Železný obr (1999)

Bez legrace nejkrásnější role Vina Diesela. Neotřelé zasazení do začátku studené války tomu jen dodává punc výjimečnosti. Závěr docela dost emocionálně náročný, minimálně pro dítě. Skvělá záležitost. "Superman".

Zabití posvátného jelena (2017)

Hit or miss film. Ta vlezle nepříjemná atmosféra s neustále vrzajícím podmazem mi evokovala novou hororovou vlnu. Bohužel je tu množství dílčích průserů, které jsem nezkousnula. Především je to délka. První půlka se neskutečně vleče vlivem zbytečných jednoúčelových scén. Podruhé casting rodičů. Farrellovi zkrátka toho jeho zadumaného otce nežeru, byť ve vypjatém finále byl excelentní (ahoj, telefonní budko). A vybotoxovaná Kidmanová ztratila všechny výrazy už před lety, její unylost je k nesnesení. Jako jednohubka do sbírky divnofilmů výborné, ale nějaký kult to rozhodně nebude.

Venom (2018)

Je potřeba si hned zkraje upřímně říct, že Venom není ten nejdůmyslnější, nejzábavnější ani nejlépe vypadající komiksový film. ALE - dynamika symbiont x Eddie je skvělá, Ahmedův záporák je příjemně neprofilový grázl se smysluplnou vizí, film má několik vyloženě skvělých nápadů a byť dle mého skromného názoru mohl být ještě pár měsíců v troubě (včetně lepšího finále), tak tenhle Venom á la mimozemská verze Arnieho z Komanda do prdele nemá chybu. Zkrátka vykašlete se na recenze a běžte si názor udělat sami. Minimálně proto, že bych doopravdy ráda viděla Harrelsona běsnit..

Blade Runner 2049 (2017)

Předně. Druhý Blade Runner je majestátní, nádherný, vizuálně vypiplaný a skvěle ozvučený a určitě stojí za to ho alespoň jednou vidět . Jenže je zároveň nepřiměřeně dlouhý, takže povrchní pozlátko brzy vyprchá a opět zůstane pouze dutá příběhová tykev, která je klišoidní až běda. Mně ti androidi a jejich pseudoproblémy asi nikdy nepřirostou k srdci.

Jack staví dům (2018)

Nejčernější komedie, jakou jsem kdy viděla. Lars nám zase ukázal, kde nás všechny má. Ano, v prdeli. S dětskou fašírkou.

Burning Palms (2010)

NIc jsem nečekala a to jsem zhruba dostala. Z pěti povídek mě vlastně skutečně zaujala pouze ta poslední, která by si s přehledem zasloužila vlastní film. Ale ne, nebudu tak přísná, i prst a buzíci dobrý.

Top o nerae! Gunbuster (1988)

Nostalgie, jako prase. Mecha ve své nejčistší formě. S dokonalou hudbou a skvěle zakompovanými reálnými fyzikálními zákony (já vím, zní to absurdně). Fanservice na jedničku, scénu s odhalením prsu na konci posledního dílu nikdy nezapomenu.

Žena mého muže (2003)

Vážně jsem se snažila, ale celý film na mě působil sterilně jako erotická povídka předčítaná eunuchem. Tři hlavní postavy, z nichž jedna je prakticky 90% filmu neviditelná a druhá propluje příběhem s jedním nablblým zasněným výrazem utrápené manželky, navíc v prostředí, které působí jako divadelní kulisy. I to přispívá k celkovému dojmu nepravděpodobnosti, tudíž nezájmu z mé strany. Vlastně se mi líbila jen ta záverečná pointa, ke které jsem se ale musela brodit přes minuty zírání a chození odněkud nekám.

Ricky (2009)

Ricky je komedie, drama, fantasy ale především nuda k posrání. Téma přístrihávání křidélek vlastním dětem dovedená ad absurdum.

My Mistress (2014)

Přečetla jsem si tu těch pár komentářů s hodnocením tři hvězdy a méně a zjistila jsem, že s nimi nesouhlasím. V dobrém slova smyslu. "Další cukr?"