Nepolapitelní (2015)

Jedno z mála pozitív filmu boli parkourové naháňačky po strechách, ktoré aj tak bohužiaľ boli dôsledok spáchania nejakého zločinu, čo je úplný opak podstaty parkouru, takže aj tak zle. Príbeh akčná klasika, nič prevratné, takže celkovo podpriemer.

That Mitchell and Webb Look (2006) (seriál)

Zbožňujem britský humor, či už inteligentný, akokoľvek strelený, alebo aj prestrelený ako v prípade Little Britain, ale Mitchell a Webb ma jednoducho neoslovili až na pár sketchov.

A Walk in the Woods (2015)

The Way (2010) bol jednoznačne vtipnejší, pútavejší a mal aj istý druh posolstva. V tomto prípade bol celý film akýsi neohrabaný, nie veľmi pútavý a veru ani vtipný moc

Sázka na nejistotu (2015)

Dvojhodinový vpodstate dokument popisujúci ako pár ľudí prekuklo nenažraté banky a pekne im to natreli , akurát aj bežným ľuďom a navyše to pocítil celý svet vďaka sračke akou je celý finančný ekosystém. Strohé, suché a navyše aj keď tam boli všakovaké cute-face herecké hviezdy, ktoré sa snažili akože polopatisticky vysvetliť komplikované pojmy, aj tak to nebolo ľahko stráviteľné. Od začiatku divák vie ako to dopadne, dramatickosť minimálna. Interakcia postáv s divákom nezaujímavá. Ešte, že som si to preklikal a skrátil na cca polovicu.

Malý princ (2015)

Veľmi pekná adaptácia pôvodného príbehu malého princa (hlavne graficky prostredníctvom fázovej animácie a aj to že ponechali pôvodnú grafiku) + spojenie s druhým podobným, novodobým príbehom na ktorom v jednoduchšej a zrozumiteľnejšej forme zobrazili myšlienky z Malého princa. Fakt netreba zabúdať v tejto blbej, uponáhľanej a falošnej dobe na úprimnosť, čistotu a krásu detskej duše a nesnažiť sa ju potlačiť a nebrať deťom najkrajšie obdobie ľudského života.

Osm hrozných (2015)

Rád by som dal 4*, ale prvá polovica filmu ma doslovne nudila, aj keď mala svoju rolu pri zoznamovaní s postavami ale dlho sme čakali na tie pravé dialógy a nejakú detektívnu akciu

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dobré, surové, živočíšne, oddreté, ale hlavne silené. DiCaprio si zaslúži sošku, nielen za toto, ale za kopec iných filmov a už plazenie mu ide skutočne skvele. Nepotrebujeme ďalšie, tentokrát aspoň hodinové plazenie vo filme. Mierne mi to pripomínalo surové Valhalla Rising a z nejakého dôvodu sa mi to páčilo, aj keď kratšia stopáž by nebola naškodu.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Skoro som umrel od nudy. Čakať 10 min na jeden úsmevný vtip je veru málo.

Marťan (2015)

* Komentár obsahuje spoilery *. Asi začnem pozitívami. Takže akciu, trochu napätia a humoru a pekný vizuál (v dnešnej dobe už štandard) by sme mali. Taktiež výber hercov slušný, nakoľko ani jeden z nich sa nechoval iritujúco, alebo by bol nesympatický. No a keďže si rád pozriem sci-fi, na ktoré by sa dalo povedať že je z blízkej budúcnosti a tvorí vo mne pocit reálnosti, že by už ďalšia generácia mohla niečo podobné zažiť, tak som sa tešil aj na tento kúsok. Bohužiaľ infantilnosť celého deja a predvídavosť ma neskutočne sklamala. Nebudem sa hrať na astrofyzika, alebo astronóma a rozoberať či a aké silné búrky sú na Marse, kde je 1% atmosféra oproti zemskej, či lepiaca páska štrýčka MacGyvera zalepí a utesní vo vesmíre rozbitú helmu a podobne. Ale ku koncu ako sa stupňovala akcia, tak sa stupňovala aj debilita. Lebo áno Čína sa vzdá svojho tajného vesmírneho programu aby pomohla USA zachrániť ich astronauta, ktorý má minimálnu šancu na prežitie a 5 členovia posádky sa budú ďalší rok a pol len tak voziť vo vesmíre, lebo doma ich nečakajú ženy a deti. Scéna alá IronMan to celé už len zaklincovala. Gravitácia mala síce ešte sprostejší dej, ale aspoň vizuálne dokázala ohromiť. Interstellar mal aspoň komplikovanejšie astro-fyzikálne pozadie, a hlavne oveľa viac zaujal. Je pravdou, že scenár je podľa knižnej predlohy, ale tak ako sa dá posrať sfilmovanie knihy zmenou scenáru k horšiemu, tak isto sa dá scenár urobiť menej infantilný.

Poslední jednorožec (1982)

Ďalšia z rozprávok skôr pre dospelých, než pre deti. Jednoduchý rozprávkový dej s výrazne pochmúrnou atmosférou.