První člověk (2018)

Najprv vybavím negatíva, lebo ich nebolo veľa. V prvom rade mierne dlhšiu stopáž na akú som mal v tom čase chuť, ale určite to nebol zabitý čas, nakoľko všetky prípravné fázy/lety/testy pred apollom 11 boli zásadné pre úspech finálnej misie. Ďalším pre mňa rušivým elementom bola snaha navodiť nestabilnou kamerou pocit dobových, jemne dokumentárnych záberov keď sa točilo zruky. Samo o sebe by to bolo spolu so zrnom v obraze a celkovým farebným tónom úplne super, lenže veľa záberov zo štartov a častí letu počas veľkého preťaženia bolo pre mňa až príliš chaotické, navyše ak sa to skombinovalo s dosť detailnými zábermi. Sountrack nebol zlý, ale nejak som ho ani nevnímal a neutkvel mi pamäti ako v prípade Interstellar. A v rýchlosti čo sa mi páčilo: prepojenie súkromného života s kariérnym a ich vplyvy navzájom, krásny obraz a záverčné grand finale, hodné videnia v kine. Viackrát som si vedel živo predstaviť aké neodladené/nespoľahlivé boli tie rakety a v akých stiesnených priestoroch boli chlapi namačkaní.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nebolo to zlé, ale ani mi to neučarovalo. Svojim spôsobom svojské (v dobrom), ale chvíľami som mal pocit, že pozerám film určený pre deti/mladistých. Možno preto som sa nedokázal nechať vniesť do deja, lebo som bol pred pozretím nastavený na čosi iné. Každopádne priniesol istú dávku originality a akcie.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Pozerateľné to je, ale 15 rokov odkedy bol seriál natočený je citeľných. Mňa to nebavilo, navyše nie som ochotný prepozerať 66 hodín života niečím, čo mi príde ako priemerne vtipný seriál s iba občasnými kvalitnými gagmi. Zvládli sme 4 diely a bohate stačilo. 3* sú v tomto prípade odomňa celkom šterdá nádielka...

Sněhulák (2017)

Ja to beriem, že knižnú predlohu treba trochu upraviť nech nemá film 5 hodín, ale z tohto vznikol len veľký chaos, ktorý navyše niektoré postavy vykreslil inakšie. A hlavne ma vytáčali zmeny, ktoré nič neušetrili, nič nepridali, iba doplietli ľudí, ktorí najprv čítali knihu.

Zem spieva (2017) (pořad)

Idea veľmi dobrá, ale ach tá porota a moderátori a spracovanie... :) (neriešim odbornosť poroty, ale to ako pôsobia na obrazovke)

O těle a duši (2017)

Opäť ďalší z mála filmov, ktorý si chcem ešte niekedy pozrieť. Sú filmy po pozretí ktorých rozmýšľam, ako by som opísal ich plusy a dôvody prečo sa ich oplatí pozrieť, ale proste nedokážem to. Nedokážem to, lebo nie som filmový kritik, len obyčajný laický divák a dané filmy vo mne rozvíria takmer všetky protikladné pocity. Znechutenie z naturalistických scén sa strieda s vizuálnym/hudobným pôžitkom, sympatie k postavám sa striedajú s chvíľami kedy by som chcel aby sa tie postavy správali ináč a tak ďalej. O tele a duši ma proste dostal pocitovo. Rozhrkal vo mne všetky moje pocity, ale po dopozeraní som žasol aký neskutočne príjemný filmový zážitok som z neho mal.

Hora mezi námi (2017)

Veľmi málo momentov, pri ktorých som nemal pocit ako keď pozerám nejaký lacný akčno-romantický film na Markíze alebo JOJke. Už mi len chýbalo oznámenie od Alex, že spolu čakajú dieťa počaté počas jediného krátkeho vášnivého momentu v chatrči. A aby som nezabudol: krásne prostredie, ale na dobrý film je to primálo.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

veľmi zaujímavý a špecifický žáner. V niektorých situáciách sa postavy správali až príliš uletene vzhľadom na okolnosti, ale poväčšinu času bola táto krimi dráma dobre okorenená špeciálnym typom humoru. Zaujímavé postavy, príjemná kamera a celkovo dobre zasadený dej do malého južanského mestečka kdesi v prdeli, kde sa každý s každým pozná.

Můj otec je šílenec (2012)

Také prízemné až ma to urážalo. Nebyť pár zhodou okolností vtipných scén, tak by to bol pre mňa úplný odpad.

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Umelá, afektovaná, nezábavná somarina. Chvíľkami to vyzeralo ako americké reality show, ale menej vydarené.