Láska nebeská (2003)

Kdyby zde nebyl Liam, tak Tomuhle nedám ani 1*. Hrozně nebezpečně přeceňovaný film sršící naivitou, kterou jsem nemohl překousnout. Ble

Prázdniny (2006)

Tisíckrát lepší než přeceňovaná Láska nebeská. Herci jsou velice příjemní obzvlášť pak mě překvapil Jack Black, u kterého jsem si myslel, že se nehodí do romantické komedie. Jinak je to taková ta klasika, která má dobrý konec... scénář se mi zamlouvá, je takový nenucený, i když sem tam se objeví nějaké to klišé, ale u romantických filmů by měl divák občas přimhouřit oko. Trochu nebezpečný přímý tah na city od Juda a jeho příběhu... Příjemné překvapení, které potěší a myslím, že to je celkem dobrá injekce na zlomené srdce.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999) odpad!

Většinou přimhouřím oko nebo se snažím najít něco pozitivního a tady je jen Heather Graham, ale ani za ni nemůžu dát ani jednu jedinou *. Tohle je hrůza, lidi zamykejte děcka v pokojích ať pak nemají noční můry a dospelí utíkejte do hospod... Tohle fakticky ne

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Snaha navázat na úspěch Vyvolených se nepovedla a už nikdy nepovede. Nedá se na to dívat... je mi líto dvou mých kamarádek, které tam jsou...

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Komunistická inkvizice v 50. letech v ČSR. Svoboda, který byl komunistou, vytváří naturalistickou atmosféru a z některých záběrů jsem měl mráz na zádech. Pokud člověk chce znát nebo si vytvořit nejpravdivější představu o této době, měl by se podívat na tento film. Trochu se pak změní žebříček hodnot. Nejhorší ovšem je, že tito komunisté, kteří prováděli se zatčeným středověké praktiky nám dnes vládnou... plakat nemůžu a nezbývá mi, než se smát "logickým" postupům vyšetřování.

Londýnský gangster (2010)

V podstatě se nic po tři čtvrtě filmu neděje, ale je to jen cesta k pochopení a vydržení na konec, který je dobrý, ale konečná scéna s Colinem mě fakticky naštvala, to prostě nepatří do toho konce, protože by bylo super, kdyby Colin a jeho kamarád David, kteří byli proti všem vyhráli... takový ten klasický konec a to by mi sedělo víc. Jinak soundtrack je přímo nakopávací, jedna pecka za druhou a Colin hraje skvěle. Je to dobrý film a byl jsem překvapen, jak dobrý. A konečně po tomhle snímku jsem přišel na chuť Keiře Knightley.

Ztraceno v překladu (2003)

Jsem tak opravdu, šťastnej, že to neskončilo: ,, ...a žili spolu až navěky " nebo ,, žijí tam do dnes ". Když jsem si četl komentáře, tak jsem si říkal, že všichni jsou měkoty a že každej film jde zařadit... ne, tenhle fakticky nejde. Vše je super, jakože fakt super. Hlavní dvojice snímku je tak skvělá, že člověk se směje a někdy nad krásou kamery chce plakat, přesto se však divákovi dostává tolik pozitivní energie, kterou jsem dlouho nezažil. Jsem unesen krásou filmu a navíc tolik inspirace... jsem mimo. Částečně za to může i Scarlett, protože je víc než krásná, dřív jsem ji nemusel, ale po tomto filmu jsem se do ni platonicky zamiloval a v průběhu filmu jsem měl pocit, že mi je kolem 17 let. Člověk se až lehce rozněžní. Skvost je slovo, které vystihuje Lost in Translation.

Rváčův deník (1995)

S názvem Rváčův deník to nemá nic společného. Jmenuje se to tak, protože ústřední postava vydala knihu, která se tak jmenovala. Jinak samozřejmě deník je všudypřítomný v celém filmu, ale není to vypravování ve stylu Upířích deníků. Je to jiné, ale v čem? Možná v tom, že je to film na úrovni a že se to doopravdy stalo, ne jako u Requiem za sen nebo Trainspottingu, tím ovšem oba zmíněné nechci shazovat. Není to vymyšlený příběh a to zcela pak mění situaci. Leo je skvělej i ostatní jsou dobří, ale nejvíce září Mark a Leo. Normálně bych řekl, že stojí za to vidět tenhle snímek, už jen kvůli dvěma zmíněným, ale ne, stojí to za to vidět už jen kvůli příběhu. Kamera je taky dobrá, některé záběry jsem skoro nepobíral. Vše je na jedničku, ale pár věcí mě zarazilo a to nečekaný skok z basketu na heroin a pak konec, celou dobu jsem si říkal, že příběh musí skončit dobře a když se tak stalo, tak nevím, co si mám myslet. Na jednu stranu jsem rád, že básník s talentem vydal své sbírky a to mi dává naději... na druhou stranu to končí, jako pohádka, kdy feťák přestane být závislý a podaří se mu to, co jiní zkoušejí celý život. Nicméně je to velmi povedený film a člověk udělá chybu, pokud ho neuvidí a pro tzv. milovníky filmů o drogách vřele doporučuji.

Harry Potter a jeho 50 nej (2011) (TV film)

Trapné a ubohé, skoro se zdá, že už tvůrci neví, kde a jak nejlépe namastit kapsu. Nejhorší ovšem byly ty kecy herců, díval jsem se jen a pouze proto, že jsem neměl, co na práci...

Skandál v katolické škole (2002)

Během filmu jsem doopravdy nevěděl, co mám čekat. V jednu chvíli se jedná o příjemnou teen. komedii, pak najednou se začne ubírat psychologickým směrem s otázkami incestu a k tomu ještě divák může čekat mysteriózní paralelu s duchem. Nevím jestli to byl záměr, takhle nacpat vše do jednoho, ale možná si to člověk má vysvětlit, že při dospívání smysl nemá vůbec nic, že dospívání je jen změť událostí, které takřka nikam nevedou. Jenže právě touhle onou "nesmyslností" Care dokázal nakousnout vzpomínky z mládí, kdy mladí experimentuji právě s duchy a vším možným a právě v Tomhle vidím onu dokonalost. Scénář je dobrý a kamera je skvělá, ovšem Hirsch a Culkin doslova válí a táhnou pro mě tento film o třídu výš. Stojí za to vidět.