. Jenže pod tímhle režijním vedením vlastně nebylo co hrát.

Exmanželka za odměnu (2010)

Rádoby romantická akční komedie, ve které však nefunguje prakticky vůbec nic. Schází vtipné dialogy, nefunguje chemie mezi Butlerem a Aniston a kromě toho, že on honí ji, tak není vůbec jasné o co v tom filmu vlastně jde. Příliš dlouhé, příliš nudné.

Dopisy pro Julii (2010)

Sentimentální melodrama s naprosto předvídatelným koncem... a kupodivu to vůbec nevadí. Naopak, baví to. Možná je to i proto, že ten příběh je tak trošičku i příběhem představitelů Claire a Lorenza, Vanessy Redgrave a Franca Nera. Nemuseli se sice hledat, ale čekali na sebe velmi dlouho...37 let po narození jejich syna.

Neodvratná pomsta (2009)

Velmi slušný béčkový thriller, ve kterém nejsou žádní slušní a hodní kluci. Jen samí špatní kluci, kteří říkají jen špatné věci a ještě horší věci dělaji. Samozřejmě, že jen špatným klukům (i holkám). Jednoduché, ale docela to funguje.

Gomora (2008)

Syrový, takřka dokumentární snímek, který vás vyléčí z téměř "romantických" filmů jakými byly Coppolův Kmotr, Scorseseho Mafiáni nebo i De Palmova Zjizvená tvář. Důvod je prakticky jediný: film je založen na skutečnosti a nikoli fikci.

Avatar (2009)

Avatar není jen senzační zábavou, i když tou je samozřejmě taky, ale především technickým audiovizuálním zážitkem, který až hraničí se zahájením jakéhosi kultu. Zážitkem s malým ekologickým a antiválečným poselstvím, které však naštěstí neruší. Zážitkem, kde každý dolar z toho obřího rozpočtu nebyl vynaložen zbytečně, ale přesně tak, jak být vynaložen měl a ani jedna jediná minuta nenudí.