Světová válka Z (2013)

Nie je sračka ako sračka. Bol som dosť skeptický, pretože zombie motív a postapokaliptické filmy sú už otrepané a niekedy až prehnane otravné a smiešne, ale napätie v tomto bolo aj predvídateľnosť bola únosná. Celkom fajn. Ohlásenie pokračovania ma bohužiaľ presvedčilo že miesto 4* dám len 3*.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Totálne absurdné, drsné, netaktné, miestami mi až zastával rozum nad nápaditosťou, ale presne typ britského humoru ktorý ja môžem. Isto je veľa ľudí zo staršej generácie, ktorí by boli pri pozeraní strašne pobúrení, ale je to sitcom a kto si nevie robiť zo života srandu, by mal sedieť zavretý doma a ďalej žiť svoj zatrpknutý nudný život. Prvá séria: slabšia, opakovali sa scénky a kľudne to mohli zhrnúť do polovičného počtu dielov (60%). Druhá séria: absolútna bomba (100%). Tretia séria: povedal by som, že taký priemer 1. a 2. série (80%)

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Takmer celý čas som so zatajeným dychom sledoval, ako sa predierali tou nehostinnou ľadovou pustatinou, v ktorej chvíli sa im prihodí niečo vskutku nepríjemné. nenudil som sa ani sekundu. patrí im obdiv a rešpekt. Super dokument

12 let v řetězech (2013)

Príbeh dojemný; uveriteľný, že je podľa skutočných udalostí. Ale Oscarový film? V USA sa asi snažia udelením ceny zbaviť zlého pocitu z napáchaných krívd ich predkov na černochoch. Njn, krajina, čo sa pýši svojou slobdou v rôznych smeroch a ešte prednedávnom popravovali ľudí za malichernosti. Prvýkrát v živote sa mi v kine chcelo spať...

Lásky čas (2013)

Bolo to jednoznačne prehnané s optimizmom, láskou aj vrátane ušomraného negativistického Timovho kamaráta-nájomníka. Mne to však nevadilo a dobre mi padol tento presladený film. Negatívnych vplyvov je v dnešnej dobe viac než dosť a občas je fajn si zasnívať a pozrieť si idylický život, poprípade sa doňho vžiť.

Komando (1985)

Veľa scén dosť pritiahnutých za vlasy, nekonečné zásobníky a mnoho iných nezmyslov bolo priveľa aj na osemdesiate roky, kedy fičali akčné filmy so svalnatými bohmi. Aspoň sa človek pobavil na Arnoldovi, ktorý je viac kulturista ako herec. Ale až také zlé to zase na druhú stranu nebolo.

Felidae (1994)

Príbeh a dej tohto animovaného filmu by po prenesení do nášho sveta ľudí určite nezapôsobil tak veľmi ako keď je kreslený. Každopádne by som ho nepúšťal ako rozprávku pre deti, pretože zopár scén bolo dosť nepríjemných, ale vhodne podporili atmosféru filmu a kľudne ho možno nazvať aj kriminálnym. Akurátna dĺžka na pár zvratov a odhalení a postupne sa prepracuváva k závečnému odhaleniu.

Interstate 60 (2002)

Bez odporúčania by som sa k tomuto filmu asi nikdy nedostal, ale fakt som ostal milo prekvapený touto "dobrodružnou rozprávkou" pre dospelých. Zaujímavo poukázal na neduhy dnešnej doby a ani happy-end nebol gýčovitý a pekne zakončil tento nenápadný film.

Jump street 21 (2012)

Ani zďaleka to nieje prvoplánová infantilná teenage highschool komédia. Práveže celkom vtipná, miestami som sa pristihol sa schuti rehotať.

Otevřená srdce (2002)

Potrebujeme oporu, potrebujeme súcit, proste potrebujeme mať niekoho, komu na nás záleží, koho milujeme. Síce pritom to vyzerá, že sme sebeckí a pri hľadaní vlastného šťastia veľakrát ubližujeme ostatným v našom okolí. Po tragédii je omnoho ťažšie sa vysporiadať so samým sebou a v tomto filme vidieť ako ešte viac tým trpí aj naše okolie.