Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Bezinvenční název příliš nenapovídá tomu, že by se mělo jednat o solidní podívanou napříč druhoválečnou dobou v Československu. Je tomu ale skutečně tak a v posledních dvou dílech, světe div se, dojde i na akční scény, což je u seriálu ČS seriálové tvorby v 70. letech prvkem opravdu nevídaným. No posuďte sami, dokážete si představit jak postarší Sovák s Menšíkem střílejí v ulicích na nácky? Já tedy doteďka ne.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Není to tak hrozný seriál jak se tu vesměs píše. Socialistické školství mělo své pel a iracionální ultradramatické scény působí dnes velmi komicky.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Tady se konečně režisér "SoudruhBerka" dokázal malinko zkrotit a nekombinoval příběh jako smyslů zbavený, jak to předvedl v předchozích dílech. Dokonce je zde cítit i něco jako atmosféra, to ale spíše dělají vizuály luxusních kasín. Po dvou podařených exibicích sympaťáka Andyho Garcii se mu podařilo přemluvit dokonce i božského Ala. Z tohoto faktu jednoduše vyplývá, že ve 4. dílu "Ocean's Fourteen" bude vedle Andyho a Ala šéfovat novému kasinu Robert De Niro, neboť Marlon Brando již není mezi námi.

Škola základ života (1938)

Klasická Fričovina se skvělými hereckými esy své doby, která se zkrátka neomrzí.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Jak se tak dívám na komentáře, pozoruji že zde dochází až k nebývalé shodě názorů, což je zde spíše vyjímkou. Proto jen stručně a v přívlastcích (a znovu): nespojitý děravý a přespříliš složitý a nesrozumitelný děj, obstojná kamera, sympatická parta herců, těžko uvěřitelné činy a dobré ozvučení. Budu moc hodný a dám za 3. Abtreten!

Proč? (1987)

Smyčkův režisérský amatérismus, který měl být převlečen za autenticitu pseudodokumentu a v neposlední řadě moralitní agitku. Výsledek však působí jako kvádro ušité horkou jehlou. Nicméně zkouknout se to při troše trpělivosti dá. Příště, ale místoho tohoto raději ty Sněženky.

Dannyho parťáci (2001)

Klasická naivní akční komedie, které se dá věřit asi tak jako našim politikům. Podobných snímků už jsem viděl dva kýble, není v nich nic co by mě ohromilo či výrazněji pobavilo. Prostě to jen tak nějak šikovně odsejpá, toť vše.

Requiem za sen (2000)

Aronofsky má zřejmě obsedantní touhu sevřít co nejpevněji divákovi pocity a připoutat ho k jeho dílům stůj co stůj. To je vcelku pochopitelné. Stejný cíl má i mnoho jiných režisérů. Rád bych však viděl od pana Aronofského alespoň jeden film, který mě nebude "okouzlovat" nepříjemně tíživou atmosférou, hluboce depresivními scénami a vizuálním představením z něhož mě nepříjemně lechtá v žaludku. Schválně jestli od něj někdy uvidíme tak tklivý film o "dobru". Myslím si že nikoliv.

Moře lásky (1989)

Příjemná poklidná dramatická jízda. Nemám co vytknout, film sqele odsejpá se spádem z mírného kopečka, aby vás na samém konci kopnul do hlavy se slovy "tos nečekal co voe?!".