Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jackson vystupňoval Tolkienovu trilogii k dokonalosti. Nejlépe se film vychutnává v horečkách, s plným nosem a zahleněnými průduškami, ať si ten Mordor užijete i v ložnici.

Vyvolený (2000)

Víte, jaký je rozdíl mezi Supermanem a ostatními hrdiny v trikotu? Ostatní hrdinové jsou lidé s alter egem. Supermanovo alter ego je Clark Kent.

Znamení (2002)

Symfonie dokonalého herectví, nápaditého scénáře a staromilské hudby. Klasický horor moderníma očima. Když ho konečně poprvé uvidíte na záběrech z dětské oslavy v Mexiku, záchvatí vás panika...

Gekko no sasayaki (1999)

Moonlight whispers velice verne zachycuji pocatky objevovani fetisisticke natury vlastniho libida, at uz v jeho pocitech, ze jako "muz" a opora je neschopnym, tak v jejim odmitani vlastni podle podstaty a obecneho zjisteni, ze vas vztah nikdy nebude ten tradicni, pokud mate dojit naplneni. Nastesti tak cini zcela prirozene bez uhlazenosti a jiste stylizace (v celem filmu se neobjevi ani jediny kus erotickeho pradla, lizaji se nenalakovane nehty v sandalech bez podpatku), kterou vetsinou zapadni produkce vycpavaji pocity studu, ktere v nas takove vyjevy probouzi. Zaverecny pseudodialog postav jen umocnuje celkovy civilni dojem a tudiz je pro me tento film jednim z mala, ktery skutecne verne zachycuje podstatu a svym zpusobem absurditu (dominant je otrokem potreb submisiva) realnych D/S vztahu. Takovych filmu veru moc neni.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ano, vidíte dobře. Moje ponětí o Star Wars je zhruba takové jako o ústavě Senegalu. Ale i takový buran jako já vidí, že zde je něco špatně. 1) Nové hvězdné války se svojí dějovou konstrukcí podobají spíš slovní hře z Partičky než dobrému vyprávění. 2) J.J. Abrams nechal s posledním dílem Rianovi možnost si s dějem dělat prakticky cokoliv a on vyplodil naprostý blábol bez ladu a skladu, kde se postavy chovají naprosto mimo svoji povahu. ŽE, LUKU 3) Na tomto filmu je až nechutně vidět, že nové trilogii chybí jakákoliv obecná myšlenková kostra, která by ji držela dohromady. 4) Vtipy nejsou vtipný. Jsou směšný a do tohoto universa absolutně nepatří. Tohle není Marvel. 5) Množství plot twistů je natolik vysoké, že vám začnou být u prdele. 6) Scénárista nemá absolutně žádnou koncepci pro žádnou z postav. 7) SCÉNÁRISTA NEMÁ ABSOLUTNĚ ŽÁDNOU KONCEPCI PRO ŽÁDNOU Z POSTAV. Ty se chovají náhodně jako po hození kostky z Dračího doupěte. 8) Scénárista nemá ponětí o zákonech SW vesmíru. 9) Ženský a ekologická agitka naprosto všude. 10) Rose. Pokud vás ani toto množství obludných pitomin a filmového diletanství nepřesvědčilo, že poslední Star Wars stojí za vyliž prdel, jděte se léčit.

Mein kroj (2011) (TV film)

K této pseudodokumentární hříčce mě přivedla nedávná populistická žvanění frau Merkel o vyhnání Němců po válce a zároveň tak trochu slova mého přítele, který jednou v autě trefně poznamenal a který již přes deset let žije v ČR: "Já už jsem takový Slovák jako ty Němka." Jsem také českolipská rodačka s podobně komplikovanou rodinnou, či chcete říci etnickou, historií a zdejší rozdíly v hodnocení dle pravděpodobné příslušnosti k regionu mě neskonale baví. V ČL se tyto věci nikdy neřešily, natož ve vážném duchu, protože každá z lokálních rodin má podobně komplikované dějiny a podobně povznesený názor na celou situaci jako Martin Dušek. Á propos, když můj dědeček umíral v nemocnici s vědomím již značně rozjitřeném, tak jedna z posledních věcí, kterou si dokázal vybavit, byla, jak Němci stříleli za války a jak na ně děti z rodin "neposkrvněných českým živlem" házely cestou do školy kamení a volaly "Tschechische sprache stinkt."

Láska je láska (1998)

Oj, takovéhle romantické kousky mám ráda. Civilní, bez nucených vtipů, s realistickými dialogy a myšlenkovými pochody postav. I když se na první pohled (a ani na ten druhý) nejedná o nic světoborného, tak devadesátkové flashbacky do vlastního mládí včetně nesnesitelných pubertálních debat a hadrů byly natolik silné, že tomu dám čtyři s chutí. Zasranej Amal!

Deadpool 2 (2018)

Wade přidal na vtipu, avšak ubral na nápaditosti. Ulísané story o bolavosti srdce zachraňuje jen opět famózní Brolin, který ze zapomenutelné komiksové hříčky udělal pořádný homoflák.

Život Adèle (2013)

Ač má film děsivých 179 minut, tak jsem si celou dobu přišla jako ve svěrací kazajce. V neustálém napětí, čekající, kdy konečně přijde uvolnění ve formě nějakého konfliktu - zvratu, zvyklá na žánrová klišé. Nakonec jsem byla mile překvapená civilností, a i když jsem po první hodině a půl chtěla zbrkle film hodit do trojkového koše, ve finále jsem byla smutná, jak to končí a že to končí. Erotické scény, ačkoliv by se o potřebě jejich množství a explicitnosti dalo dlouho polemizovat, bokem. Láska málokdy dopadne tak, jak si ji člověk v telecích letech představuje.

Komorná (2016)

Pornobeletrie o třech dějstvích? Ale kdeže, toto je především vizuální nádhera, satirický thriller pro nějž je erotika, které zase tolik není, jen nástrojem pro společenské intriky a důmyslnou šachovou partii čtyř hlavních postav. Je to prostě tak nějak....Parkovské. Optikou běžného západního diváka na povrchu nuda plná vznešených blábolů o kundách a penisech, uvnitř ale jemná jako créme brulée.