Marley a já (2008)

Pro člověka, který má psa nebo měl psa je to určitě krásný film, to bezpochyby. Když se na to budu dívat, ale z jiného pohledu, je to povedená romantická komedie, kdy člověk pláče a směje se. Při letním večeru určitě doporučuji, ovšem kdybych neměl psa, tak bych dal určitě max. 4*

Šílená / Krásný (2001)

Film je to moc pěkný, i když lehce nudný v některých pasážích, ale má dobrý konec a to mnoho vyvažuje... řekl bych, že je to film o naději pro mladistvé. Pokud je vám více než 25 let, tak se možná na tento snímek nedívejte, protože jste možná pro něj moc staří a nemělo by to pro vás smysl. Jinak všem zhrzeným láskou pod 25 let doporučuji.

První krok (2009) (seriál)

Obyčejně bych dával odpad, ale po všech midsamrech a ordinacích a všemu podobném, nemám problém dát tři hvězdy. Zaprvé tam hrají sympatičtí herci, jako například Navrátil nebo Klára Issová, dál je to příjemné na oddych a je příjemné dívat se na makající tanečníky, když člověk makal celý den. Sice děj je... vlastně ani není :D, ale jak říkám je to fajn nový seriál, uvidíme, jak dlouho se udrží. Člověk by se měl dívat na První krok lehce s odstupem, přeci jenom v našich poměrech nemůžeme čekat zázraky typu Californication nebo Červeného trpaslíka...

How to Be (2008)

Vynikající výkon Roberta vyzdvihuje film, sice ne do takových výšin, ale určitě nebýt jeho, stal by se velmi špatným filmem. Jinak scénář se mi velmi zamlouval a některé situace byly až extrémně vyhrocené, naštěstí ne na úkor filmu. V podstatě je film depresivní po celých 70 minut, ale pak ke konci je vidět příjemná změna v postavě Robertově, že nakonec musím říct, že jsem rád shlédl How to be... bohužel ne každému divákovi bude tento film "sedět", protože je dosti zvláštní, pro mě však skvělý...

Appaloosa (2008)

Western není zrovna můj šálek kávy, ale když jsem zjistil, že má celkem slušné herecké obsazení, řekl jsem si, že tomuhle filmu dám šanci a můžu říct, že jsem rád. Ed a Viggo si velice dobře padli do noty, obzvlášť pak Viggova postava se mi hrozně moc líbila a celkově Viggo mě potěšil. Škoda jen Jeremyho, mohl si víc zahrát na můj vkus, ale jinak jsem velice spokojen, například, když bych měl Appaloosu srovnat s Opravdovou kuráží, tak s klidnou hlavou mohu říct, že Appaloosa je na tom o dost lépe, celkově scénář se mi moc zamlouval a sem tam kvalitně řečené věty, které jsou velice trefné v dané situaci je jen taková mini třešínka. Ovšem nejvíce mě nadchly přestřelky, protože nebyly natahované, nestřílelo se po sobě ze 2 metrů a nikdo neuhýbal. Přestřelky byly opravdu rychlé, jako lusknutí prstu, doopravdy oceňuji tenhle nápad.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Vyjadřovat se ke každému dílu zvlášť už dnes nemá smysl, takže to shrnu u posledního dílu, který ukončil jeden z nejkrásnějších příběhů, které kdy byly stvořeny. Trilogie Pán Prstenů je dokonalost a i když se najdou tací, kteří tvrdí, že Lotr je "nic moc", tak musí uznat, že v kinematografii má na 100% zasloužené místo. Troufám si říci, že nikdo už nenatočí nic podobného. Neznám lepší fantasy a i celkově neznám film, který by mě oslovil na tak dlouho dopředu, že pokaždé když jej vidím v tv, tak si jej pustím a to i když mám doma koupené prodloužené verze, které mimochodem celou trilogii posouvají ještě dál, než jen ty "normální" pro tv. Nevšiml jsem si nikdy chyb na žádném z těchto 3 filmů a pokud jsou, tak je ani možná hledat a ani vnímat nechci... je to dáno nejspíš tím, že si to trilogie nezaslouží. Peter Jackson asi nejspíš podepsal smlouvu s ďáblem, jinak si tuhle preciznost nedokážu vysvětlit.

Inception: The Cobol Job (2010)

Tohle se nepovedlo, grafika nic moc, Animatrix byl lepší a hlavně soundtrack použitej z celovečerního Inceptionu, takže v podstatě nic novýho. Nechápu záměr Kirbyho, aby postavy nemluvily. Jestli tohle má být jakýsi doplněk, tak to beru a proto 2 * prostě jen jako doplněk, nic víc. Člověk o nic nepřijde, pokud to neuvidí.

Prvotní strach (1996)

Film, který vynesl Edwarda do hereckých výšin, jeho rozpolcenost musí člověk vidět. Richard je skvělý a hraje celkem obstojně právníka, ale když film přejde na linii právě s Nortonem, tak všichni ustupují dozadu a vnímá se jen a jen Eda. Scénář je dobrý a kamera se také povedla. Jeden z nejlepších filmů z oblasti právnického prostředí, jedině snad podobně (podle mého názoru) dobrý film o právnících je Firma, jinak mě nic nenapadá.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Pamatuji se, že na střední jsme to rozebírali se sociologem a došli jsme k závěru, že tyhle televizní noviny nejsou televizní noviny v tom provopočátečním smyslu. Všechny smutné zprávy podtržené písní Requiem for dream jsou následně znehodnoceny zprávou o sedmi narozených koťatech, tím Nova sděluje divákovi, že ne vše ve světě je tak hrozné v podstatě nelogicky znehodnocuje zprávy důležité, když ještě k tomuto klišé přičtu napěchovaný dekolt několika "sličných" moderátorek lezoucí z tv je to jen čistě výdělečná fraška. A co nejvíc nesnášim je konec těchto televizních "zpráv" kdy nastává onen "vtipný" rozhovor, co čeká diváka za filmy na večer (jakoby si nikdo nekupoval program) a do toho přijde sporťák s něčím, co by mělo přispět vtipnému rozhovoru, tohle vše je jen komedie, která má říci, že Nova je jedna velká rodina dělající práci pro rodiny sledující právě tyto noviny. Zapálit, zničit a zahrabat.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

První díl o poznání lepší než Hra stínů, nevím proč, možná tím, že v roce 2009 nikdo takového Holmese nečekal a právě u pokračování už tak nějak divák tušil, co se nejspíš bude dít. Mám pocit, že Hra stínů je méně vážnější, zde se jedná opravdu o skvělou zábavu, bohužel s menším napětím a to je nejspíš ta chybička, kvůli které nemůžu dát 5*, tím však nechci říci, že je to špatný film apod., jenom prostě větší napětí... Jinak efekty se povedly moc dobře a některé gagy také, ale nejlepší samozřejmě je zjišťování, jak je Robert Jr. velice chytrým detektivem, scénář se také moc povedl, jednalo se o snahu "ztotožnit" se s postavami, ale u Hře stínů mi to vůbec nevadilo, spíš jsem byl naopak radši. Takže na shrnutí, první díl lepší kvůli napětí, dvojka o něco méně hroší, ale také má něco do sebe a to právě scénář, teda podle mého názoru...nejvíc jsem se chlámal, když Holmes jel na poníkovi.