VALL-I (2008)

Animák tvářící se jako jednoduchá robohříčka svou roztomilou formou lehce klame, totiž pod touto slupkou nachází se hlubší postapokalyptický podkres, který já osobně mám tak moc rád. Dalo by se říct, že přízvisko rodinný je opravdu na místě, neboť své si najde mamka romatik, taťka technoid a dítka smějíce se jednoduchému milému humoru. Přestože já nepatřím přímo ani do jedné z uvedených kast, své jsem si našel a i po druhé projekci jsem se dobře bavil. Nabízí se srovnání s jiným postAPOanimákem "Číslem 9", který je ve všech směrech o mnoho dále, jenomže je mnohem serióznějšího ražení a rozhodně není rodinný.

Jako za starejch časů (2012)

"It´s time to kick ass or chew bubble gum, and I´m all out of gum" Důchodci si střihli melancholickou vleklou skoro-kriminálku a drželi se při zdi na rozdíl od konkurečního nabubřelého REDu, kde ze mě marně Willis, Freeman a Malkovich dělali naivního debila. Al a Chris si tu na nic nehrají, jsou to prostě jen přestárlí zlodějíčci toužíce se mrknout naposled do minulosti. A ono to kupodivu funguje vcelku dobře a díky klasické délce stopáže je to i snadno stravitelné. Film obsahuje i příjemný "bonus" v podobě velice sympatických a nádherných ženských postav přesně se strefujích do mého vkusu. Ať už medová servírka Addison Timlin, či rajcovní vedoucí Lucy Punch a "pracovnice" Katheryn Winnick v klubu pro pány a dokonce i 47letá Julianna Margulies vypadá stále naprosto neskutečně. Za mě dobrý příjemný lehce nadprůměrný snímek.

Addamsova rodina 2 (1993)

Mno nevím, ani druhý díl nikterak nevyniká v zábavnosti a působí pouze jako prvoplánová rodinná slátanina. Úpřímně řečeno se dost divím panu Burtonovi, že ještě po tomto materiálu nesáhl. V podstatě by měl výhru zaručenou, neboť vesměs není co překonávat. Navíc gotičtí Addamsovi jsou pro něj jako stvoření. Hmm, asi mu napíšu...

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Vrátil jsem se do svých dětských let a pustil si tento skvost, dle mého názoru stále nejlepší verze Addamsových a to i přes datum výroby, dokonce i slovenský dabing zde seděl přímo výtečně.

Addamsova rodina (1991)

Vcelku dost slabá adaptace této klasiky, jejíž celková kvalita se dost zásadně odvíjí od hereckého obsazení samotných členů rodinky. Tedy zde nepříliš vydařený herecký sortiment, až na Lloyda, který je geniální a jako Fester se v podstatě už narodil, stejně jako Ruda Hrušínský pro roli Švejka.

Police Story 2 (1988)

Dvojka pro mě osobně není tolik zábavná jako první díl, ale pořád se jedná o poctivou "nebezpečnou" Jackieho filmařinu hodnou respektu.

Potomci lidí (2006)

Po shlédnutí jsem jen těžko hledal slov, neboť jsem měl po celou dobu vyraženej dech a oči dokořán! Bezesporu filmařská scénistická genialita, neuvěřitelně dlouhé střihy, naprosto impozantní příběh, dechberoucí krutopřísněrealistické herecké pojetí. Mohl bych pokračovat v superlativech ještě dlouho, ale zkrátím to. Film je pro sc-fi milce absolutní nutností a pokud jste tak ještě neučinili, neváhejte!

Pátý element (1997)

Výborný "odlehčený" sci-fi akčňák, právem patřící do mého archivu. Hlavními kvalitativními elementy jsou skvěle vybalancovaný herecký sortiment, výborná hudba a zdařilý scénář. Paráda!

Pařba na třetí (2013) odpad!

Dobře, dobřéé! Jsem ochoten tvůrcům odpustit tento "filmový" výkal, pokud si všichni pořádně nafackujou. Ono totiž čeho je moc, toho je příliš a tohle je opravdu vrchol nevkusu, nehumoru, demence, idiocije a vůbec.....tento paskvil snad nestojí ani za ten komentář. Todd Phillips si může bratrsky potřást rukou se Zdeňou Troshkou, neboť stejně jako on to dotáhl až na samotné dno komediálního kanálu.

Pařba ve Vegas (2009)

Celkem povedená USA-Fekál komedie na jedno shlédnutí. Nic víc