Dunkerk (2017)

Dunkirk = Kulervoucí začátek ve vás zanechá zvláštní napětí po celou dobu filmu. Nolanův Dunkerk sedí na IMAX plátno jako 🍑na hrnec. Nedokážu si představit na podobný film koukat doma na notebooku nebo televizi. Nedostalo mě to sice tak jako ve své době Black Hawk Down nebo Zachraňte vojína Ryana, ale Christopher Nolan pořád dělá čest filmovému řemeslu a v dnešní době filmů přeplácaných CGI stoprocentně stojí za vidění!

Valerian a město tisíce planet (2017)

Valerian a město tisíce💩 = Dvouhodinový Wannabe Avatar + Muži v černém + Star Wars + Reklama na Victoria ´s Secret + scénář psaný na LSD + budget 197 milionů € 👉👉👉pusťte si radši znovu Pátý element!

Vetřelec: Covenant (2017)

➢ Vetřelec podle příručky “Jak napsat scénář for dummies.” ➢ Postavy se do jedné chovají jako kreténi ➢ ”Nutně" se musíme dozvědět, kdo s kým co z posádky mezi sebou má, aniž by nás to muselo zajímat ➢ Ve výsledku je z filmu prázdná nádoba plná prázdných obrazů, které mají zřejmě mají fanouškům původního Aliena způsobit chvění v pánevní oblasti, ale vedou spíše k tomu, že začnete vážně nesnášet Ridleyho Scotta. ➢ Příště raději Vetřelčí film od Blomkampa!

Život (2017)

Proč se všichni na palubě chovají jako uplní kreténi? Proč film od půlky vypadá jako laciné hororové béčko? Proč film, který vypadá vizuálně, tak dobře a stál "jen" 58 milionů dolarů skončí jako výplach Vetřelce, Gravitace, Vesmírné odyssey, Horizontu události a dalších žánrovek, kdy divák vlastně vůbec neví jestli se má u filmu smát debilitě posádky nebo se bát měňavkovitého Marťana (pozn. ne, Matt Damon ve filmu naštěstí nehraje).

Masaryk (2016)

Dvě hodiny dějepisu se šnupajícím, souloužícím a filozofujícím Rodenem.

Buchty a klobásy (2016)

Komedií, u kterých se opravdu zasmějete je jako šafránu a takovýhle animák mi tady opravdu chyběl od South Park: Peklo na zemi! Ultrasprostá satirizující variace příběhu věci a jejího stvořitele aneb satira Orwell a jeho Farma zvířat s párky, buchtičkami a nákupním centrem, namísto prasat a další skupinky zvířat . #justthetip #meatloaf

Orel Eddie (2016)

Dnešní generace má konečně svoje Kokosy na sněhu, jen s mnohem lepší režií a obsazením!

Muž na laně (2015)

Ano! Tohle je přesně ten Robert Zemeckis kvůli kterému si vždy znovu rád připomínám Forresta Gumpa a Back to the Future. Ač je místy příběh "wirewalkera" Petita zřejmě značně přibarvený oproti tomu, jak ho popisuje dokument Man on Wire. Vše je vynahrazeno Zemeckisovou znalostí filmového řemesla, skvělou kamerou, hudbou Alana Silvestriho a filmovými triky. Kdo máte akrofobii, tak pozor! Nemluvě o snad čím dál tím lepším Gordonu Levittovi, kterému jsem ten francouzský přízvuk prostě věřil a jeho mentorovi Benu Kingsleym aka "občas česky brblajícím Papa Rudym". A ač jsem velký odpůrce 3D projekcí, k mému překvapení můžu vřele doporučit, protože 3D mezi mrakodrapy prostě funguje. P.S. ‪#‎JeanPierrejevAmericeDžejPí‬

Ant-Man (2015)

Ant-Man: Supehrdinska komedie. Sice misty pokulhává v ději,ale Marvel porad moc dobre vi co dela!Vyborny Michael Douglas a muj oblíbenec Paul Rudd!Propojeni s Avengers,Shield a Agent Carter. Závěrečná scéna s iPodem a vláčkem <3!! Bavil jsem se regulérně víc jak u Avengers 2. A ano,porad si myslim,ze Evangeline Lilly vubec neumi hrat,ale aspon je tady sexy!

Jurský svět (2015)

Necekal jsem moc a byl jsem mile překvapen!Hudba Johna Williamse,skvely Vincent D'Onofrio, Omar Sy a hlavne Chris Pratt,ten clovek ma charisma velky jak T-Rex! Takze "Watch your Six, Raptors got new Alpha"