La La Land (2016)

Videné muzikály by som mohol spočítať na prstoch jednej ruky a preto La La Land ohodnotím ako totálny laik, ktorému prišiel dej dosť jednoduchý, lovestory nezaujímavá. Avšak s tým jazzovo orientovaným muzikálnym podkladom sa to pozeralo dobre a hlavne mne osobne tá hudbná časť, ktorej som sa trochu obával celkom sadla.

Místo u moře (2016)

Krutá dráma, ktorá nešetrí divákove city. Lee sa vyrovnáva s ťažkými životnými situáciami svojim spôsobom a nemožno mu to zazlievať. Aj keď mal film veľa kvalít drámy, ktoré naozaj oceňujem, z nejakého dôvodu som sa nedokázal stotožniť so správaním niektorých postáv.

Příchozí (2016)

Aj keď nie som vyslovene sci-fi kajnšmetke, občas mi sadne a viem ho patrične oceniť. Arrival u mňa neskončil v elitnom klube sci-fi, ale by som ho prirovnal k znehodnotenému orgazmu. Mal som očakávania, že bude dobrý....a veru aj zaujímavo začal...priebeh bol tiež vcelku príjemný, či po vizuálnej a takisto aj audio stránke....tematika mimozemského jazyka, snahy sa navzájom porozumieť a uvedomenie si koľkými inými spôsobmi okrem nami známej reči môže existovať ma zaujala...postupne sa aj thriller-ový aspekt prejavoval a napätie a vzrušenie sa stupňovalo....a vtedy prišiel záver, ktorý samozrejme pekne objasnil paralelnú dejovú líniu. Dospeli sme sa do happy-end-u, pointa taktiež bola, ale akosi bez toho želaného povzdychu blaženosti. Takže uspokojený som bol, ale nevychutnal som si to. Každopádne vkusné, pútavé, zaujímavé sci-fi bez potreby rozmlátiť polovicu planéty, aby sme poslali nepochopené príšery ďaleko dopreč.

Mistři volantu (2014) (pořad)

Jediným prínosom relácie je kategorizácia videí do troch skupín a sem-tam vtipný komentár. Vpodstate je to predsa len zbierka zopár videí z internetu.

MENU domů (2012) (pořad)

Formát relácie fajn, akurát škoda toho umrnčaného, otravného prejavu slečny.

Svoboda pod nákladem (2016)

Úprimná spoveď chlapov, ktorí našli vlastné štastie, vnútorný pokoj a sebarealizáciu v našich "malých-veľkých" Tatrách. Pravdupovediac mám pre nich tak trochu slabosť a kdesi vnútri ma niečo láka to skúsiť robiť. Obdiv pre nich a takisto pre Barabáša, za krásne podanie.

The Fourth Phase (2016)

Toľko ospevovaný ďalší Travisov show-off. Zaujímavý nápad so sledovaním cyklu vody, prekrásne odľahlé miesta a neskutočné zábery krajiny s ladnými trikmi snowboardistov. Je pravda, že tieto redbull-ovky zaručujú úchvatný audiovizuálny zážitok, avšak z nejakého dôvodu mi The Fourth Phase neprišiel až taký veľkolepý. Podľa mňa nie že netromfol The Art of Flight, on sa mu len tesne priblížil.

Saulův syn (2015)

Príbehovo veľmi priamočiare a maximálne osekané. V podstate v celom filme ide hlavne o jediné - priniesť chaoticky vyzerajúcu, ale o to efektívnejšiu mašinériu vo vyhladzovacom nacistickom tábore. Hodnoverné, surové, mrazivé, ...

Andělé všehomíra (2000)

Pre Island ako krajinu a predovšetkým ich kinematografiu treba mať špeciálne cítenie, poznať ich životné podmienky, zmysel pre umenie, vtip a celkovo si uvedomiť ako sa tam žije. Pri viacerých filmoch sa mi podarilo naladiť sa na ich vlnovú dĺžku, avšak tento kúsok ma len mierne "lízol".

Neutečeš (2014)

Ako anti-fanúšik hororov som nebol sklamaný, nakoľko nejaké lakačky z tmy nemusím a takisto ani prvú pitvačskú ligu taktiež nie. A to sa tu ani nekonalo. Príjemná steady kamera, nie veľa chvíľ kedy postavy konali dementne a celkovo myslím že pozerateľný viac strašidelný thriller. + Sympatickí herci. Jedine predávanie prekliatia trošku WTF ^_^