Wolverine (2013)

Ten konec mě fakticky nasral, jsem hrozně moc zklamanej. Kdyby jsem neměl rád Rosomáka, tak by jsem se unudil k smrti a bez adamantiových drápů to není Rosomák.

Ong-Bak 2 (2005)

Skvěle zpracování vztahu slona s člověkem, to se mi moc líbilo. Jinak děj je přímočarý, jednoduchý, ale to u těchto filmů je jasné. V celku se mi film líbil víc než první, je tu znát i víc peněz a tím pádem větší akce, i když jednička taky má něco do sebe. Nejvíc film táhne Tony a jeho šílený comba, toho člověka nepobírám. Super.

30 dní dlouhá noc (2007)

Slušný děj se zajímavým koncem, avšak v některých pasážích jsem se vysloveně nudil, ale natažené zbytečně mi to nepřišlo, mám pocit, že takhle to sedí moc dobře. Vadí mi, to určitě nepřekousnu, vizáž upírů a jejich zuby, vadí mi jejich nepochopitelná řeč, nerozumím jí, tak proč tam je? Efekt nulový. Na druhou stranu šíleně chválím za scénu, kdy upíři pobíhají po městě a zabíjejí všechny živé, ta scéna je perfektně udělaná. Atmosféra, jak kdy. Kamera na výbornou. Pár věcí si my zamlouvalo a víc nezamlouvalo. Nepřišel jsem tomu tolik na chuť- 2,5* akorát. Příjemný horor na večer.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Skvělá akce, super herci, dobrý děj, brutální efekty a výprava. Fakticky jsem si užíval tuhle jízdu víc, než u prvního dílu, ale po pravdě po půl hodině, co jsem viděl Star Trek, tak v hlavě mi zůstala krásná, spoře oděná Alice Eve. Za ní klidně 6*.

Ed Wood (1994)

První půl hodiny to šlo, kochal jsem se kamerou a celkem i výpravou. Pěkně se mi koukalo na Parker, ale po asi tak 45 minutách jsem se tak začal nudit, tenhle film je taková kravina, vůbec nic mě na něm nechytlo, jen kamera. Čekal jsem dál a doufal, že až se objeví moje platonická láska Arquette, tak se něco změní. Jo změnilo, utvrdil jsem se v tom, že když byla mladá byla neskutečně roztomilá a krásná, jinak ale nic. Přitom Burton je můj nejoblíbenější rejža... nechápu to, nechápu vysoké hodnocení, nechápu nic, je to šílená kravina, až jsem u toho usnul. Mám pocit, že tady je vidět krásná ukázka pozérství, kdy někdo řekne, že tohle je klasika a ostatní uživatelé jen dávají vysoká hodnocení, aby mohli říct, že i oni viděli tento brak, že i oni chápu "dokonalost" filmu a bla bla bla... jasně je to biografie a tak nemůžu čekat, jak se říká Bůh ví co, jenže třeba Muž na Měsíci od Formana? To je kur**sky velkej rozdíl. No jedna hvězda je za Arquette a kameru...

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Příjemný akční snímek. Herci hrají výborně a hrozně jsem si říkal, že Jeremy se na analytika nehodí, on je prostě a jednoduše agent a to se mi nakonec potvrdilo. Zápletka je dobře udělaná, jen mi vadí, že v podstatě je to jedna a ta samá písnička- pořád se nám cpe do hlavy, jak Rusko má napjaté vztahy, vždy je nepřítelem Rus, Rusko a nukleární bomby... no chtělo by to trochu něco nového. Jinak samozřejmě "hračky" jsou perfektní a člověk si doopravdy užívá napětí a vymoženosti a žasne, co dalšího má Hunt u sebe. Kamera je super a efekty parádní, obzvlášť se mi zamlouvala písečná bouře a konec, kdy Hunt bojuje se záporákem, protože konec je skvěle vygradovaný. Nevím jestli nejlepší MI, ale určitě patří k těm lepším a celkově patří mezi top filmy o agentech.

Temné stíny (2012)

Nemůžu si pomoct, ale ve srovnání s Ospalou dírou, jsou Temné stíny na tom hůř. Slabší atmosféra a všude na mě moc make-upu a tak nějak jsem měl pocit v určitých chvílích, že je to moc umělé, jako figuríny. Začínám si myslet, že už bylo dost těch fantasy postav, dost Karlíků s čokoládou, chtělo by to toho starého Burtona. To asi tak k tomu, co se mi nelíbí nebo vadí. Jinak v celku se na to příjemně kouká, jako vždy má Burton skvělou výpravu, scénář je řekl bych, lehce podprůměrný, ale u druhů tohoto filmu to nevadí. Z herců se mi líbila Jackie Earle Haley a Eva Green, obzvlášť Jackie na 15 byla dost sexy a Johnny je pořád stejný, nepřekvapí a ani neurazí... Když to vezmu kolem a kolem tak na večer oddychovka je to parádní a celkově se mi film líbil a chvílemi jsem se i zasmál, myslím, že 4* v nějakém tom pomyslném celkovém hodnocení tak akorát, jenže když si vzpomenu na ostatní filmy Burtona, tak si říkám kam zmizel a na něj to tak akorát není. Umí líp.

Sherlock (2010) (seriál)

Kravina, nevěřim ničemu, co se tam děje a nic se mi na tom nelíbí a hlavní postava vypadá, jak žalud a ne jako Sherlock.

Bournův mýtus (2004)

Matt Damon je skvělý herec a James Bourne je jeho druhé krycí jméno... teda mně se vždy vybaví Bourne, když se řekne Damon. Střih je dokonalý, jeden z nejlepších, co jsem zatím viděl a kamera je dosti zajímavá, už jen tyto dva faktory, dodávaji na vyjímečnosti tohoto snímku. Člověk až žasne, co všechno se Jason Bourne musel naučit, aby byl nejlepším agentem a je to tak udělané, že o tom divák ani jednu minutku nepochybuje. Ne jako Bond, který má vychytané věcičky, tím však nechci hatit Bonda. Líbil se mi Roden i Urban, ale Cox mi neseděl, to je asi jediná chybička. Dokonalý akční thriller s Mobyho písničkou na konci filmu a mimochodem ten konec je taky povedený, takový pohodový a zároveň člověk si řekne - on je fakt borec!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Příjemný popkorňák na slušné úrovni. Brolin si řekne, udělám team odpadlíků a půjdem ničit mafiánskýho bosse. Klasický ničím nepřevratný scénář, kdy člověk možná si zasteskne a i usměje. Ženy si příjdou na charismatického Goslinga a muži se chtějí dostat do Gangster Squad a na chvíli budou dětmi. Skvělý oddych. Čekal jsem lepšího Penna. Konec byl celkem dost zvláštní, nevím proč, ale nesedělo mi to do koncepce příběhu, i když je fakt, že vše je takové moc urychlené... no jednoduše slušných 70% a pak i zde na čsfd 73% je pro tenhle snímek přesně tak akorát.