Divočina (2014)

Asi som mal veľké očakávania, ale celé to flashbackové zoznamovanie s hlavnou postavou mi prišlo nudné a takmer zbytočné. Iste, občas niektorí potrebujú vo svojom živote tvrdý reset, ale Cheryl by som prial aby ju tam niekde pretiahli. Pretože nech je akokoľvek zúfalá a emancipovaná, vydať sa sama na takú cestu je absolútne šialenstvo. Prežila, zresetovala sa, gratulujem. Mňa to filozofovanie nechytilo za srdce.

Millennium (2010) (seriál)

Výborný krimi seriál, ktorý začal nesmiernou peckou a bohužiaľ postupne k záveru slabol, respektíve sa už len držal v lepšom nadpriemere. Evidentne sa oplatí si prečítať aj knižnú predlohu, ale herci a celkovo sfilmovaná verzia stála za to. Mne osobne chýbal trochu vygradovaný záver a happy-end sa dal čakať. Mysteriózna postava Lisbeth sa pekne postupne odhaľovala a objasňovali sa súvislosti, ale aj tak ostala stále zahalená istou hmlou podivnosti. Takmer za plný počet.

Chappie (2015)

Hmm, miestami síce kravina ako voda v prášku, ale tento Blomkampov štýl mi spomedzi toho množstva SciFi celkom sedí....niečo na spôsob blízkej "nereálne akože reálnej" budúcnosti. Scenáristicky trochu slabšie ako District 9, ale hlavní ľudskí hrdinovia z Die Antworrd mi sadli a oprávnene som sa na nich tešil, takisto ako aj ich soundtrack v podmaze.

Teorie všeho (2014)

Veľmi pekný film, ktorý zahrial celkovým vyváženým spracovaním, kde netlačili na pílu citov, ani dramatickosti, ale všetko bolo akurát. Kamera a jej "teplé", veľmi príjemné farebné tóny tomu všetkému dopomohli. Predstaviteľ Hawkinga asi už ani lepší nemohol byť, chvíľami som mal pocit, akoby to bol naozaj on. U mňa oveľa lepšie ako Kód enigmy, ktorý bol viac silený.

S láskou, Rosie (2014)

Milé, domotané, so slušným tempom a hlavne dvomi hroznými motovidlami, ktorí vlastne ani nevedia čo v podstate chcú. Všetky životné situácie tu vyzerali príliš jednoducho, či už podvody, rozvody, sklamania v láske, dokonca aj smrť. Herci sympatickí. 65%

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Mám rád nezmyselný humor a Blbý a blbší sú presne o tom. Nič viac nič menej. Pôvodný z pred 20 rokov to neprekonalo, ale podarenej debility bolo dostatočne. Mission accomplished.

Americký sniper (2014)

Trailer, z ktorého som mal aj pri viacnásobnom zhliadnutí zimomriavky, ma neskutočne nabudil na životný príbeh Chrisa Kyle-a. A je jeden z najlepších trailerov čo som kedy videl. Samotný film má dosť jednoduchý, priamočiary dej, ale proste taký je život a nie vždy je potrebné ho umelo prikrášľovať a dramatizovať. Bojové scény veľmi pekne zvládnuté, vyzerali realisticky. ALE škoda, že sa nedá stotožniť s hlavným hrdinom, nedá sa pochopiť jeho vlastenectvo hraničiace s demenciou. Pretože normálny človek nebude chodiť po svete, hľadať jedovaté hady, ktoré môže dráždiť bosou nohou a potom sa vracať s plačom domov, keď ho had pohryzie. Ale tak keď duté, znudené hlavy zo štátov chcú ísť brániť svoju krajinu na opačnú stranu planéty a pritom si ničia osobný život, ich vec.

Velká šestka (2014)

Animované rozprávky pre deti a zároveň rodičov si nechávam keď budem starší, tzn rodič a pekne si ich spolu s deckami popozeráme. Tomuto som dal šancu už teraz a veru neľutujem. Hlavný hrdina Baymax, podobne ako Wall-E, si minimálnou mimikou dokázal získať moje srdce a sympatie za čo majú autori u mňa obrovské plus. Vtip, napätie aj dojatie bolo, veľmi podarený filmík. Akurát mi vadila uhopsaná naháňačka v aute pre zloduchom, ale ináč výborná vec. 85%

Loft (2014)

No, na to, že to bol thriller tak prvú hodinu dosť nudná retrospektívna detektívka. Ku koncu, keď sa začali veci objasňovať, tak to chytilo trochu iskru a napätie, ale koniec zase raz zbytočne over twisted. Banda Kurevníkov, čo na seba kydali bordel a pretiahli všetko rad radom.

Vyšší moc (2014)

Zaujímavý poetický rozbor jednej na prvý pohľad nevinnej situácie. Situácie, ktorá je riadená pudmi a kto vinní druhého človeka za činy v takej situácii je nie úplne v poriadku. Mohlo by sa zdať, že hlava rodiny pochybí pri ochrane svojich detí, avšak zlyhá práve až potom, pri obhajobe svojich činov a snahe zakryť svoje "pochybenie". Hlavný konflikt vo Vyššej moci je zbytočne nafúknutý a rozjímať sa nad ním 2 hodiny je fakt veľa. Jedine čo stálo za to bolo pár pekných scenérií a metaforické zobrazenie rýchlo rastúcej lavíny v rodine spôsobenej jedným malým krokom mimo odporúčanej a spoločnosťou uznávanej stopy