Machete zabíjí (2013)

Velkolepá oslava filmové debility si značně uškodila přemírou postav, které si oblíbíte, načež musíte sledovat, jak se najednou a bez upozornění vypaří z plátna. To už mi nepřišlo jako účel........

Elysium (2013)

Vizuální orgáč z perfektně vymyšleného distopického světa zabil blbý scénář s debilním happy-endem. Ještě jeden (lepší) pokus a Blomkamp se oficiálně stane v mých očích scifi vizionářem minimálně tohoto desetiletí.

Můj bratr Tom (2001)

sugestivní a dojemný snímek, který mě v mých 13 letech naučil, jak vypadá a bolí pravá láska, a po těch letech mě stále neuvěřitelně baví

Světová válka Z (2013)

skvěle roztočené drama ukončené sterilním zombie koncem bez větší katarze, která by tomuto bohužel sedla jak prdel na hrnec, nicméně za shlédnutí v kině rozhodně stojí

Muž z oceli (2013)

Neuvěřitelně krásně natočený, výborně obsazený a démonický destruktivní biják s jemnou dětskou duší. Rozhodně není dokonalý, o dvacet minut kratší stopáž by mu neuškodila, ale já z těch záběrů skoro ronila krvavé slzy.

Iron Man 3 (2013)

Pohodová akční jízda s bombastickými triky (až to otravné bylo) a skvělým zvratem. Počkat! On to byl Iron Man? Komiksová atmosféra v trapu...Třetí železný můž se vydal po velkolepých stopách Avengers, jenomže mu to bohužel zas až tak moc nesluší, jinak by to bylo za čtyři.

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Jako v případě originální série udělal Anno obrat o 180 stupňů přesně v polovině. Vzhledem k relativně krátké stopáži chápu, že spousta ostatních si myslí, že to šlo vymyslet lépe, nicméně já zklamaná nejsem. Je to opět mindfuck totálně rozbíjející původní vyznění příběhu, kdy si myslíte "vždyt se tam vlastně vůbec nic neděje, stroje versus monstra" a na konci zjistíte, že se na tu čtyřku opět těšíte jak malí. Bohužel jako u Endu to chce nejspíš čas, aby fanoušci toto ocenili. Animace je naprostá nádhera - to se nedá popsat, to chce vidět. Anno zároveň celkem nenásilně pozměnil (pravděpodobně, dle mého skromného názoru) některá nastolená pravidla ve svém EVA vesmíru a nyní nám servíruje nové stádium deprese. Kde dvojka byla chvilkami připitomněle barevná a tak nějak až moc teenage drama, tu opět dostává prostor čisté evangelionovské psycho, které důverně znám a miluji. Pro člověka neznalého původního seriálu a EoE to musí být slušný atmosférický lepák. Pokud mohla dostat druhá epizoda SW (což byla fakt totální sračka) čtyři *, tak toto jistě také.

Nespoutaný Django (2012)

konečně nepřiposraný a nefádní film, na který spousta ego-Amíků určitě bude plyvat jako na nejhorší plebs, protože je ukazuje v pravém světle...chybět filmu poslední (zbytečná) půlhodina bylo by to za pět

Prometheus (2012)

Slibný "hard sci-fi" začátek se na konci změnil v překombinovanou sračku plnou zbytečných scén. Kdyby to doopravdy udělali jako prequel vetřelce a vykašlali se na mystično, bylo by to o sto procent lepší. Škoda.