Poltergeist (2015)

Digitální syn na vrbě, rádoby děsivý klaun, který po vás skáče pohybem tarantule a snaží se vám zatlačit oči do hlavy, splašky vytékající z betonové podlahy, ze kterých se zrodí hrozivý CGI zombík. Všechny tři děcka na facku, rádoby hluboký rodinný konflikt (na policii nemůžeme, co když budou tvrdit, že jsme ji zabili my) a vrchol všeho je elektrostatický šum na televizi, kde je pouze digitální tuner. Míra debility v tomhle filmu je i na mě moc. A co je nejhorší, ta debilita je naprosto nudná. Zbytečný film. Nazdar.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Proč sakra měnit perfektně napsanou předlohu a udělat z ní tenhle děs? Trapné, nezajímavě trapné. Další perfektní japonská hra zdecimovaná stupidním americkým přístupem. Fakt díky.

Východní přísliby (2007)

Kumulaci ruských stereotypů a totálně utnutého závěru, který si zasloužil být o 20 minut delší, zachraňují kvalitní herci a hanbatá bitka v sauně. Rozmazlený fracek, kterému nedělá problém znásilnit 14-letou holku, ale nad miminem se rozbrečí, protože se v něm zčistajasna hne svědomí? WTF?

Čarodějnice (2015)

Neuvěřitelná síla spočívající v totálním znechucení diváka lidskou sociopacií a ironacialitou, která byla pár století zpět naprosto běžná, a neuchopitelného mystéria. Herci famózní, výprava dokonalá. Mňam a jedno rozdrcené mimino navrch.

Výchozí bod (2014)

Průměrný scénář s nadprůměrnou myšlenkou vyšuměl už kompletně do prázdna kvůli ne pro mě úplně dobré postavě Sofi, který mě svými spirituálními žvásty štvala víc než Popoff, což dávám za vinu ne úplně dobrému castingu Astrid, protože výkon je to bohužel na takovouhle afektovanou postavu značně mdlý. Byť její oči jsou bez debat nádherné. A pokud se této osobě věnuje víc jak polovina filmu, tak se to vážně nedá vydržet. Postavy se chovaly psychoticky bez ohledu na své vlastnosti, film neplyne, ale skáče jak nadržený zajíc a wtf (a zároveň strašně předvídatelný) konec působí dojmem přetržené pásky.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Asi jsem rozmlsaná Japonci, ale já z toho neusrávala. Hlavní hrdinka je nesympatická kráva a tzv. Sicario je ve finále emotivní panák. Gratulace. Zbytek výborný.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nejvetsim minusem filmu je jiste fakt, ze kdyby byl o hodinu kratsi, tak se houby stane. Vrele doporucuji navstevu kina a to i tem, kteri jinak nemusi prirodovedne porady na national geographic, protoze film ani tak nestoji na Leovi, jak se tu houfne tvrdi, ale hlavne na nadherne americke prirode.

Osm hrozných (2015)

Pokus o vyšperkovanou hru s divákovou bystrostí šustí víc než podzimní listí a gerontofilní scéna jakožto typická ukázka tarantinovského humoru to nemá šanci zachránit. Ještě týden po se sama sebe ptám co to do prdele bylo. Quentine, už se na ty westerny vážně vyser.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hezke obrazky s celkem zajimavym pribehem, ktery jsme tu jiz zel Sile uz jednou meli. Spousta dulezitych dlouhych pohledu, nezajimave finale a vynucena zenska hlavni postava, ktera pusobi silene neverohodne. Vizual je uchvatny, dialogy mene blbe nez u prequelu, ale osobne to na ctyri hvezdy neni. Ty si schovavam pro vyrovnanou kvalitu.

Most (2011) (seriál)

Mě tahle severská sociální agitka bohužel nedostala jako ostatní, abych z ní prděla blahem do gauče. Moc a moc vyšetřovacích nelogičností a zbytečně afektovaný (a hlavně předvídatelný, bože! závěr, který je v naprostém kontrastu s příjemně přízemním zbytkem první řady, mě nutí seriál z té pomyslné špičky servat na skvělé čtyři hvězdy, které jsou hlavně za perfektní kameru a Sagu.