Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vizuální, ujetý, akční opus roku. Smekám klobouček nad uskutečněním osobité vize sedmdesátiletého režiséra. Kdyby každý v Hollyowoodu uměl takhle točit , pracovat s kamerou, vizualizací a využít rozpočet 150 milionů dolarů, tak chodí diváci do kina určitě častěji.

Avengers: Age of Ultron (2015)

**Joss Whedon udržel tempo i atmosféru a bavil jsem se přesně tak, jak se na takový popcornový blockbuster sluší. Tedy srovnatelně s jedničkou. A stále se jedná o nadprůměrný komiksový film.** Plusy - Paul Bettany aka Vision a jeho scény = chodící charisma; James Spader - hlas (ale samotná postava, tolik zajímavá není); Scarlett Witch; dialogy; zobrazení traumat a provinění jednotlivých postav; několik akčních scén. Mínusy - Nulová chemie mezi Hulkem a Widow; žádný výrazný hudební podklad; very lame CGI úvodní akční scéna, syndrom - je to dvojka, tak tam musí být všeho víc.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Musím sem napsat tu čirou radost z filmového řemesla, kterou jsem pocítil po zhlédnutí Kingsman: The Secret Service. Matthew f*** Vaughn je pro mě další Tarantino! Tanečnice Sophia Boutella jako Gazelle, Mark Hammil (aka Luke Skywalker) a ty obleky!! Co chcete víc?

John Wick (2014)

Bába Yaga ukazuje zac je toho akční loket.Spolu s Equalizerem pro me nejlepsi akční film roku 2014.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Film za miliardu, který má otevřít týmovku monster studia Universal, ale nezachrání ho ani charisma Charlese Dance a Lukea Evanse. Výsměch Bramu Stokerovi a vykrádačka komiksových filmových adaptací.

Andělé všedního dne (2014)

Plytká česká variace na Město Andělů. Super hudba. Super Bydžovská as usual. Špatný scénář. Vůbec ne vtipný Vojtěch Dyk. Andělům jde o dobrou felaci pro Polívku? Vážně?

Equalizer (2014)

Denzel Washington je ultimátní badass, který občas vylézá ze své samotářské ulity. A když už vyleze, ukáže všem antagonistům, zač je toho otvírák na víno nebo akuvrtačka.Tisíckrát ohraný námět podaný svěží cestou. Budete se bavit!

Na hraně zítřka (2014)

Chytrý, vtipný, zábavný sci-fi blockbuster s digitálně omlazeným Tomem Cruisem. Nebudete se ani na vteřinu nudit!

Grandhotel Budapešť (2014)

Obrazově krásný svět Wese Andersona. Na filmech jako je Grandhotel Budapest je videt,jaka je skoda,kdyz se politici nedohodnou na pobidkach pro filmare. Priste uz Praha Wesi!

Smrtelné lži (2012)

Film Arbitrage mě velmi příjemně překvapil. Všechno v něm šlape jako dobře promazaný stroj. Od hereckých výkonů po řemeslné provedení (film. zpracování ticha, skvělé záběry kamery). 5 hvězd si zaslouží.