Medvěd (1988)

Neuveriteľne zvládnutá práca so zvieratami. Robili presne čo mali a pritom mi to stále pripadalo prirodzené a autentické, až na niektoré scény, kde ich donútili sa správať ľudsky, lebo ináč by bol film skončil po 15 minútach.

Proroctví (2009)

Prekvapivo zaujímavá kombinácia viacerých žánrov, ktoré sú vyvážené podľa môjho gusta, zo všetkého tak akurát. Chvíľami má človek pocit, že film dokáže prekuknúť, ale decentné nečakané zvraty ho vkusne okorenili. Ako viacerí v komentároch spomenuli, jedine dávka filmových detinských klišé by mohla byť menšia. Každopádne pozerateľný film napriek celkovému hodnoteniu.

Ex Machina (2014)

Ako viacerí už v komentároch spomínali, veľa sa vo filme nedialo, ale dialógy neboli nudné. Dej mohol byť predsa hutnejší a výživnejší, ale aj tak ma bavil a konieckoncov nebol nudný ani príliš prekrúcaný a naťahovaný. Celkom príjemné pozeranie.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Začiatok filmovej legendy. Efekty, ktoré aj pri pozeraní teraz nevyzerajú lacno a hlavne s prihliadnutím na dobu natočenia. Nie som veľký fanúšik tohto žánru a preto som si ho pozrel až neskôr, ale neľutujem. V tej dobe ešte nepchali do filmov klišé nezmysly, nesilili to a ani logika tam nechýbala. Určite jeden zo 100 filmov, ktoré musíte v živote vedieť.

Nákupní maniačky (2013) (pořad) odpad!

Okrem pár úsmevných komentárov porotcov na adresu hlúpych husičiek a ich periel čo púšťajú z úst je táto relácia len trápne hranie sa na módu a vkusné obliekanie...hnus velebnosti!

Everest (2015)

Bez zbytočného predramatizovania, doplnených vymyslených postáv na sprestrenie rôznorodosti, len chladný a pre mňa uveriteľný dej. A práve fakt, že nič mi neprišlo podozrivé, vymyslené a prekrútené (neštudoval som ako sa to presne stalo) sa mi na Evereste najviac páčilo. V poslednej dobe je slovné spojenie "podľa skutočných udalostí" ohromne zneužívané a množstvo filmov okolo reálnych udalostí ani len nešlo okolo. Napätie sa pri niektorých scénach dalo aj krájať a mňa celé toto dielo veľmi milo potešilo

San Andreas (2015)

Veľa akcie s prekvapivo nedementným správaním postáv, avšak kopec klišé, prehnaných akčných scén typu "v poslednej sekunde" a tak....niektoré scény ako napr. prvá záchranná akcia s vrtuľníkom - no katastrofa.

BattleBots (2000) (seriál)

Čakal som stupídnosť, ale na prekvapenie som sa dobre zabavil, napínavé súboje a nečakané zvraty. Divák si niektoré tímy/roboty môže dokonca obľúbiť a fandiť im. Lepšie keď sa hasia roboty ako keď si boxeri mlátia do hláv a znižujú aj tak nízke IQ.

Trabantem až na konec světa (2014)

Je ťažké zostrihať niekoľko mesačný dobrodružný výlet do 1,5 hodiny a na filmovej verzii to bolo vidieť. Z rýchlika celé a oproti seriálu aj na môj vkus horšie zostrihané, ale pozerateľné keby nebol seriál.