Vlk z Wall Street (2013)

A takto nejak vyzerá americký sen ako neskutočne zbohatnúť a uživať si nie úplne legálne získané peniaze.....až kým si vás karma nepočká. Zábavných scén je celkom dosť (+), dej bol celkom podarený, aj keď z väčšej časti sa dala základná línia tušiť (+). Veľa erotických scén mi až tak nesadlo, ale patrí k takému zhýralému životu, akurát motivačno-propagandisticko-niekedy až sektárske prejavy mi celkom liezly na nervy.

Mlčení jehňátek (1991)

Výborný film, škoda tých uzjapaných, histerických 10 minút pred koncom, kedy sa Clarice správala, akoby žiadnu špeciálnu policajnú prípravu neabsolvovala. Ináč nemám čo vytknúť.

Po svatbě (2006)

Neskutočne silný koniec, teda aspoň pre mňa a musím priznať, že som aj uronil slzu a to sa mi často nestáva. Klasicky skvelý severský film. Asi trošku lepší ako len skvelý.

Vedlejší účinky (2013)

Očakával som jednoduchý, viacmenej predvídateľný dej, ale v polovici filmu som ostal zaskočený. Zaujímavé zvraty, odhalenia, ale pritom to nebolo vôbec prekombinované. Nútil ma zamyslieť sa, lákalo ma tipovať ako sa to nakoniec rozuzlí pri každom novom odhalení, ale pri tom všetkom som si celkom dobre oddýchol. Veľmi dobré

Silvester s Markízou (2013) (pořad)

Síce len obyčajná recyklácia scén zo zábavných relácií, ale musím uznať, že aj napriek tomu to splnilo účel a dalo sa veľakrát schuti zasmiať. Lepšie ako vyrábať nejaký nový trápny program...

Krimi (2009) (pořad) odpad!

Zločinov, nehôd a nespravodlivosti nie je nikdy dosť, preto je tu táto skvelá relácia, ak nie ste dostatočne deprimovaní z vašich vlastných problémov.

Podfu(c)k (2000)

Dostal som info, že sa dosť podobá na Trainspotting a keďže ten mi osobne nesadol, išiel som si Snatcha pozrieť bez očakávaní, dokonca s obavami a o to viac som bol milo prekvapený, že mi Podfuk sadol a to aj s českým dabingom. Myslím, že bude stáť aj za ďalšie pozretie ale už v originálnom znení, po ktorom sa hádam aj hodnotenie zmení k lepšiemu.

Gravitace (2013)

Vizuálne spracovanie absolútna paráda a hlavne v kine 3D. Akurát, že mňa filmom s čisto efektami nedostali do kolien, pretože úchvatné scény sa striedali s nudnými pasážami (nudné preto, lebo neboli súčasťou nejakého zaujímavého príbehu). Som rád, že som bol na tom v kine, lebo za pozretie doma by som dal tak 30 percent. 4* zo štedrosti, dal by som 3,5.