Kingsman: Tajná služba (2014)

Zábava na max, scéna z kostela je to nejlepší, co jsem zatím měla možnost v roce 2015 vidět.

Chappie (2015)

Milá, jihoafricky špinavá zábava, které notně přidávají zkrátka sví Die Antwoord. Fakticky je to asi spíš tři a půl než čtyři za ten zbytečně až moc gore konec, ale v porovnání s Elysiem určitě lepší.

Padesát odstínů šedi (2015)

Typický hovno natřený narůžovo. S bižuterkou navrchu. Jdu si spravit chuť sekretářkou.

Třináctka (2003)

Klišoidní a nedotažený rádobydrsný pohled do duše puberťačky, který je asi tak autentický jako můj starý emoblog.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Hnusně předigitalizovaný, hnusně prostříhaný, postavy plochý jak záchodový prkýnko, hudba nezajímavá.....Co s tím, zabavilo (trpaslík na praseti), epický kamerový nájezdy na monumenty Středozemě taky dobrý, ale jinak vcelku prasárna.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tak jsem se do třetice všeho dobrého a zlého dokopala jít do kina na "slavné" hladové hry. Nejdřiv jsem si říkala, že film byl zkrátka zaplněním dlouhé sobotní noci a je třeba ho jako takový brát. Jenomže pak jsem tu viděla ta pětihvězdičková hodnocení a nedalo mi, abych to trochu nesrazila z oblak do reálu. Ve zkratce - je to šíleně jalový! Chování většiny postav je často nelogické. Katniss jsem měla chuť jednu vrazit. Vizuál se klepe někde mezi televizní produkcí a velkofilmem. Zkrátka byla to nastavovaná kaše jako dělo. Bohužel nejsem skalní fanoušek předlohy ani Jennifer Lawrence, zřejmě mě nebylo tak lehké zaslepit pozlátkem. Hovno totiž po natření na růžovo pořád zůstane hovnem.

Interstellar (2014)

Zamilovala jsem se. Prakticky hned po projekci jsem věděla, že to chci vidět znovu, a co víc, měla jsem sto chutí se na vše vykašlat a stát se astronautem. Interstellar zkrátka není akční film, Nolan totiž nepotřebuje výbuchy a divoké přestřelky, aby udělal dojem. Tohle byla zkrátka nádhera. Napětí (dokovací scéna), horor (opuštění modulu po pádu do ... ), psychedelika (teserakt), satisfakce.

Zmizelá (2014)

Citlivě vystavěná manželská satira, které dělá neuvěřitelně dobře Fincherův pověstný um perfektní stylizace prostředí. Nebýt některých těch zbytečně afektovaných scén v posledních 15 minutách (za které samozřejmě může hlavně Flynnová a ze kterých mi bylo trochu trapně), tak tam metu těch pět jak zběsilá. EDIT: Jsem zpět a metu tam těch pět jak zběsilá. Perfektně naporcováno na třetiny, kdy každá plní jinou úlohu - seznámení, hra na kočku a na myš, návrat. Affleck sice tak nějak opět hraje sám sebe, ale Rosamund záhrala snad tu nejlepší ženskou postavu za poslední dekádu. Přála bych si vrátit čas a vidět to znovu poprvé. Ten pocit....

Rohy (2013)

Tak strašně jsem se těšila a ono to vyšumělo do prázdna. Podivně nastříhané. I přes hysterické výlevy neuvěřitelně citově chladné. A ten špatný digitální konec. Zázrak se nestal. Z průměrné knihy se stal průměrný film.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Sladké doby, kdy ještě Troška nesmrděl recyklovanými kaměňáky. Po stovkách repríz se zřejmě stalo módní plivat na tuhle českou komediální legendu.