Braindead - Živí mrtví (1992) odpad!

Filmové zvratky, obludárium, demence, aneb jak by řekl Čepek: "Výplod šílence, debilní paskvil!". Poprávu zasloužený odpad a to ten nejodpadnější. Nejvyšší ohodnocení putuje divákovi, jež má odvahu tuto kravinu shlédnout až do konce, tedy (bohužel) i mě.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Hill a Spencer bez humoru v obhroublém westernu aneb ultrahustej "krasavec", přihlouplej "starej osel" a skvělá "mrtvola". Zdálo by se, že dílko ničím moc nevyniká, má našlápnuto, ale nepřekročí. Přesto je tahle revolverovina, s malinko netradiční rovinou pro tohle Duo, koukatelná od začátku do konce.

Konec básníků v Čechách (1993)

Raně porevoluční doba má dnes již s poměrně velkým odstupem času svůj punc jisté kouzelnosti. Bohužel dosazení Brodské na post básníkovy lásky bylo tak trochu nešťastné.

Jak svět přichází o básníky (1982)

První a zároveň nejlepší díl celé ságy. Film oplývá neuvěřitelně kladnou atmosférou dob dávno minulých, díky čemuž se k němu budu vždy vracet.

Plán útěku (2013)

Další film patřící do škatulky "pro radost fanouškům", podobně jako zábavní Expendables nebo pro mě osobně nepříliš vyvedený RED. Sly se vrací do vězení, těžko říct po kolikáte, tentokráte však ne jako nespravedlivě odsouzený, nýbrž jako prison-expert. Arnold mu k tomu zábavně sekunduje a celkově vzato jde přesně o to, co bylo záměrem. Tedy odlehčený senior akčňák. Kdo nemá rád Sláje a Árního, nechť se ani nedívá. Já se pobavil...

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tohle je patrně ta nejnašláplejší detektivka, jakou jsem měl tu čest vidět. Trio úžasně "vyrobených" charakterů Pearce-Crowe-Spacey, k tomu obstojný Cromwell a "vypravěč" DeVito. Jo a málem bych zapomněl na Kim, která naproti tomu působí dosti nevěrohodně a toporně, což naštěstí celkový dojem příliš nekazí, protože je tu jen jako křoví. Tedy jedním slovem opravdu paráda, na kterou v budoucnu určitě ještě rád mrknu.

Machete zabíjí (2013)

Tak tady Rodriguez ujel takovým způsobem, že o jeho duševním (ne)zdraví už nemůže být ani pochyb. Jestliže jsem se u prvního dílu bavil a ujetosti přehlížel, tady už to moc nejde a občas dojde až na trapné scény. Překvapivě je to pořád víceméně koukatelné, ale obávám se, že třetí díl už půjde rovnou do odpadků.