Nespoutaný Django (2012)

Trochu jsem se bál, že když hl. postava je černoch, že to bude trochu... no že mi to nějak nesedí, jenže jsem mile překvapen. Jamie se do role doopravdy hodí a Waltz je opět (nečekaně) skvělý, ale musím vyzdvihnout i DiCapria, který se zhostil role záporáka dokonale, obzvlášť pak scéna u stolu, je tarantinovsky vyhrocená a DiCaprio to podle mě trochu přiostřil. Jinak jsem rád, že už tu není tolik dialogů, jako panchartech a je tu spíše víc akce a krve. A předposlední scéna pistolníků je dokonalá a Tarantino se na ní opravdu vyřádil a když pak přijde na plac s dynamitem Quentin- no doopravdy jsem se smál a užíval si western. Je tu dalších mnoho věcí, co bych chtěl vyzdvihovat, ale myslím, že bych začal spoilovat a to není dobré, takže jediný, co mohu říci, je běžte na to do kina, protože některé scény se nejlépe vychutnají jedině v kině a celkově je to výborný film.

Modesty: Dobrodružství Modesty Blaise (2004) odpad!

Film, který nemá čím zaujmout, vše je obyčejné, nevadilo by, že zde jsou neznámí herci, ale tady doopravdy nic není a ani představitelka Modesty neni sympatická, tak nějak nevěřím tomu, že to je podle scénáře od Tarantina. To mi tvrdil s nadšením kamarád... no asi trochu přebral.

Černý pásek (2007)

Karate v celé své kráse, ten kdo uvidí tenhle film, už nikdy pak nebude koukat na jiné bojové scény, než s lehkým opovržením. Bojové scény bez střihu na jeden záběr. Nejlepší ztvárněné karate.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Slova nestačí k vyjádření toho všeho, na co jsem myslel a toho, co jsem cítil. Je to skvost a umělecké dílo, jaké jsem dlouho neviděl...

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Je pravda, že je to dost dlouhý snímek, ale na druhou stranu je zde cítit napětí na každém rohu. Pravda, čekal bych více přestřelek, jenže v celkovém finále mi to vůbec nevadilo, je to moc pěkný a příjemný příběh, který se snaží popsat pocity jak Jesseho, tak i Boba Forda. Herci byli dobře vybráni, přesto však pořád u mě vede Pitt. Oceňuji také, že scénář nebyl ukvapený a dějová line byla jedna, ovšem podávána retrospektivně, což by u westernu být mělo a konec byl dost dobře udělaný, že po shlédnutí divák lituje oba hrdiny, i když každého trochu jinak, ale lituje a za tenhle emotivní dopad alespoň 1* navíc.

Karate Kid (2010)

Ve většině případech bojový film má u mě dost velké nároky a to hlavně ze strany bojů samotných, jak jsou ztvárněné. Tady celkem ušly, nebyly to přehnané scény a sem tam pár pěkných "frajeřinek". Mladej Smith mi nevadil, vadila mi spíš jeho matka, ale nežeru, že za tak pár chvil se naučí přemety a takový chytačky, jako předváděl (Smith). Kdyby mi bylo kolem 13, tak asi tenhle Karate Kid se mi bude líbit nejvíc, ale pořád hl. hrdina je klučina a ke všemu, co mě doopravdy sere a to bez prominutí je, že tenhle film nemá s KARATEM nic společnýho, je tam Kung- fu, tak snad Kung- fu Kid, ale proč si vzali do huby tvůrci karate nechápu. Takže když se nad tím vším zamyslím, tak 2* jsou akorát a na procenta je to tak 40%. Prostě oddychovka na jedno podívání.

Čtyři lvi (2010)

Černá komedie o terorismu... no je to vtipné, ale když si člověk uvědomí čemu se směje, je to celkem zarážející. Ale pořád je to film, takže se to musí brát s rezervou.Nicméně je to dobrý film o neduzích a chybách ve fanatismu.

Amazing Spider-Man (2012)

Spiderman trochu jinak než jsme zvyklí. Nemůžu si pomoct, ale na mě je Andrew moc mladej, nelíbí se mi P. Parker, kterýmu je 17. Ani se mi nelíbí děj, na mě je moc splácaný a urychlený, nevadilo by to, kdyby se nechystal nový díl, ale takhle bych si představoval víc věcí dovysvětlit, protože je tu spoustu věcí, které jsou jiné. Nicméně záběry jsou moc fajn a jsem rád, že konečně Spidey víc skáče a víc "blbne" a hodně se mi líbí comicsová napodobenina bombiček se sítí, i když by si je mohl měnit a to pak je zase jiný efekt. Štve mě, že tady nebyl novinář s doutníkem, tak snad bude v dalším díle, ale nejvíc mě štve, že M. J. tu není. Starší Spidey se mi líbí víc, je ucelenější a Kirsten tam prosvítá bradavka.

Až vyjde měsíc (2012)

Není to nějak zvlášť extra dílo, ale má to něco do sebe. Nedokážu říct co, ale dost na mě Moonrise Kingdom zapůsobilo. Možná kvůli nostalgickému vzpomínání na moje mládí. Super herci, hlavně Norton má pro mě skvělou a po dlouhé době příjemnou postavu. Líbilo se mi i zobrazení, jak to nemají rodiče lehké s výchovou v době, kdy hrdinové příběhů jsou outsideři a děti se pak v nich vzhlížejí a hledají v nich zpodobnění sebe sama. Pár věcí bych změnil, jako např. blesky, ale asi to tak mělo být a i když je to divné, tak svým způsobem do děje blesky pasují. Úsměvně romantická podívaná, která mi zpříjemnila večer. Chtěl bych ještě dodat, že při sledování jsem prožíval hrozně moc emocí, takže jsem lehce rozčarován a nejsem schopen vyjádřit to, co bych chtěl.

Adamova jablka (2005)

Začínám být velikým fandou "Severských států", protože mají atmosféru pro mě doslova jedinečnou.Obzvlášť pak Ulrich je doopravdy herec. Ale abych se vrátil k tomuto snímku, začnu tím, že je to taková absurdita a paradox v jednom, do toho myšlenky o Bohu a načínání chyb v náboženství, jako takovém, ovšem jen podprahově, nic není vnucováno a to oceňuji nejvíce, protože je to ten druh filmu, který ti říká udělej si pohled sám. Scénář je dokonalý a děj tudíž je skvělý, kamera je velmi dobrá a režie, jak by smet k tomu herci jsou celkem obstojní a dotahují tak tento snímek hodně vysoko. Je to skvost a je jen škoda, že je málo známým filmem...