Vetřelec ³ (1992)

Bylo mi sedm let, když jsem třetího Aliena viděla poprvé, a už tehdá, v době dětské čistoty, to byl pro mě nejoblíbenější díl série. Environmentál je něco mezi Gigerovou biomechanikou a miléniem Luise Roya. Oproti papundeklové, krabicoidní, zkrátka osmdesátkové dvojce Jamese Camerona je pro mě tohle film, který skutečně hraje vetřeleckou melodii tak nějak nejsprávněji. Škoda, že Fincher nedotáhl svou vizi do konce. Rozhodně doporučuji Director's cut!

Pod kůží (2013)

Postavy 5*, práce s kamerou 5*, "scénář" 3* (z předlohy se přeci jen dalo vytřískat o trochu víc), vizuál 5* závěr 5* = anální sonda do hlubin lidského pokolení, nádhera

San Andreas (2015)

Další americká sentimentální sračka, které do nás Nova hustí každý víkend v sobotu jakožto MEGAFILM. Slovy Margaret Thatcher - Ne, ne, ne!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Kreténi, co dali tři a míň, by měli dělat transfuzáky. Akční transcendence z kinosedačky do apokalyptických výšin. Vymazlená vize, nejlepší ženská hrdinka od dob Sarah Connorové. Vozy, ach ty vozy. Minimum digibordelu. Perfektní podmaz Toma Holkenborga. Doufám, že tohle je jen začátek trilogie, protože jinak se z té absence dobrých scifi fláků asi poseru.

Johanka z Arku (1999)

Silně nechápu zdejší hodnocení. Pro mě jeden z nejlepších historických filmů poslednich 20 let (ahoj, Gladiátore). Milla jako vždy ne můj šálek kávy, nicméně její androgynost paradoxně přidává postavě Johanky to něco navíc.Těch pár bitevních scén mi přišlo na Bessona perfektně přehledných a vtipných (!). Navíc mi ta drzost šahat podobným stylem na francouzský národní idol přijde neuvěřitelně sympatická. Přiznejme si narovinu, že Jana z Arku pravděpodobně byla onen blázen. Prostě nevím. Bavilo mě to.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Asi by to bylo v globálu spíš za čtyři, ale druzí Avengers tak šíleně kopírují svým obsahem první díl, že je to skoro až provokace. Není to špatný film, to vůbec. Jen mu chybí jakýkoliv zajímavý moment, který by oddělil jedničku od dvojky. Takhle se to jen slívá v jeden předigitalizovaný balast.

Pátý element (1997)

Nejoblíbenější film vůbec since 1998. Asi je hodnocení afektované, ale prostě nemůžu jinak.

Srbský film (2010)

Přátelé, sex a prachy vládnou světu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tak jsem si po deseti letech dala opáčko, abych si opět potvrdila, že ty stupidní dialogy se nedají přežít. Nebýt poutavýho vizuálu, tak by si člověk nejradši prohnal kulku hlavou, jen aby to nemusel poslouchat.