Griffinovi (1999) (seriál)

Seriál, který nesedne každému, ale pro nás ostatní brutalisty je to procházka rájem. Teprv až teď člověk vidí, jak je celá Groeningova parta skupinkou pro děcka. Ano, Simpsons a Futurama jsou také kvalitní záležitosti, ale ty věčný morality mi brzo začly lízt krkem. Útoky proti českému dabingu nechápu. Líbily se oba, je to o zvyku. "Pick up my poop!" P.S. každý seriál má slabší díly, smiřte se s tím

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Asi to není, co si většina představí pod značkou Harry Potter, ale na mě tenhle mysteriózní dokonce až thriller fungoval výtečně. Líp než většina filmů posledních let, které se touto nálepkou "honosí" veřejně. Jednohvězdičková hodnocení nechápu. Někoho to třeba bavit nemuselo, ale řemeslně zvládnutý film to je rozhodně.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Seriál, který tak okatě zkouší cedit city, až jsem ho začla nenávidět. Naproti tomu chápu, že některým to může dělat dobře. Znám i horší kousky, proto za dvě.

Terminátor (1984)

Ačkoliv by zcela jistě hodně lidí nesouhlasilo, pro mě nejlepší díl série. Sice tam chybí ty nádherné namakané ruce Lindy Hamilton, ale já mladýho Connora prostě nemohla vystát. Zápornej Arnie je zápornej Arnie. S tímhle filmem Cameron překročil svůj vlastní stín (což se mu s overrated Avatarem vážně nepovedlo). + Arnoldův zadek!

Resident Evil (2002)

První a poslední fajn RE film. Fajn hudba, fajn režie, fajn postavy (i když ne ze hry - nejspíš je to tak jedině dobře) a hlavně příjemně mrazivé prostředí Umbrelly. Jen tu Millu nemůžu pořád po těch letech vydýchat. Ta ženská prostě neumí odehrát ani dvě věty, což bohatě vynahrazuje Michelle, která se fakt měla stát hlavní ženskou hrdinkou místo ní. Jinak by bylo za pět. Díky.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Výsměch celé herní sérii (ano jsem fanoušek a hodně veliký). Ta larocroftovská Alice už mě vážně vytáčí, poslední dva díly si nepřeju nic jiného, než aby jí konečně někdo odkrouhnul. Wesker - jak někdo takhle dokáže zprasit tu nejkultovnější postavu z dimenze RE. Jedna hvězda za vizuální stránku a ta druhá hlavně z nostalgie. Je to prostě RE, jenom sakra light verze pro debily s IQ - 60. Postřeh: První scéna z filmu zůstala zároveň tou nejlepší.

X (2001) (seriál)

Méně krvavé než film s méně drastickým závěrem, zato méně nahuštěné a skvěle scénáristicky zvládnuté. Nebyla postava, jejíž osud by mě nezajímal. V porovnání s X může Death Note blednout závistí už proto, že nikdo neumí dělat tak skvelé BIG EYES jako Clamp. A to ty obří očí vůbec nemám ráda. Nejlepší shoujo anime, do kterého byste to hlavně vůbec neřekli, a kdyby animace byla stejně blýštivá a komorní jako u filmu, dala bych 5*.

Cesta do pravěku (1955)

Zářný příklad mistrné české trikové školy a hlavně geniální režie Karla Zemana.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Zdá se mi, že spousta lidí s hodnocením menším jak tři hvězdy tu řeší úplně něco jiného, než co je ke skutečnému hodnocení třeba. Nezajímá mě konkurenční boj, ani mě nezajímá názor, že je show trapná. Není trapná, čs verze se naprosto přesně drží formátu, jaký zavedla Británie s Amerikou, tudíž byste se měli jít ofrňovat i na jejich streamy. Narozdíl od spousty lidí mě porota velice zaujala, Kraus je občas sice mamlas, ale ví, co je zábava. Lucie Bílá má sama talentu na rozdávání (i když chápu, že ne každý má na ten její sladkej projev, který pěstuje od odchodu z Arakainu, žaludek) a Jaro Slávik je snad osoba nejpovolanější. Jenom je potřeba si o něm nejdřív něco zjistit, než začnete tvrdit, že tam nemá co dělat. Má, a sakra dost. Líbil se mi sestřih i moderátorská dvojice. Líbil se mi i výběr účinkujících. Já vlastně ani k samotnému programu nemám co vytknout. Snad jen tu krátkou délku (dvě hodinky by byly lepší) a spousty reklam. P.S. Pane "paascha", hodláte ten samý koment kopírovat po všech verzích Got talent? Promiňte, ale někoho, kdo má Eraserhead (jak mám Lynche ráda, tak je to hrozná píčovina) a označí GITS za scifi, toho nemůžu brát vážně.

Běžící muž (1987)

Popkultura 80. let v jednom poradne testosteronovem baleni. Tenhle film predevsim bavi a jak! A k tomu by filmy snad mely byt ne?