Nebeská stvoření (1994)

Peter Jackson je velmi dobrý režisér a už v této době měl velmi originální a chápavý pohled na dívky, které našli oporu jen každá v druhé. Bohužel Melanie mi nesedí na postavu Paulie a možná proto jsem měl pocit, že nenávist k matce a zároveň láska k Julii, byly nedotaženy do úplného konce. Za to Kate ve svých 19 letech předvádí famózní výkon. Scénář je velmi kvalitní a děj postupuje příjemně i s vysvětlením, aby divák pochopil proč se dívky začaly mít rády a proč musí matka zemřít. Byl jsem velmi překvapen, emocemi tento snímek hýří a ztvárnění onoho čtvrtého světa mne posadilo na ... zem.

Van Helsing (2004)

Van Helsing... hm... No vyloženě to není propadák, jsou i horší fantasy. Výprava je slušná a byl jsem se podívat i na natáčení, když o točili kousek od mého baráku, takže už možná z principu jedna hvězda... Teď vážně. Výprava jak jsem řekl je na slušné úrovni, některé triky jsou fajn a Hugh je velmi sympatický Demon Hunter( zmíněno pro milovníky Diabla) a Kate je velmi dobrá a sexy, i když při některých scénách jsem přes obrovské poprsí neviděl, co se pořádně děje. Je pravda, že Sommers se snažil udělat z toho honosné fantasy a myslím, že by to i mohlo být, jenže je tam moc legendárních postav, které by měli být posláni zpět do pekel. Kdyby Frankie byl v pokračování, vůbec by to nevadilo, ba naopak a možná i vlkodlaky bych nechal na pokračování, i když tady mají své opodstatnění. Prvních 30 minut je úžasných, ale pak když se Van Helsing dostane do Translu...nevím, jak to vyjádřit, prostě už tam není to napětí z očekávaného, po chvíli člověk se jen dívá a kochá na záběry a úplně musí "vypnout" mozek, aby si podívanou užil. Nejspíš bych dal 2 nebo 3 hvězdy, ale když si odmyslím Frankieho a některý zbytečné tlachání, připočtu si, že je minimum dobrých fantasy s Van Helsingem, který si stojí, jako opravdový ničitel největšího zla ( Sir Anthony H. moc nepůsobil, jako zabiják, spíš jako moudrý děda- jen pro srovnání), tak dávám s přimhouřením 4.

Van Helsing: Londýnská mise (2004)

Na animovaný film velmi dobré, málokterý animovaný film dokáže vytvořit slušnou atmosféru, tak aby se člověk nepodíval kolik je hodin.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Miloval jsem a možná ještě trochu nostalgicky miluji kačery, obzvlášť pak postavu Kačera Donalda a jeho mluvu, častokrát si z něj děláme srandu v hospodě

Zrození Planety opic (2011)

Soundtrack je dobře vybraný a triky taky nejsou špatné, v podstatě po technické stránce je to v pořádku, ale já jsem tam viděl klasické americké záběry a chvíle, kvůli kterým mi vřela krev v žilách - např. když Caesar říká/ukazuje, že by měl James jít na rande s doktorkou... sprostě jednoduché vyplnění času mezi důležitými chvílemi a podobných záběrů a zbytečných slov je v tomto filmu plno. Sice to není zásadní chyba, ale je to tak mockrát ohrané, pořád ta samá písnička dokola, že doopravdy jsem se díval na Zrození P. o. jenom kvůli Caesarovi, protože jeho paralela je skvěle udělaná. Film není vyloženě špatný, stojí za to se na něj podívat, ale myslím si, že má až moc vysoké hodnocení, že je moc přeceňovaný. A lehce mě zaráželo, až moc počítačové práce u opic, když si vzpomenu na King Konga od Jacksona, ten vypadal, jako velká opice, jenže u Zrození jsem měl pocit, že jde o opice z nějaké počítačové hry. Takový Sucker Punch si stojí o moc lépe než Zrození inteligentních opů. A pak ke konci filmu mě napadla myšlenka, jak taková malinká skupinka opů ovládne Zemi? Jinak samozřejmě z opic udělali nepřítele největšího kalibru, přitom gorila je mírumilovné zvíře...

Všemocný (2011)

Nápad, ta hlavní idea je skvělá a prvních 30 minut filmu jsem si říkal, že to může být krásně rozvětveno do neuvěřitelných rozměrů. Čekal jsem nějaké nové objevy ve vědě, jako třeba nalezení léku proti Aids nebo něco podobně šíleného, ale je to o tom, jak mladej neúspěšnej klučina se stane boháčem... taková omletá pohádka pořád dokola, hlavní hrdina rozvine svůj mozkový potencionál na peníze( nic proti asi bych to udělal taky) a o tom v podstatě je Limithless. O honění se za penězi a za NZT. Nic víc. Konec mi přišel, moc rychle ukončený, divný boj s Rusáky o přežití a pak najednou senátor, který dokáže lehce "předpovědět " budoucnost. Měl jsem pocit, že to na sebe nějak nenavazovalo, teda ten konec... jednoduše - zklamal mě. Hrdina, který se stane hrdinou pomocí drogy... asi bych to nepouštěl drogově závislým. Ale jinak je to v celku slušná zábava. Bradley celkem slušně hraje a kamera se povedla, do toho pohodovej soundrack a ještě se tam mihne De Niro. Na zabití času a pobavení výborná volba a 3 * jsou podle mě tak akorát.

Catwoman (2004) odpad!

Halle Berry za to dostala Zlatou malinu... myslim, že nic víc neni potřeba dodávat.

Černá smrt (2010)

O dost lepší než Hon na čarodějnice, v podstatě stejné téma, ale o dvě úrovně líp zpracované. Scénář, který donutí přemýšlet, kamera, která podtrhuje ponurost a hudba, která místy mi vytvořila mráz na zádech. Baví mě originalita antihrdiny, nikdo není výrazně kladná postava a do toho přikázání: ,, You shall not kill "... nejspíš to poukázalo na chyby ve víře a protiřečení si v křesťanství... Nečekal jsem, že Seana nechají zemřít a nečekal jsem, že biskup se změní ještě možná ve většího záporáka, než byla ta "původní" čarodějka. Po dlouhé době jsem viděl věrohodně zpracovaný Středověk, tak jaký nejspíš byl- ti, kteří nevěřili zabíjeli a ti, kteří věřili, zabíjeli víc. Možná to bude znít divně, ale doopravdy jsem rád, že se tu neobjevil hrdina, který spasil svět

Půlnoc v Paříži (2011)

Po dlouhé době Owen hraje moc dobře a nedělá ze sebe takového toho troubu. Sem do tohohle Woodyho filmu seděl perfektně, scénář je zajímavý a je moc příjemný. V podstatě je to pohodvka o ničem záludným, ale líbí se postava Gila, jako snílka a ještě víc se mi líbí představa, že bych si povídal s Ernestem Hemigwayem, možná proto má tenhle film kouzlo u kterého se člověk tak nějak rozněžní...

Ajťáci (2006) (seriál)

Ajťáci jsou v podstatě o ničem, nikam nic nesměřuje a nemají tolik šílených zápletek. Prostě jsou na pobavení a to jim jde ve velkém stylu. Scénář je skvělý a kamera je taky dobrá, herci jsou velmi dobří, ale mám pocit, že vše celkově táhne postava Mosse, protože ten je prostě nejvtipnější a jeho look je pekelnej a od druhé serie tam pak začíná ještě trochu víc převyšovat ostatní postava Douglese. V českém znění to vůbec není špatné, ale v anglickém znění je to o třídu výš. Z počátku jsem oceňoval krátkost seriálu, ale po pár týdnech dokoukání, jsem si začal říkat, že ještě jedna série by byla skvělá a snad by tolik neuškodila.