Skrytá identita (2006)

Hmm, co na tohle říct. Obstojný, i když trochu překombinovaný scénář, skvělá parta herců, můj oblíbený gangsterský režisér a stejně to nějak není ono. Snad je to vinou šroubovaných a místy až nepřirozených dialogů, či přespříliš bezchybných až težko uvěřitelných "tahů" ústředních postav. Rozhodně se nejedná o špatný film, jen mám pocit, že se tentokrát Martin svezl na vlně průměrnosti a já od něj nedostal to co obvykle dostávám při sledování jeho filmů s razítkem "mafie". Holt pokaždé to nevyjde.

28 dní poté (2002)

Rozhodně více než jen průměrné zombie-road-movie. Pár výtek by bylo, ale v podstatě to zábavnosti při sledování filmu příliš neubírá a tak nad tím jen mhouřím oko. Murphy je solidní, Gleesona mám moc rád kdekoli se objeví a Naomi jako ženský element rozhodně pasovala do role. Suma sumárum zábavná zombie - jednohubka.

Vlk z Wall Street (2013)

Musím říct, že to co předesílá přebal filmu, tedy "Neuvěřitelně zábavné" a ***** je překvapivě pravdivé tvrzení. Myslel jsem, že se již obdobného mafiánského filmu od Martina nedočkám a naštěstí jsem se mýlil. Tři hodinky utečou jako voda, neboť od začátku až do konce je nastavena stabilní vysoká úroveň zábavy bez zakolísání či výkyvů. Leo mi tímto definitivně dokázal, že je herecký kumštýř na výbornou. Jsem nadšen!

Kon-Tiki (2012)

Podařené zfilmování Thorovi cesty do Polynésie. Film je do jisté míry remakem původního dokumentu z roku 1950 a nutno říci že podařeným.

Ve znamení Kon-Tiki (1950)

Nelze hodnotit jinak než full star. Thor jako obdivuhodný cestovatel i obstojný dokumentarista podal svému "výletu" skvělou dokumentární vizualizaci. Trochu se mi zdá, že se tímto dokumentem malinko inspirovali i tvůrci "Cesty do pravěku".

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

...tak sestupná tendence bohužel pokračuje, přičemž sám Jackson si neustále hází klacky pod nohy nulovou špetkou originálního osvěžení jeho "Prstenovské filmařiny", která zůstává od prapůvodu stále identická a navíc si už vyloženě kálí na hlavu ultranesmyslnými fyzikálními principy, které nelze přehlédnout, byť jsem se snažil sebevíc. Pardóon, ale serfing v dřevěném stavebním kolečku na roztaveném zlatě (cca 1000 stupňů C), to už zavání režisérovým záškoláctvím, které začlo zřejmě již na druhém stupni základky, anebo hrubým podceněním až urážkou diváka. Nicméně pozitivně vnímám pěknou vizualizaci a celkové provedení Šmaka. Fakt, že celkový příběh Hobita, tak jak nám jej kdysi dávno naservíroval Tolkien má s tímto filmem jen opravdu pramálo společného, raději úplně přehlížím. Celkově vzato to ještě koukatelné je a finální "rozsudek" nad Jacksonem si nechám až na (jak doufám) poslední, tedy 6.díl zfilmované Středozemě.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Až neuvěřitelně slabá komedie z pera Smoljaka a Svěráka, která mě jakožto fandovi divadla Járy Cimrmana nabídne jen velmi málo. V podstatě jde jen o lehce předělanou a rozvětvěnější hru Vražda v salonním coupé, kterou mám moc rád a v originálním divadelním provedení se Svěrákem jako Trachtou je bezkonkurenční a několikanásobně zábavnější.

Copak je to za vojáka... (1987)

Nevinný komediální snímek, který zřejmě již unikl pozornosti soudruhů, neboť se v něm nenachází téměř žádné "zásadní" informace o důležitosti lidově demokratické armády a podobným výplodům, na něž jsme z podobných filmů byli zvyklí. Díky tomuhle faktu, a samozřejmě i díky "Langošovi", působí celý film svěže a energicky i dnes.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

"...a třetí den...tedy...nebudete tomu věřit.." ; "Bolesti povolily co?" ; "Ne. Poblil jsem se!"