The Nobody´s River (2014)

Veľmi podarený dokument po všetkých stránkach. Jediné čo ma neskutočne iritovalo boli šibnuté, afektované, americké protagonistky.

Horace (2013)

V podstate išlo hlavne o krásne natočené zábery z krásnych miest Islandu. Po dokumentárnej stránke mu ešte niečo chýbalo, ale veľmi som si tento projekt užil. Oči mi jasali pri skoro všetkých záberoch, keďže som si zamiloval Island a rád by som si dal tú trasu v dúhových horách čo si dal on.

Fyrst (2014)

Príroda (hlavne islandská) opäť ukázala, že jej je ukradnuté akékoľvek plánovanie ľudí, aby im tam vyšli plány. Technicky bola skupinka pripravená veľmi dobre, zábery boli naozaj na úrovni a aj nápady na trasy pekné, ale dialógy mi prišli trápne. Priemerný dokument, ktorý mal ešte nejaké rezervy

El sexo de los ángeles (2012)

Som za každú srandu a somarinu, ale tu som dostal aj ja zabrať. Mestami vtipné, miestami prehnane pudové správanie postáv, miestami sa dalo badať náznaky akejsi pointy či mravného poučenia, no každopádne to bola južanská zaujímavosť....ináč to neviem nazvať. Moc ma to nebavilo ani mi to neprišlo veľmi skutočné, aj keď človek nikdy nevie :)

Silicon Valley (2014) (seriál)

Po zhliadnutí prvého dielu som mal chuť dať hodnotenie "odpad", avšak som dal šancu pár ďalším dielom až som bol na konci prvej série a veru na poslednom dieli som sa dobre zasmial. Humor svojský, ale postupne som si ho obľúbil tak ako aj postavy a celý seriál. Takmer dokonale vzostupne lineárne. Jedine mi trochu vadil taký zvláštny pocit z celého seriálu, že bol ako jedna obrovská reklama na všetky úspešné startupy zo Silicon Valley. Každopádne som zvedavý na druhú sériu čo prinesie.

Submarino (2010)

Silná surová severská dráma, ktorá sa dostane človeku pod kožu ako mráz pod nechty. Odskoky v čase boli vcelku prehľadné a zbytočne netrápili divácke časopriestory v hlave. Proste opäť jedna z tých skvele spracovaných škandinávskych drám, kde strohé dialógy, pochmúrne počasie a neprikrášlené životné situácie Vám nedovolia sa občas nadýchnuť.

Lost Highway (1997)

Zaujímavá atmosféra, dejovo zaujímavého (síce nepochopiteľného) mysteriózneho krimi. Miestami dosť psycho, ale miestami nečakané zvraty, ktoré ma nútili podvedome automaticky analyzovať dej a skladať do mozaiky udalostí. Lenže o pár desiatok minút to Lynch zase celé rozhádže. Každopádne dám ešte Lynchovi šancu ma očariť viac.

Osvícení (1980)

S prižmúrením oboch očí dávam 4*: -pretože Shelley bola herecky otrasná + aj hrozne nesympatická; -soundtrack aj keď už má vyše 30 rokov, ale pílilo mi to neskutočne uši; -Jack hral blázna klasicky dobre, miestami fakt až hrôzostrašne

Vzdálený (2002)

Brilantná nuda. Aj po mojom skrátení na 45 min preklikávaním 3 minútových záberov, kde sa neudialo nič, aj tak to bolo viac než dosť. Odporučím mojej mamke, nech pozerá po častiach keď je spln a nedá sa jej spať. Týchto 110 minút jej vydrží na minimálne 10 večerov