Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Kvalitní zpracování dukementárního cyklu o tom,jak vše začalo.Hodně detailů o některých skupinách,které jsem ani moc neznal mi rozšířili obzory a díky tomu jsem kompletně přehodnotil svůj názor na rock a muziku,jako takovou.Pokaždé když jsem viděl oblíbenou kapelu,tak ve mě poskočilo srdce radostí,že zrovna o téhle kapele se zmiňují.

Kameňák (2003) odpad!

Snad jeden z nejhorších filmů,co jsem kdy viděl.Vtipy nejsou vtipy,protože ty vtipy zná každý od školky a tady je nic.Děj tam snad ani neni.Možná je to o tom,jak stará bába začne chlastat vodu,která je podobná Listerinu a pak má hrozný chutě.Spíš smutný než vtipný.Ono samo o sobě vytvořit scénář a film postavenej na vtipech,je zavádějící.

Sejmi je všechny (2007)

Díval jsem se na to po pořádně dlouhý noci,takže jsem byl uvolněnej a tak nějak jsem nechtěl nic moc složitýho vidět.Je to průměrná akční střílečka se sem tam dobrou hláškou a peckama nadupanej soundtrack.Ze začátku mě bavilo Owenovo: ,,Nesnášim..."ale pak když to bylo skoro v každý chvíli a v každý větě,tak to postrádalo náboj.Jinak kamera a střih mi přišli dobrý.Když člověk od toho nic nečeká,místy ho to i může příjemně překvapit.

V Bruggách (2008)

Brendan je z mých nejoblíbenějších herců,takže na něj jsem se těšil,ale naopak Colin mě trochu lekal.Nakonec jsem byl velice šokován,když jsem viděl,že Colin fakticky HRAJE!A hraje hodně dobře jeho postava se mi hodně líbila,plná sarkasmu a takové nebezpečné upřímnosti(např.scénka s americkým tlouštíkem).Celý film jsem se smál a zíral,jak vše klape.Scénář je doopravdy skvěle napsaný.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Veliké zklamání,jak jsem říkal a tušil,že part 1 je jenom předboj pro part 2,tak jsem nečekal,že půjde jenom o hezky natočené akce.V part 1 byly všude na každém záběru cítit emoce,tady jsem ten pocit moc neměl.Měl jsem pocit,že Yates si pohrál z p.1 ale tady u p.2 to jen tak nějak dotvořil,je to na mě chaotické,kdybych nečetl knihu,tak koukám s vykulenýma očima,ale spíš díky tomu,že to na sebe všechno nenavazovalo,tak pěkně,jako v p.1.Jako kdyby chtěl natočit velké okamžiky(a to se jakž takž zadařilo) a pak,co nejrychleji k dalšímu důležitému záběru.Myslim,že se mohl o maličko víc věnovat zničeným Bradavicím,víc záběrů na ně,ale zpracování bylo celkem slušné.Pak mě překvapil ze všeho nejvíc Neville.Celou sérii je znázorněnej,jako trouba a tady najednou charisma a výraz ve tváři jak terminátor s hůlkou v ruce.Přišlo mi,že najednou předčil samotného Harryho.Další,co mě pobavilo,byla scéna s Helen,jako Hermionou.Jak se kroutí na podpatcích,to bylo fajné.Co mě ale nepobavilo,byl znázorněnej konec.Daniel tvářící se jako otec vypadal,jako chlápek,kterýmu už jenom z principu dát přes držku,vedle něj Ginny s mikádem byla ještě možná víc k pláči.A Voldemort?Jeho smrt byla taková nemastná neslaná neukápla slza ze smutku a ani jsem nevykřikl hurá.K tomu ještě rozprsknutí Helenky bylo...ani nedokážu říct,jaký bylo,ale spíš se blíží k horšímu.Prostě velký zklamání.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po Vězni z Azkabanu a Fénixově řádu další hodně dobrý Potter.Hodně lidem vadila délka part 1 a "přihlouplé" stanování.Mě se naopak tohle zalíbilo nejvíc.Rozebírání emocí postav je tak dotaženo do maxima,právě kvůli délce filmu.Kamera je povedená,výprava taky a divák tak nějak tuší,že tohle je jenom předboj k akcemi nabité part 2.Opravdu nejvíc mě překvapilo zpracování pohádky o bratrech a smrti,za to velké plus...Bohužel čím dál,tím víc mi příjde,že Daniel je v roli jenom díky tomu,že ji hraje od malička,už mi na Harryho moc nesedí,ale to jenom menší detail.Ale co mě nejvíc štve na tom celém příběhu je,že jediný kouzla,která ústřední trojice používá je expiliarmus a mdloby,jo sem tam něco lehce bouchne.Proč ale nepoužijou silnější kouzla na Smrtijedy?Chápu,že jsou hodní,ale přece kdyby mi šlo o kejhák asi bych nechtěl jenom toho "borce" omráčit navíc,když by ještě patřil právě ke zmíněným Smrtijedům.To je tak jedna z největších vad pro mě na celé serii asi od 4 dílu.

Hotel Rwanda (2004)

Krutý,smutný a plný emocí je právě tenhle film,běhá mráz po zádech,když si ještě člověk uvědomí,že tohle se doopravdy stalo.Nevím,jak víc bych se vyjádřil,protože tohle je ten druh filmu,který se musí vidět,slova totiž nevystihnou tu skutečnost,jak bych si přál.Na prd*l mě postavila věta Joaquina,kdy řekl,že i když tu hrůzu natočí,lidi si maximálně doma u večeře jenom řeknou to je hrůza a jak se může stát něco takového,ale druhý den,až vstanou se půjde dál a nic se nezmění,v tom je ta jedna z největších krutostí pravdy.

Sucker Punch (2011)

Film je pln tolika erotična, až se mi tajil dech. Intro příběhu je to nejlepší, jaký jsem doposud viděl. Kamera je úchvatná a záběry jsou přímo kulervoucí, do toho ještě slečny v mini sukních se zbraněmi. Film celý je o fantazii diváka, Zack podle mě se snaží o to, aby dívák, který to sleduje nepřemýšlel, jen se nechal unášet přesně tak, jak to dělala Baby Doll...Hrozně ji chci vidět tančit. Zack si to snad natočil sám pro sebe a doma se na to dívá sám s popcornem a ta představa se mi líbí, protože nikomu nic nevnucuje. A zpočátku jsem se zděsil, co to tam běží za soundtrack, ale ke konci jsem si uvědomil, jak je precizně vybraný, až teda na Where is my mind, to mě dost zklamalo, ale jinak film je podle mě nedoceněný na to, jak se moc povedl a to mě mrzí.

Spider-Man (2002)

Tobey,jako Spider-man mi hodně sedí na hlavního hrdinu a Willem je skvělý záporák.Jinak děj je sice jednodušší,ale to tak bývá u komiksů,přesto tenhle komiks.film má do sebe něco víc,než ostatní.Všechno šlape tak,jak má a houpání na sítích je skvěle udělané,že po skončení jsem hned chtěl skočit z okna a začít taky se houpat.Podle mě jeden z nej komiksových filmů vůbec.

Captain America: První Avenger (2011)

Komiksové filmy mám rád,ale tenhle mě nezaujal,jak jsem očekával.Nemastný,neslaný.Chris mi celkem na Kapitána seděl,ale záporák byl na pěst,hlavně ke konci kdy Hugo vypadal,jako chodící vřed.Kulisy byly celkem fajn a děj...no prostě fajn,vše je fajn,nic víc.Netuším,co dalšího napsat snad jen to,že kdyby to nebyl komiks.film tak dám nejspíš 2 hvězdy