Kung Fury (2015)

Moje očakávania boli naplnené. NAJEPICKEJŠÍ. FILM. NA. SVETE. 30 minút hutného, parodicko-nostalgicko-epického vývaru. Okrem asi pol minútky som si užil kompletne celé toto crowdfundingové dielko, ktoré za tú pol hodinku prinieslo hádam všetko čo mohlo a presne tá pol hodina bola akurát.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Akčná, pekne spracovaná 2-hodinová naháňačka žrútov benzínu. Možno zbytočne dlho sledovať iba jednu strašne dlhú akčnú scénu, avšak na druhej strane aspoň pri tom nezničili polovicu ňújorku (vlastne ani nemali akú). Taktiež mi nevadilo, že film nebol prešpikovaný efektami, rádoby príbehom + nejakou trápnou milostnou aférou. Fajn akcia za slabšie 4*

Rychle a zběsile 7 (2015)

Pane bože, čo to moje oči práve videli: Veľkolepú stupídnosť najhrubšieho zrna. Skúšal som prižmúriť oči a pozdvihnúť sa nad toto akčné sci-fi, ale nepodarilo sa mi. Neviem kto bol cieľová skupina, ale som rád, že ďalší diel nebude, lebo každým pokračovaním to len klesalo so zdravým rozumom. Takúto sračku Paul-ovi venovať nemuseli....

Good Kill (2014)

Vlastenecká čurákovina, ktorá nemala ani akciu, ani psychologický aspekt, ktorý by stál za niečo. Hrdinovia sediaci doma pri "simulátoroch" a odpaľujú zaradom kadekoho vrátane civilistov, lebo je to takticky výhodnejšie. Naserte si... Nedokázal som to celé pozrieť, len preklikať za 20 minút.

I Touch a Red Button (2011)

S hodobným podmazom 2*, bez neho len otravný opakujúci animovaný gif

The Amputee (1974)

Zvláštne, mrazivé, nechutné a opäť mrazivé. Keby tento test objektívov, či čo to malo byť neuzrel svetlo sveta, nič by sa nestalo.

Abeceda (1969) (studentský film)

prvá časť - čajíková seansa stojí akurát tak za hovno, druhá - zrkadlová mala veľmi dobrú desivú atmosféru a páčilo sa mi jej spracovanie. Ak mala Davidova manželka takéto sny, tak si spolu museli dávať nejaký špeciálny matroš (aj vzhľadom na jeho celkovú netradične ladenú produkciu, ktorá miestami už balansuje s absolútnym nezmyslom.)

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

The National Anthem - 5* - skvelý thriller, fakt som bol v napätí a aj podobenstvo a posolstvo výborné..pre mňa najlepší diel seriálu Fifteen Million Merits - 4* - zaujímavá, aj keď pre mňa trochu až prehnane zveličená kyber-králikáreň...každopádne dobré The Entire History of You - 3* hmm...Google Glass v3 a už to tu máme...tento diel ma až tak veľmi nechytil za srdce Be Right Back - 3* - čím viac o sebe zdieľame a trávime čas so smart elektronikou, tým skorej bude niečo podobné možné (po softvérovej stránke) White Bear - 4* - WTF diel, ale čím ďalej, tým viac sa mi páči...titulky ako čerešnička na torte The Waldo Moment - 4* - čím ďalej, tým aktuálnejšia téma...zúfalí ľudia zo situácie v krajine, volia hocikoho nového, nemusí ani existovať; takisto zaujímavé poukázanie na čoraz väčší dopad zábavy z internetu na životy...rôzne meme, vtipné obrázky, virálne videá a.i... White Christmas - 5* - tak skvele ako seriál začal, tak skvele aj skončil...možno najlepší diel Zhrnutie - zauímavá miniséria minisérii neseriálových dielov :), koncept, spracovanie, posolstvo, varovný prst...miestami možno až príliš názorné, miestami trefné a na zamyslenie

And Then We Swam (2014)

Dvaja magori sa rozhodli, že prepádlujú Tichý oceán. Nevadí, že nikdy neboli na mori, však pohoda, to sa nejak zvládne. Šťastena bola pri nich a celé to bolo veľmi pekne, hlavne vtipne zostrihané a okomentované. Rešpekt a zároveň nechápavé krútenie hlavou nad ich nerozvážnosťou.

A Fine Line (2012)

Veľa pekných záberov, veľa obdivuhodných výkonov, ale zároveň aj veľa kecania a filozofovania o nesmrteľnosti chrústa