U Konce světa (2013)

Ani při nejlepší vůli nemohu přidat další hvězdu, takže nejspíš napořád pro mě zůstane Konec světa nejslabším článkem této trilogie (jasně vede jednotka). Bohužel jsem postrádal větší množství humoru, který se v průběhu filmu začal pomalu ale jistě vytrácet. A nic na tom nedokázal spravit ani fakt, že duo Pegg - Frost fungovalo opět bezvadně. Doufal jsem ve víc, celkem škoda...

Konzultant (2013)

Celkem váhám, co si vůbec o filmu myslet... Kvalita se mu upřít rozhodně nedá, co se týče herců, tak se nedá namítat už vůbec nic. Ovšem tu a tam jsem některý věcem ne zcela rozuměl, což je jistě jen a jen má chyba... A nebo taky ne. A rozhodně mám dojem, že by filmu slušel mnohem větší náboj, větší napětí. Špatné to nebylo, to ne že ne, ale čekal jsem malinko víc.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Musím se přiznat, že jsem velkým fanouškem Kapitána Ameriky, takže jsem snad ani menší hodnocení udělit nemohl, ale upřímně si nemyslím, že by to bylo i jinak možné. Od prvního dílu ušel Kapitán i jeho představitel Chris Evans kus cesty a to rozhodně k lepšímu. Když se k tomu přidá solidní obsazení a slušný padouch... Jsem rozhodně spokojen a velmi se těším na trojku.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Od filmu jsem dostal to, co jsem čekal, tedy co jsem čekal díky zdejšímu hodnocení. I když už jen díky obsazení jsem tajně doufal v něco víc, ale ne, Kenneth tentokrát vůbec ničím nepřekvapil, takže jsem mohl vidět průměrný akční film, ovšem s Keirou, což beru jako velmi významné plus, ale tentokrát to na další hvězdu nestačí.

Klub poslední naděje (2013)

Ještě teď si nejsem jist, jak film ohodnotit a to i několik dní po tom, co jsem ho viděl. Je nutno uznat, že herecké výkony v tomto případě byly oceněny zcela po právu. Když se k tomuto faktu přidá i silný příběh vzniká skvělý film, ale nevím tedy jestli až pětihvězdičkový. Možná časem.

Špinavý trik (2013)

Měl jsem menší obavy z toho, jak moc dobré či nedobré to bude, ale nakonec se mi dostalo alespoň toho, v co jsem doufal. Ulítlá šaškárna se skupinkou skvělých herců. Radši se ani nedívám, za co všechno si to vysloužilo nominaci na Oscara, tipl bych, že jediná oprávněná byla nominace za kostýmy, možná. Ovšem bavil jsem se, viděl jsem naprosto... skvělou Amy, jsem spokojen.

Lásky čas (2013)

Je to pár dní, co jsem film viděl a absolutně ho nemohu dostat z hlavy (stejně tak i "Il Mondo", kdo ví proč. Když už jsem u toho, hudba byla parádní). Musím uznat, že mě naprosto okouzlil... a to úplně vším, co se v něm odehrálo. Od pana Curtise je to co film, to perla a možná trochu překvapivě se mi každý jeho kousek líbí více a více, takže ano, toto je ten nejlepší. Měl jsem trochu obavy, co čekat od Gleesona, ale nakonec si neumím představit na jeho místě někoho lepšího, velmi sympatický herec, určitě se po něm brzy zase podívám. Jsem rád za Rachel a Billa, kteří byli jako vždy skvělí, zvláště Bill, svým jedinečným způsobem. Zkrátka neuvěřitelný, kouzelný film s nádhernou atmosférou, jednoduše mě nadchl. Jasně nejlepší film, co jsem v poslední době viděl. TOPka?

Superman se vrací (2006)

Ale jo, nakonec lepší, než jsem si vůbec myslel, i když našlo by se hned několik velký nedostatků. Například mi celý film vadila Kate Bosworth, naprosto nevýrazná, mdlá... nic. Dále mi ještě dost vadil zcela béčkový padouch, kór když byl takto obsazen. Vezmu-li ještě v potaz cenu filmu, mělo by to být lepší, no ale budiž.

Che Guevara (2008)

Špatné to nebylo, to ne, ale nemohu se zbavit dojmu, že život "Che" se přeci jen dal zpracovat i lépe. Nebylo to nudné, to netvrdím, i když nějaká méně zajímavější pasáž by se našla. Ale přesto to účel (tedy dozvědět se něco o Ernestu Guevarovi a vidět Benicia) splnilo.

Já, Frankenstein (2014)

Přiznám se, na chvíli mě napadla bláhová myšlenka udělit snad i dvě hvězdy, ale ne, nedám se. Frankenstein je bohužel v naprosté většině zcela nestravitelný a upřímně docela lituji, že jsem si na něj našel čas. Ano, měl pár světlých záblesků, ale to nestačí. Takže jedna za Aarona, aby se neřeklo...