Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Pitomoučký rychlokvašený agro-seriál. Jediné co mě táhlo to dokoukat je solidní ztvárnění vývoje postavy Jana Hartla, kterého mám odjakživa ve škatulce velice zvláštních a výborných českých herců.

Vyhrál jsem v loterii (1989)

Villaggio dokázal oprášit svou pitomou postavu Fantozziho hned několikrát po svém prvním hitu Maléry pana účetního, ovšem málokdy se mu podařilo dosáhnout alespoň průměrné kvality. Tady to dokázal zvednout malinko nadprůměr. Masakrální a doslova genitální je scéna se slepcem v chodbě a samozřejmě neustálé "obtěžování" sousedů.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Celkem kvalitní pohádka z oněch časů. Některé skladby jsou opravdu dobré, plus některé mě dokonce dost rozesmívaly v dobrém slova smyslu. Inu kvalitní skladatel Michajlov ve spolupráci s obstojným textařem Krečmarem, to je jiná liga. Kapitola sama o sobě jsou ovšem animace a "triky" zvířátek, ty jsou tak "primitivní" a pitomé, že jsou až neodolatelně úsměvné a k pohádce sedí jak prdel na hrnec.

Human Traffic (1999)

Před patnácti lety mě to chytlo, neboť jsem byl ve stejném věku jako protagonisti snímku H.T. Dnes už jen z nostalgie, ale pořád to ještě ujde. PS: Simm je správnej uleťák a Lorraine je prostě kouzelná.

LEGO® příběh (2014)

Úžasná zábava, která reflektuje dnešní dobu, paroduje kde jakou postavu či fenomén a je přísně LEGOisticky ztvárněná. Chytne hned na začátku a už nepustí.

Vratné lahve (2007)

Nemůžu si pomoct, ale filmy Jendy Svěráka fakt nemusím. Výjimku tvoří jen vynikající Obecná škola a snad i Akumulátor. Ono to není špatné, ale působí to strašně odfláknutě a i Zdenda jak ho mám rád je tady neuvěřitelnej blbec (myšleno hereckým projevem). Sem tam se i zasměju, ale nemohu se zbavit pocitu že Vratné Láhve jsou jen další přiblblou českou povrchní komedií.

Záhada hlavolamu (1993)

Pamatuju se, že tenkrát v naší rodné hroudě po premiéře jsme si o filmu dost povídali, protože byl točen mimo jiné i u nás v Olomouci (vchod do Stínadel). Co se jednoznačně povedlo byla hudba, naproti tomu herecké obsazení je přímo katastrofální a patrně největším omylem bylo obsazení Metelky. Foglarův příběh o ježku v kleci je ovšem tak skvěle napsán, že i zfušovaný film se dá v klídku shlídnout.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Vydařené herecké obsazení tohoto Noir seriálu Rychlých šipek je snad až na Dušína celkem dosti podařené. Atmosféra funguje dost dobře a dá se na to koukat i dneska.

Akta X - Film (1998)

Pokud by se našel někdo takový, kdo seriál nikdy neviděl a podíval se na film, uvidí velice pravděpodobně "jen" průměrně dobré sci-fi. Pro fanouška seriálu je to bezesporu na plný počet, neboť se jedná vskutku o vydařené vyvrcholení celé akta x ságy, kde se objasní téměř všechny otazníky, táhnoucí se celým seriálem. Já osobně mám seriál samozřejmě načuměný komplet a považuju ho za podařený, i když kvalita jednotlivých dílů je velice kolísavá. No a já osobně patřím do té druhé skupinky.

Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

Plytký seriál bez nápadu, vývoje postav či zajímavých dějových zápletek nezachrání ani klasické hvězdné herecké osazenstvo.