V lepší společnosti (2010)

Škoda dobrých hercov a možno aj nie najhoršieho námetu, ale nudil som sa statočne a vyvrcholenie ma sklamalo. Mám rád drámy založené na skutočných udalostiach a aj oboch hlavných protagonistov, ale celkovo bol film čajový, nelogický a začiatočné zrýchlené zoznámenie s postavami divné. Škoda

Kluci nepláčou (1999)

Ťažko sa mi hodnotí, pretože film nebol určite zlý, Hilary Swank hrala veľmi dobre (aj keď najväčšiu časť premeny na chalana dosiahli po vizuálnej stránke), ale miestami bol film až príliš surový, naturalistický. Nepozerá sa veľmi dobre na násilie, vraždy a iné zverstvá, aj keď tieto veci bežne existujú vo svete, a bohužiaľ sú na dennom poriadku a to dosť často. Samotná téma krízy sexuálnej identity ma vždy núti zamyslieť sa a prehodnotiť môj vlastný postoj a názor na ňu.

China Jam (2014)

Vynikajúci dokument...mal hlavu a pätu, vyvrcholenie, krásne zábery, vtipné scény (títo francúzi sú riadni típci). Možno najlepší z tých, čo som na MFOF2014 videl.

Zmizelá (2014)

Pre mňa jeden z tých lepších Fincherových filmov. Nechýbalo veľa k dokonalosti, nebyť až prehnanej prekombinovanosti, ale len ku koncu. Taktiež mi trochu kazili dojem z filmu postavy ako detektívka a Amy svojou strohosťou. Celkovo to však bol výborný film, žáner aký si vždy rád pozriem...4,5*

Umělec (2011)

Milý film, ktorý mal všetky črty filmu z daného obdobia. Príbeh nebol zlý, ale taký jednoduchší, predvídavejší. Nič to vo mne nezanechalo, jedine uvedomenie si, že taká veľlá zmena ako prechod na film so zvukom (fatbami, 3D efektami) mal aj veľký vplyv na umelcov a režisérov. Také slabšie 4*

Most přes řeku Kwai (1957)

Skvelý príklad vojnového filmu, ktorý je vynikajúci aj keď je v ňom minimum strielania a zabíjania, Poctiví vojaci, poctivá filmárčina. Obaja plukovníci bojovali nielen jeden proti druhému, ale zároveň obaja v sebe samých a rozhodovali medzi vojenskou cťou a hrdosťou proti ľudskej dôstojnosti a zdravému rozumu.

Hranice života (2005)

Nejednoznačný dej, zdanlivo nesúvisiace dialógy a vety hodené len tak do povetria, prestrihy scén pri ktorých som nechápavo hľadel do televízora a záver ako má byť, ktorý mi ozrejmil prevažnú väčšinu tých absurdných scén a horlivo som si niektoré preklikal, aby som sa uistil, že to tak bolo ako som si zapamätal, ale zároveň nechal jednu, veľkú otázku a teda u mňa naďalej ostáva v zozname "Chci videť", pretože už teraz sa naň znovu teším. Mark Foster u mňa boduje.

Ona (2013)

Pri pasážach, v ktorých opisujú slovom, alebo hudbou svoje či už pocity, konkrétne situácie v ktorých sa nachádzajú, alebo dokonca výzor istých "vecí". Vtedy som sa zamyslel, aké je to byť napríklad nevidiaci, alebo byť v styku s niekým, koho nikdy neuvidíme. Veľmi zaujímavý scenár a príjemne natočené

22 Jump Street (2014)

Naozaj vtipných scén bolo menej ako v jednotke (poriadne z schuti som sa zasmial asi len raz; celkovo to bolo ale veľmi dobré), avšak strašne ma rozčulovala ich vzájomná vzťahová rovina filmu - ani vtipná, iba taká klišé sračka....pardon za výraz. Vyzdvihnúť musím titulky, ktoré celé kino ostalo sledovať.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Keď som mal 17 rokov tak som sa na tom aj zvykol baviť. A práve asi jedine takej vekovej skupine je to určené, lebo pre deti isto nie a rozumný dospelý človek sa na tom tiež veľmi nezabaví, keďže je to len čisto o brutalite a hektolitroch krvi.