Snowden (2016)

Snowdenov príbeh je ako taký zaujímavý a on sám si zaslúži uznanie, ale táto dvojhodinová nezáživnosť teda nie. Faktograficky sa to vyrovná 10 minútam čítania o ňom na wikipedii. Po pol hodine som to vypol, ale na druhý deň som predsa dal ešte šancu, že sa to rozbehne a veru márne...jedine posledných 10 happyendových minút s trochou soundtracku sa dalo pozerať.

Nejvyšší nabídka (2013)

Zaujímavá atmosféra filmu; pekne jemne mysteriózne; príjemný, aj keď trochu očakávaný zvrat v závere, zaujímavé zoznamovanie a vývoj postáv, krásna kamera a vpodstate celkovo veľmi dobrý film. Určite hodné vidieť.

Druhá šance (2014)

Snaha o čo najskľučujutejšiu drámu vo mne vyvolala miestami až odpor k činom postáv a nedokázal som pochopiť ich konanie. Je pravda, že v tragických situáciách človek robí veci, ktoré nevie racionálne odôvodniť a prevažuje živelnosť, ale proste tento Susannin počin ma chvíľami vôbec nebavil. Nikolaj Coster-Waldau hral nevkusne odmerane a chladne, Nikolaj Lie Kaas s tou svojou drsnou tvárou asi najlepší zo všetkých. Škandinávske drámy zbožňujem, Susanne tiež ale tento film mi proste nesadol.

Pustina (2016) (seriál)

Určite to nebolo bez chyby a možno by sa to dalo skrátiť o nejakú hodinku, ale aj tak to malo relatívne dobrú a stabilnú krivku napätia a aj správnu kriminálnu pochmúrnu atmosféru. Neokukané tváre, atmosféra, takmer každý diel skončil tak aby sme sa tešili na ďalší a aj posledný diel si nechal finále na koniec. Na české pomery veľmi dobre.

Únos (2017)

Neviem prečo som mal počas celého filmu pocit, akoby sa snažili postavy čo najmenej oslovovať menami - Mečiar, Kováč, Lexa a podobne - ako keby to bolo tabu. Navyše v tomto prípade keď sa Kramár na Mečiara nepodobá absolútne ničím, tak to vôbec nepomáhalo divákovi a vpodstate počas celého filmu som sa s tým obsadením nevedel stotožniť. Aspoň mu mohli prefarbiť tie ryšavé vlásky a vypchať oblek, nech má aspoň zozadu/z ďalej autentickejší vzhľad. Bez hlbších historických poznatkov bol dej nie jednoduchý na pochopenie a mne prišiel dosť chaotický. Na jednej strane snaha o akési dodržanie časovej línie s presnými dátumami avšak to bolo málo vypovedajúce. Tak ako sa na konci dozvedáme čo sa ďalej dialo s postavami, tak isto by sa hodilo na začiatku nejaké intro s úvodom do deja a obdobia. Téma dobrá, ale zaslúžila by si lepší remake.

Od písně k písni (2017)

Existuje príjemné pomalé tempo filmu s nejakým dejom, a potom existuje ešte pomalšie tempo a v podstate bez deja ako v tomto prípade. Kamera pekne dotvárala spôsob, akým sa postavy doslova ponevierali v príbehu/príbehoch. Čiže vizuál je pre mňa asi jediné plus. Faye sa skoro celý čas len ošuchovala o steny alebo váľala po zemi/posteliach a zvyšok postáv sa tiež musel nejak hýbať tak sa aspoň kývali vo vetre a rytme svojich myšlienkových pochodov. Romantiky a vzťahov neúrekom, väčšina dialógov len umrmlané nezmysly, v ktorých sa ťažko hľadalo zopár záchytných bodov dôležitých pre posun dejovej línie. Takýto art je už nad moje sily a manželka to tiež v polovici vzdala.

Dunkerk (2017)

Nejak mi je zvláštne. Nolanovu réžiu a výpravu mám veľmi rád, ale v prípade Dunkirku mi v tom celom niečo nesedelo, nelahodilo a pôsobilo chaoticky. Zimmerova hudba super, bez pripomienky, letecké súboje tiež fajn, dobová patina v obraze pôsobila príjemne. Síce si to Christopher pekne rozvrhol do troch dejových línií, ktoré sa brilantne pretli vo finiši, ale proste pár scén ma nevysvetlitelne iritovalo a to nie je dobré. U mňa slabé 4*.

Chatrč (2017)

FIlm nie je určený veriacim, lebo oni už majú o viere svoju predstavu a postoj a veľa im neprinesie, jedine možno príjemný oddych pri pozeraní. Tak isto nie je určený pre neveriacich, ako tento film prezentujú, pretože väčšina neveriacich v ňom bude vidieť len kresťanskú propagandu, ktorá navyše hrá na city. Je ale pre takých, ktorí si nie sú istí, či a v čo veria, ale musia mať pootvorené dvere pre vieru. Ak sú ochotní sa zamyslieť nad myšlienkami, ktoré vo filme odzneli, tak určite tam zopár zaujímavých nájdu. A aj neveriacemu tie "božské žvásty" dokážu nastaviť človeku zrkadlo, na základe čoho sa následne môžeme pokúsiť byť niekým lepším, prospešným sebe, či okoliu. Film až na pár odchýlok celkom verne stvárňuje knihu a aj keď sa dej točí v podstate okolo jednej krutej tragédie, konečne ďalší (v poslednej dobe z mála) filmov, kde sa nemuselo rozbiť niekoľko budov, zabiť niekoľko desiatok ľudí, alebo iným násilným spôsobom ako zabaviť diváka.

I dva jsou rodina (2016)

Niekomu sa môžu zdať určité scény, že sa príliš tlačilo na emócie, alebo, že niektoré scény boli trochu predramatizované americkým spôsobom, ale akonáhle mi uschla slza, ktorá mi stiekla po líci, tak som si povedal, že tento film je prekrásny príklad kombinácie drámy s komédiou. Takmer identický scenár s Hombre de piedra a pritom pocitovo tak odlišné spracovanie, skvelý Omar Sy a jednoducho príjemný pocit z celého filmu.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Áno viem, má to byť pokračovanie parádneho akčného krimi, kde fyzika nie je v popredí a ide o rýchle autá a dobrú zápletku. Lenže nedokázal som vypnúť mozog a nechať si otvorené ústa pri pozeraní tohto skvelého pokračovania. Väčšina akčných scén bola detinsky smiešna, postava Cipher neskutočne otravná sileným dramatickým rozprávaním a pekných áut len zopár, jedine nepoškriabateľný Dodge Charger s 5000 koňmi. Ak si mám vypnúť mozog a užiť šialenú jazdu, tak Mad Max Road Fury...toto bolo pre mňa Fucked&Ridiculous, mne tie absurdity dekel z hlavy neodpálili ako väčšine. Aspoň zápletka bola fajn.