Opravdová kuráž (2010)

Jinak skvělý rodinný film na téma jak děvče vzalo osud rodiny do vlastních rukou. Od Coenových bych čekala víc. A ten kýčovitej konec!

Sucker Punch (2011)

Nechápu, co všichni proti tomu filmu máte. Mě to bavilo a jak. Akční scény tak akorát, scény z bordelu stylové, u konce mě zatrnulo. Triky sice nejsou dokonalé, ale rozhodně to nebylo něco, co by mě rušilo. Spíš naopak skvěle zapadaly do celkové stylizace. Ale to bude asi tím, že sem ženská a nesnažím se v tom hledat jenom softporno. A víte co? Screw you! P.S. Proč mám pocit, že je zkrátka Snyder svým způsobem vždy o krok napřed a nad všema těma pošklebkama se jen uchechtává.

Obřad (2011)

Škoda poněkud přehnaného konce, protože atmosféra na mě opravdu fungovala tak, jak měla. Hopkins jako vždy vynikající. Scéna s mezkem a Lucas stojící na mostě perfektní.

Mučedníci (2008)

Neuvěřitelné existenciální dusno první poloviny v polovině druhé přechází v účelné, ale zatraceně působivé psycho jako vytržené ze severokorejského pracovního tábora (ne, vážně na to nekoukejte, pokud se vám snadno dělá zle). Po letech zvyšuju na čtyři, protože Martyrs jen hodně těžko v posledních dvaceti letech hledá sobě rovného.

Agora (2009)

Nádherný film o nádherné ženě. Úchvatné lokace a kostýmy, naprosto uveřitelné charaktery, prostě paráda. V tomhle případě slova nestačí.

Na vlásku (2010)

Velice krásná a laskavá pohádka, která mi tu dlouho chyběla. Nějak už mám těch mluvících, parodujících zvířátek plné zuby a přiznám se, že mě scéna s lucerničkama nemilosrdně rozbrečela. Zkrátka paráda. A nejen proto, že moje nejoblíbenějši pohádkou je Locika, jejíž námět si pohádka přebírá po svém.

Antikrist (2009)

Ke mně ten film prostě promlouvá.

TRON: Legacy 3D (2010)

Pokud odpočítám vizuální nádheru (ať se de Avatar zahrabat), je druhý Tron filmem vzbuzujícím subjektivní pocity. Proto je ho tak třeba brát. Každopádně i přes díry ve scénáři mě nadchl. Mám pro něj vlastně jediné slovo. Je EPICKÝ.

Lajja (2001)

Film o závažném tématu v (nejen) indické společnosti, jak už bylo řečeno natočený indickým způsobem. A já to tak vidím jako naprosto v pořádku. Po záplavě kravin, kterými nás krmí západní společnost je to pořád lepší průměr. I přes ty telenovela scény. Druhá půlka hvězdičky za nádhernou Madhuri a Rekhu.