Johnny English (2003)

Klasický scénář: chlápek ňouma se stane "frajerem", ale i přesto že má být tím "frajerem" kazí vše na co sáhne, pak se k tomu ještě zamiluje do kočky, která je úplně mimo jeho ligu a ke všemu zachrání svět tou nejtrapnější cestou... Jenže v podání Mr. Beana, pardon Atkinsona je to vážně zábavné, k tomu skvělý záporně vtipný Malkovich a máte slušnou komedii. Říkám slušnou, protože místy to je velmi vtipné a místy zase předvídatelně ubohé, takže jednoduše si myslím, že 3 * jsou tak akorát.

Občanský průkaz (2010)

Kdyby jsem žil v té době, kterou Občanský Průkaz představuje divákovi asi by jsem na tento film koukal s nostalgií a vším připomínajícím mi onu dobu "temna". Takhle to je pro mě "jen" film, který je moc pěkně natočen s perfektními dialogy a skvěle napsaným scénářem, po dlouhé době český film, který je opravdu špica. Jak říkám, moc jsem nezažil tuto dobu, ale měl jsem pocit, že tvůrci ji skvěle parodovali, ne tak směšně, jak je to u jiných filmů, ale jen z lehka a přitom se trefili do černého. Je to o vzdoru, naději, omezení a nelogice, k tomu všemu se jistě zasmějete a i určitě se zvednete z křesla a na 100% si vzpomenete na onu "anarchii" proti všem na střední škole.

Černý Petr (1963)

Forman krásně dokázal vystihnout pocity mladého chlapce, který neví co ho čeká, který neví co od života chtít. A dělá to, co po něm chtějí ostatní, bohužel cítí, že jej to nenaplňuje (tím myslím ono zaměstnání pozorovatele). Ačkoli se zdá být příběh o ničem a v podstatě o nikom, má v sobě snahu přiblížit se a pochopit pocity teenagerů a to se Černému Petru daří o několik úrovní lépe, než např.: Snowborďáci nebo Rafťáci. Každá postava je zahrána na výbornou, obzvlášť pak postava Petra a zedníků Zdendy a Čendy.

Prci, prci, prcičky (1999)

Jedna z nejlepších komedií o puberťácích, každý chlap si minimálně jednou prožil, to co hlavní čtveřice zažívá... možná až na Finche, ten "skóroval" nejvíc. Jinak režie je akorát, nic závratnýho a scénář je dobrý, ovšem mladí herci jsou velmi dobří a kvůli nim je tenhle film o třídu výš a nejlepší ze všech je Jimův otec! ten tvoří jednu z částí legendárnosti American Pie.

Re-Play (2009) (pořad)

Moderátoři jsou sympatičtí a celkem se vyznají v herním světě, obzvlášť se mi líbí, že pouštějí Prodigy, jako soundtrack. Je to zajímavé a rychlé. Když ale srovnám S Game Pagem, tak je to na mě až moc rychlé, G.P. jde podle mě více do hloubky a ne jen nastínit danou novinku nebo hru, tak jak to dělají v Re-p. Bohužel za poslední 2 roky úroveň G.P. padla a možná právě proto Re-p. je o něco lepší.

Spartakus (2010) (seriál)

Konečně seriál pro chlapy! Po hodně dlouhý době seriál, který má co nabídnout a ne jako např. v trůnech, kde se jen kecá. Tady je zápletka, která je sice předem známa, ale i tak se člověk na to těší. Je tam lehce cítit podobenství s 300, ale to nevadí spíš naopak, protože rozjet ve stylu 300 seriál, je celkem těžký, ale tady to šlape na plný obrátky. Miluju pozastavený scény, kde stříká krev... jakoby se snažili tvůrci říct: ,,Vychutnej si to chlape". A já si to vychutnávám s pivem v ruce.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zbytečné tlachání o něčem, co vlastně ani nepřichází. Hlavně pozor, zima se blíží. Jen se mluví, mluví, mluví pak poprsí a sex, nečekaná scéna o tom, jak někdo na někoho něco kuje a zase se mluví. Nic víc to není, je to doopravdy hra, ale ne o trůny, ale hra na něco "velkého". Dvě hvězdy za kameru a Seana Beana...Zbytečně přeceněný seriál. Nechápu. Všichni viděli maximálně 10 dílů a hned je to nej seriál všech dob nebo tak nějak podobně. Jen tak dál ...

Zkažená úča (2011)

Tak dlouho jsem se nezasmál. Příběh o učitelce, která je lačná po penězích a později i po větším dekoltu... zatím jsem nic podobnýho neviděl, i když je to zvláštní, protože takovejch slečen přibývá extra moc každý den. Zvláštní vidět Cameron, jako zápornou postavu, která hulí a pije, k tomu se dobře oblíká a všem se tak nějak vysmívá. Bylo to zvláštní... ale vtipné. Bavil mě Justin s jeho přitroublým pohledem a bavil mě ironický Jason. Skutečně výborná komedie s velice dobrými momenty. PS: učitelku, která si říká veverka, byla nechutně na probuzení fackou z infantilnosti a nadutosti.

Voda pro slony (2011)

Film, který je romantický a vypráví příběh z prostředí cirkusu. U cirkusu jsem nebyl a nevím, jak to tam chodí, ale tipoval bych, že Francis vystihl na výbornou štěstí i neduhy cirkusového života. Vše je příjemně líbivé, scénář, výprava i kamera...i zvířata. Trojice Robert, Reese a Chris šlape velice dobře, nemám pocit, že se postavy třískají o lepší výkon a kdo má větší charisma, jednoduše se krásně doplňují a každý ze zmíněných hraje svoji roli také perfektně. Doopravdy není nic, co bych vytýkal, takže pokud člověk má náladu na příjemný film s dobrým koncem, myslím, že by udělal chybu, kdyby se nepodíval na tento film.

Jako malé děti (2006)

Já veliký fanda Watchmenů jsem se s nostalgií podíval na tenhle snímek, protože hned moje dvě oblíbené postavy byly ztvárněny Patrickem a Jackiem. K tomu ještě přičtená Kate a máte film, který má hloubku, emoce a donutí přemýšlet nad dnešním světem a společností a troufám si říct, že některým se může přehodnotit žebříček onoho přijatelného a co je dobré špatné. Patrick je sympaťák s velkým S a Kate je kočka s velkýma K a jejich paralela je... je prostě pochopitelná, do toho ještě menší odbočky v podobě bývalého policajta a člověkem s psych. problémem a interakcí na předměstí. Myslím, že každý člověk se v něčem najde a v někom shlídne. Popravdě bych čekal, ještě vyšší hodnocení, určitě si to film zaslouží, ať už díky kameře nebo hercům... a nakonec bych dodal, že byl skvělý pohled na fandící Kate a hned jsem pochopil podezřele křenícího Patricka.