The IT Crowd (2007) (TV film) odpad!

Prečo dopekla išiel Richard do tejto sračky? Najprv som myslel, že v united štátoch amerických nerozumejú britskej angličtine, keďže scenár je totožný, ale po tom ako som tam zbadal originál Mossa tak už fakt nechápem.

Touch of Evil (2011)

Zabudol som sa zhúliť => sorry...

Podfukáři (2013)

What the podfuck? Zo začiatku si človek vraví, hmm, ale ma dobre okabátili. Akurát postupom deja sa hromadia veľkolepé kúzla, mágia, zvraty, podfuky a iné skomoleniny. Niektoré prvky scenára sa mi páčili, len škoda toho famózneho oblbovania či už verejnosti vo firme ich ohromnými trikmi a takisto aj diváka pri sledovaní filmu. Dalo sa to spracovať skoremnejšie, nie zase afektovane americky. 5 scenáristov, každý sa vybláznil a dokopy vzniklo toto neviemčo. A záver? :( asi tak. Táto rozprávka sa mi veru veľmi nepáčila.

Na hraně zítřka (2014)

Keď už Tom Cruise v scifi, tak radšej Oblivion. Prišlo mi to originálnejšie ako záchrana sveta pred mimozemskými robotickými príšerami s toxickou plazmou miesto krvi po X-tý krát

Královská cesta (2010)

Je pravdou že severania sú svojskí, samozrejme čím severnejšie, tým viac, ale v tejto snímke ich zmysel pre humor bol až niekde tesne pri severnom póle, ďaleko od nášho zmýšlania a navyše chladný a mnou nepochopený. Netradičné filmy zvyknú milo prekvapiť, no Kóngavegur mi nejak veľmi nesadol. Musím priznať že v hodnotení som bol nadmieru štedrý.

Nevědomí (2013)

Vskutku zaujímavé a pozerateľné sci-fi s celkom dobrým post-apokalyptickým scenárom.

Sherlock (2010) (seriál)

1. séria: veľmi dobre a zaujimavo poňatý moderný Sherlock, ktorého genialita a všímavosť presahujú genialitu. prvá séria bola skvelá, akurát neobľubujem napínavé otvorené závery. 90% 2. séria: 2 diel wtf? absolútne sa mi nepáčil a aj celá séria ehm nič moc. 70% 3. séria: prvé dva diely také vpohode, priemerné oproti prvej sérii, tretí diel lepší aj keď zase koncom skazili dojem, myslím úplným koncom (lákadlom do ďalšej série) Celkovo: zo začiatku som bol nadšený dosť, ale postupne to upadlo, som zvedavý na tretiu sériu. Chýbala tam potreba si rýchlo pozrieť ďalší diel, taká tá správna seriálová horlivosť. Prečo pre Kristove rany niekto vymyslel otvorené konce série seriálu. Dobrý seriál sa musí sám predať tým čím nie a nie "nútiť" diváka čakať na ďalšiu seriálu len kvôli otvorenému koncu ako v nejakej podradnej telenovele. U mňa za to veľké mínus tohto vskutku podareného seriálu až na pár aspektov, ktoré mi osobne nesadli.

Temný případ (2014) (seriál)

Isteže to nebola úplná dokonalosť a niekedy človeku lezie na nervy tá uspievaná, nosová, rednecká, americká angličtina a na môj vkus sa rozšupli s filozofovaním Matthew-ovej postavy. ALE srať všetky tie neskutočne nasilu poprekrúcané 5, 7, 50 sériové seriály ako Prison Break, Lost, Walking dead a iné. Správne rovnomerne pridelené napätie v každej časti, samozrejme ku koncu gradácia ako má byť. Žiadne zbytočne naťahujúce, z päty vytiahnuté zvrat(k)y v deji. Seriál presne podľa môjho gusta, pretože takto som naposledy žral jeden diel za druhým pri Lost Room. Nuž, HBO vie robiť seriály.

Afrika (2013) (seriál)

Čím ďalej, tým sú dokumenty od BBC vizuálne krajšie a niektoré scény akoby mali aj ďalší rozmer, obohatené o akýsi príbeh. Je pravda, že niektoré fakty sa opakujú vo viacerých dokumentoch z ich série, ale kto to baští zaradom, tak musí chápať, že rôzne dokumenty sú rozdelené na rôzne tematické časti a teda duplicita k tomu patrí. David Attenborough je pre mňa klasický "narrator" prírodopisných dokumentov, aj keď evidentne už starne. 1. a 2. diel série boli fakt famózne.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Klasická americká multigeneračná rozprávka. Vtipných scén bolo dosť, ale bohužiaľ aj prehnaných akčných scén až až. Jedine tie mi dosť kazili dojem z filmu. Beriem, že je to rozprávka, ale všetky postavičky neustále skákali, hompáľali sa, odrážali a neviem čo, ako gumkáči. 3,5*