Temný rytíř povstal (2012)

To na co jsem čekal plus minus 4 roky se vyplatilo. Lituji muže, kteří šli na Batmana do kin v doprovodu slečen, já byl sám a vychutnal jsem si Batmana jak jen to šlo. Epické finále, epický příběh a konečně epický Bale. KONEČNĚ JE BATMAN. V prvním díle byl Bale přehrán Neesonem, pak Ledgerem, ale teď je konečně ten nejlepší. Emoce, rozervanost, nová hračka, Banův hlas, Catwoman na motorce, dovysvětlení věcí, které vyzdvihují film ještě výše... je toho neskutečně moc, co si člověk může vychutnat. Možná tu není tolik akcí, ale když jsou, tak jsou kulervoucí, možná se moc "kecá", ale to patří k finálnímu zakončení. Já jsem byl unešen a první pocity, které připadly na konec, nikdy nevyprchají, vždy budu vzpomínat to, jak jsem si říkal, že takhle to nemůže skončit, ale naštěstí vše dopadlo dobře a pokud bude další Batman, možná by to bylo na škodu, vůči Baleovi a všem ostatním. Pastva pro oči. Pro mě nejlepší Batman, protože jak říkám, tohle byl konečně Batman, jak jsem si jej představoval... nikdo jiný, soustředěnost jen a jen na Batmana. Bravo.

Temný rytíř (2008)

Proč byl vždy Batman víc než normální hrdina, jak jsme zvyklí? Proč byl vždycky lepší než Spiderman nebo Superman? Byl to vždycky normální člověk, který měl prostředky něco změnit a využil je. Proto je o něm více filmů než o jiném hrdinovi. Na Temném Rytíři jsem byl v kině 3x a doma si jej pustím vždy po půl roce. Batman začíná byl hodně dobrý začátek, ale Temný rytíř je něco víc, je to proto, že zde máme takřka 3 herce, kteří v tomhle snímku ztvárnili svou životní roli. Je to Bale, Ledger a (podle mě) Oldman. K tomu všemu strhující režie se skvělým scénářem. Jediné co mě malinko mrzí je, že Two Face byl zde jen chvíli, ale to nevadí. Nolan vzal klasiku a vytvořil z ní kult. Nevím proč jsem nenapsal komentář k mému oblíbenému filmu dřív, možná jsem neměl odvahu a možná jsem ji nechtěl mít, abych něco zkritizoval nebo něco vyzdvihoval. Temný Rytíř je jeden z Top filmů vůbec, které se nedají okomentovat, protože pokaždé Vás dostane něco jiného. Každopádně The Dark Knight Rises si zaslouží, abychom jej viděli v kině a nečekali, až bude na DVD nebo na podobných sračkách, protože jen v kině si člověk dokáže užít Nolanovskou jízdu .../ Po několikátém shlédnutí si uvědomuji, že Maggie Gyllenhaal nevěřím roli a strašně mi vadí. Škoda Katie Holmes, měla tu být. Jediná věc, která mě trápí, je fakt, že Rachel hráli 2 herečky.

Warrior (2011)

Warrior má v sobě tolik emocí, že jsem nebyl schopen je všechny unést. Dva paralelní příběhy nemají žádná klišé, jak se dočítám, ale vše je přesně vyvážené. Je to skvěle natočení snímek a s dobrým námětem, i když fakt je ten, že mariňáci by nemuseli být při zápasu, ale to je jen drobná chybička, která se v celkovém dopadu ztratí. Nejdůležitější jsou ovšem zápasy, které jsou natočeny hodně realisticky a věřím tomu, že obě hl. postavy musely podstoupit výcvik nebo z minulosti mají nějaké zkušenosti právě s bojovým uměním. Myslím, že pro ty, kteří někdy dělali bojový sport, je tenhle snímek srdeční záležitostí. Jen jednu věc bych možná dodal a to, že konec měl být o něco delší, že když se jedná o stmelení bratrů, mělo by být na konci to, jak Tommy je na kafi u bratra a poznává jeho rodinu, sice by to byl neskutečně hollywoodský konec, ale byl bych za něj rád.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

V podstatě příjemný fantasy/ sci- fi, které po jednotlivých kouskách moc nepřekvapí, ale v celku pak dává pěknou podívanou a po shlédnutí filmu jsem měl pohodovou náladu. Jednu hvězdu dávám za efekty a námět, druhou za krásnou děvu a třetí za slimáko-psa. Nejspíš jsem přimhouřil oko, protože v tom trochu vidím inspiraci Avatarem, ale co. Bylo to pěkné, místy malinko humorné, prostě tak akorát do kina. Podle mě je to jeden z těch filmů, který stačí vidět jen jednou, jinak by John ztratil své prvotní kouzlo. Slabší tři hvězdy.

Funny Games USA (2007)

Myslím, že tenhle film je pro silnější nátury. Skvělá atmosféra, dobrý scénář a kamera je super. Skvělá dvojice Pitt A Corbet. Čekal bych, že tenhle snímek bude mít větší hodnocení, protože určitě je kvalitní, i když ne pro každého, ale na sto procent stojí za to jej vidět, už jen kvůli hereckým výkonům a nejhorší je, že scénář lehce nahlodává divákovu mysl, až si nakonec řekne, že tohle se může stát i ve skutečnosti. Opravdu doporučuji.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jsem velký fanoušek Star Wars, už jen nejspíš kvůli tomu, že od mala jsem je sledoval s napětím a v 8 letech jsem byl v kině na Skryté hrozbě. Takže možná moje nostalgické hodnocení všech dílů je přehodnocené... pro někoho, pro mě určitě ne. Celá série Star Wars je tak skvělá, tak propracovaná, že nejspíš, už nikdy nebude překonána, určitě pro mou generaci budou Hvězdné války to nej. Nicméně to se vyjadřuji celkové k všem 6 dílům. Ale nejvíc miluji a nenávidím právě Pomstu Sithů, jednak pro výkon Haydena, jednak pro atmosféru, kterou tenhle snímek v kině vytvořil (nikdy jsem nikdy nic takového nezažil, že lidi přestali dýchat a dokonce jíst pop-corn). Na jednu stranu divák chápe proč se Anakin obrátil na zlou stranu a na druhou je mu to líto, tolik mrtvých a to vše "jen" kvůli velké lásce (možná jedné z největších v kinematografii). Ale občas si říkám, že by to chtělo znát celou pravdu, protože jak dobrá, tak i zlá strana vidí pravdu jinak, co když Sithové jsou ti správní? upřímně nechtěl bych být Jedim, protože bych se všeho musel vzdát - skoro jako mnich pro církev, která je v podstatě jen a jen přetvářka... myšlenka, která mě dost často napadá při sledování válek. Ale zase světelný meč... no prostě dokonalý díl, na který všichni tak čekali, kde se konečně Anakin stane Vaderem a vše se vysvětlí. Musím, ale říct, že zatím nikde (nebo si nepamatuji) jsem neviděl tak strhující konec ve filmu, doopravdy poslední hodina je taková, že člověk se zaboří do místa, kde sedí a čumí s otevřenou hubou, jako vrána a to i po sto padesáté první (teda já to tak mám)...

Hněv Titánů (2012)

Pěkná podívaná, rozhodně lepší než první díl. Tady už nějakým způsobem je dějová linie uspořádána a není nic tolik uspěchaného, jako v prvním díle. Sam už nevypadá jako mariňák, ale jako obstojný hrdina. Efekty jsou moc povedené a celkově scény s mečem jsou udělané s takovým nábojem, že člověk má chuť jít si ukovat vlastní meč a jít dělat hrdinské skutky. Těch 99 minut jsem se nenudil spíš naopak, i když jsem musel občas přimhouřit oko nad některými věcmi, které však byly pouhými detaily pro znalce Řeckých bájí a Antiky celkově. Možná bych dal i 4*, ale pořád nemůžu a musím to znovu zmínit. Kdo kdy do prdele viděl černýho Pegase? Usekat ruce za to ! Jinak platí stále jedno pravidlo a to, že je to akční, dobrodružný, tudíž v podstatě jde jen o jedno a to o skvělé heroické bojové scény a to se povedlo. Nebo ne? I když uznávám, že Kronos mohl být menší a dělat větší paseku, než jen mávat rukama, jak na prvního Máje...

Cesta do pravěku (1955)

Spielberg řekl o tomhle filmu, že Zeman předčil svými efekty dobu tak o 10 let dopředu... zajímavé.

Muž, který nebyl (2001)

Dá se říct, že se jedná o klasiku Coenů. Úplně běžná zápletka rozvětvená do největších myslitelských teorií a v důsledku se jedná o jedno z nejmožnějších řešení. Billy alias kamenná tvář hraje hodně dobře a hraje pro mě celkem charakterní postavu, která bere vše tak jako to je, ať se jedná o vraždu, sebevraždu, sympatie ze strany Scarlett atd. Zajímavý nápad v provedení černobíle kamery. Zajímavý a kvalitní film, který je vnitřním monologem Billyho. Střídá v něm tolik pocitů, že vlastně ani sám neví a nechápe a proto trefný název... Dost se mi líbili některé myšlenky.

Big Lebowski (1998)

V podstatě o ničem, ale To o "ničem" je tak skvěle udělaný, že se nedivim, že je to tak oblíbený film. Jinak asi jeden z nejlepších Coenů. Dost mě bavil ten situační humor, jako když Dude přibijí prkno před dveře a dá tam židli... Prostě proč do všeho pleteš Vietnam?