Skyfall (2012)

Mendes zase ukázal, kde má kanec p*ču. Vizuálně bomba (Skotsko, bitka v Šanghaji), úžasně naslizlý Bardem, nádherná Berenice, která si bohužel na plátně moc dlouho nepobila a neuvěřitelně uvěřitelný Ben Whishaw. Nebýt hromady zbytečných postav a finálního rozuzlení s M, bylo by to pět hvězd. Mně ten konec zkrátka přišel moc sladkobolný. I na Bonda.

Sinister (2012)

Vizuálně skvěle a hodně tradičně natočený horor, který bohužel zabil veškeré své trumfy záverečnou pointou. Kdyby scénář zůstal v reálné rovině, mohl se z filmu stát skutečný kult. Já se tedy ptám...KURŇA PROČ?!

Klip (2012)

Scénáristicky nedořešený film se silnou atmosférou dnešní "ztracené generace" fungující jen na virtuální komunikaci nebo dohánění intimity nevázaným sexem. Každopádně film splnil svůj účel - hlavní hrdinky mi bylo líto a zároveň jsem měla chuť jí nafackovat.

Temný rytíř povstal (2012)

Podle místních komentářů jsem čekala spoustu telenovelových a hluchých momentů. Naštěstí jich bylo méně, než v ostatních filmech letošního roku a hlavně mě poslední Batman narozdíl od toho druhého nenudil ani chvíli. Kdo zná původní komiks, těm zkrátka poslední zvrat zbytečný nepřišel. Naopak Nolan umožnil Batmanovi dospět a více než uspokojivě uzavřít celou již tak mocnou trilogii. Deshi Basara pro všechny!

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009)

nic pro lineho zapadniho divaka, ktery bohuzel nestaci navzajem pochytit hloubku dialogu, strih a smysl akce...ale my, my trosku potouchlejsi s fantazii az za hranici mlecny drahy, my to proste zerem!

Lidská stonožka (2009)

Já nevím. Po přečtení komentářů zde jsem čekala obyčejnou gore sračku s tunama krve, kterejch se dneska točí stovky (a kdekdy mají hodnocení i o pár procent vyšší). Co jsem ale dostala, byl exemplární případ často až bizardní lidské psychopacie a totální bezmoci, kdy jsem po dlouhé době hlavním postavám přála přežití. A ten konec. Ten byl prostě kulervoucí.

Avengers (2012)

Mírnou trapnost některých dialogů a lehce pohádkový feeling přebíjí skvělý herecký ansábl, výborné akční scény a hlavně skvělá režie Whedona, který umí přitlačit na pilu ve správných chvílích. Takže komiksová atmosféra dokonale převedená na plátno?

District 9 (2009)

Scifi uveřitelnější než většina stokrát dražších spektáklů.

Život Briana (1979)

To se nedá popsat. To se musí vidět! ! "Vám přijde normální obcházet cizí chlívy ve dvě ráno?!"

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, jehož kultovnost v ČR (a nejen tu) stojí hlavně na faktu, že v době, kdy ho začínala vysílat ČT1, nic podobného k dostání nebylo. Nostalgický a osobitý určitě. Jenomže s tak trošku průměrnými frky. Jo, a zmínila jsem ten morální patos?