Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Tak toto som veru nečakal. Nonsens nevídaných rozmerov a pritom jednoznačne lepšie ako prvý diel. Pekné resumé o čo išlo v jednotke, pekne nadpojené a príbeh sa mohol rozvíjať. Dokonca aj dej bol dostatočne zaujímavý a nie úplne dopredu jasný. Zopár scén nechutné, morbídne, gore WTF scény, pri ktorých človek ostane v nemom úžase s následným rehotom na plné gule. Super oddychovka.

Kick-Ass (2010)

Nuž, len som si potvrdil, že filmy ako toto alebo Scott Pilgrim vs. the World nie sú pre mňa...príliš strihnuté :)

Top Gear speciál: Napříč Itálií (2014) (pořad)

Každý z trojice je skvelý a pritom ak niektorý z nich chýba, tak je diel citeľne slabší. Kamera a zábery štandardne vysoká úroveň, ale okrem pár scén som sa nejak veľmi nebavil. Bohužiaľ Perfect trip 1 bol lepší.

Opustit Las Vegas (1995)

Balada dvoch trosiek, ktorým taký život vyhovuje. Nikolas zahral výborne alkoholika aj keď podľa mňa až príliš; zveličene. Z sountracku mi bolo miestami divne od žalúdka. Nejak som neostal z toho jeho hereckého výkonu unesený, ktorý tu tak všetci ospevujú. Nuž, Niko nie je môj šialko kávy.

Železná srdce (2014)

Pred filmom som dostal echo, že je to neheroický vojenský film, tak som sa naň tešil a aj som si ho užíval až do poslednej záverečnej pasáže. Takéto tankové bitky/scény si nepamätám, že by niekde boli spracované čo sa týka realistickej a vizuálnej stránky. Príbeh je tiež fajn, len naozaj škoda posledného veľkolepého boja štyroch tankistov a "psa", kde pobehovali desiatky slepých? chromých? retardovaných? nemeckých panáčikov s IQ pripomínajúcim botov z Counter-Strike 1.6. Taktiež neviem čím to je, že vďaka posledným pár mesiacom viem vďaka filmom otčenáš po anglicky aj odzadu a čím ďalej, tým viac pchajú úryvky z biblie do kopy filmov. Suma sumárov nadpriemerný akčný film, s americkým hrdinským koncom a takmer nesmrteľným Bradom

Interstellar (2014)

Nemám rád ten pocit, keď po dopozeraní filmu netuším ešte dlho čo si mám myslieť o danom filme. A stalo sa mi to znovu. Pri svojej dĺžke skoro 3 hodiny som sa v podstate ani raz nezamyslel či už ide dlho film alebo nie a kedy skončí a chcem si ho pozrieť znovu čo je u mňa veľké plus. Sountrack vo filme pasoval ako riť na šerbel a už dlho som ho tak vedome nevnímal hudbu vo filme a o to viac mi podrthla viacero či už emotívnych alebo inak zaujímavých scén/pasáží. Takisto vizuálne spracovanie červej diery ma riadne nadchlo. Samozrejme isté dejové prvky filmu (nebudem spoilerovať) boli ako zrýchlika a miesto nich pár podľa mňa zbytočných scén. Ak to zhrniem tak aj vďaka mojej slabosti k Christopherovi Nolanovi a Matthew McConaugheymu som hodnotil za 5*.

Dobré srdce (2009)

Priznávam, že film nebol dokonalý, nemôžem povedať že som z neho úplne unesený (Hlavne záver bol taký nejaký "zvláštny"). Mne sa aj napriek tomu páčil, aj som sa trochu pobavil a užil si ho.

Zmizení (2013)

Pred pozretím som sa bál, že sa budem nudiť no nestalo sa. Dej nebol čitateľný ale ani prekombinovaný ako sa to občas stáva, keď chce vystúpiť z radu ostatných. Jackman podal skvelý výkon. Záver mi moc nesadol, ináč by som dal aj plný počet. Jesenno-zimné počasie výborne podrhlo atmosféru filmu.

Vetřelec (1979)

Na tú dobu famózne efekty a celkovo dobrý dej až na tie debilné nelogické rozhodnutia celej posádky (dobrovoľné sa odlúčenie od zvyšku skupiny aby snimi mohol alien robiť čo len chcel) toto jediné ma hrozne iritovalo

Cesta na sever (2012)

Presne bolo vidno počas celého filmu jeho fínsky pôvod. Žiadne grandiózne road movie, plné humoru, ale dokonale vystihovalo klasickú fínsku náturu. Hlava rodiny sa snažila napraviť resty z minulosti, čo sa mu aj podarilo. Vtipné scény sa striedali s pochmúrnejšími a občas trošku absurdnými, ale ako oddychovka a zaspomínanie si na krajinu, kde som prežil skoro rok tak úplná pohodička film.