X-Men: První třída (2011)

Skvělý film se skoro až hamletovskou tématikou pro mě stále zabíjí fakt, že hromada postav z X-Men univerza se dala využít jinak. Líp. To nic nemění na faktu, že je to nejlepší komiksová adaptace ne posledního roku, ale posledních let.

Zrození Planety opic (2011)

SKvěle napsané postavy. SKvělá kamera. Skvělá animace. SKvělé finále. Je potřeba víc? A ty troubové, co se v řadě za mnou smáli, by potřebovali pár výchovnejch na holou.

Muži v naději (2011)

Láska má mnoho podob a někomu zřejmě dělá problém se s tím smířit. :D Po dlouhé době skvělý český film s nádhernou Vicou, kterej se nehrabe v hromadě patosu.

Super 8 (2011)

Stokrát omílané téma. Ten Spielberg tam opravdu figuruje jen na plakátu. Jako zabití sobotního večera u telky dobrý, ale to je asi tak vše.

Ocelová pěst (2011)

Navzdory hromadě zaběhnutých klišé a úsměvným momentům /proboha, to už je nic debilnějšího nenapadlo?/ jsem z kina odcházela s pocitem, že to rozhodně nebyly vyhozený peníze, a to se mi často nestává. Skvělá hudba, bezvadný zápasy. Cheer film jak má bejt.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Je to Fincher, ale zároveň takovej trochu Fincher bez nohy. Chybí tomu šťáva. Spousta skvělých scén využitých jen napůl. Nejlepší momenty: - úvodní titulky - scéna znásilnění a odplaty

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Skvělou režii Guye Ritchieho může občas rozbít mírný chaos ve scénáři. Velké množství postav a lokací udělalo své. Nicméně i tento, dá se říct, poměrně velký nedostatek vynahradí úžasný výkon Downeyho Jr. Aspoň k něčemu mu ty léta na drogách byla. :)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Nebýt poněkud hluššího a neobjevného konce (mezi to se nepočítá mimozemšťan s vousy), tak bych dala i za pět. K návštěvě kina jsem byla přesvědčena a rozhodně toho nelituji. Postava Paula je sice vážně nevychovaná, ale nikdy nespadne do úrovně otravnosti, jako tomu často bývá u podobných individuí. Naproti tomu postava kyklopky mi přišla naprosto zbytečná. Dvojici Pegg - Frost a ty neokoukané fóry nelze nemilovat. Čerstvý vítr v komediálním moři.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Originální leč trapná videohra. Účelově absurdní dialogy mi přišly být těžce o ničem a ten vizuál taky není nějaký terno. Jedna hvězda za gejzír super nápadů, druhá za sympatickou modrovlásku.