Drsná Planina (1979)

Spolu s Králem Šumavi další povedený filmek z českého pohraničí v období pár let po válce s hvězdným obsazením. Vybydlené vesnice se postupem doby začínají opět zaplňovat, hlídky slouží 12 ti hodinové směny, aby chytali německé záškodníky, po únoru 48 přeběhlíky co chtějí na západ..ne všichni pohraniční vojáci tuto dobu ale přežijí ...

V ostře sledovaném pásmu (1978)

Copak je to za vojáka na Sovětský způsob. Skupina velitele Tarasova je vysazena v nepřátelském prostředí, aby provedla v rámci tréningové akce vojska záškodnické operace a na závěr našla skryté velitelství Severní armády.Během plnění úkolu skupina ještě stihne zachránit pobodanou ženu a zajmout 4 uprchlé vězně. Na rozdíl od naší české alternativy není tento film vtipný, což je jedině škoda. Bohužel, sovětští výsadkaři jsou zde až moc sovětští :) tím myslím nepřemožitelní, nikdy se neunavující a nechybující.. prostě takový opak marináků po americku :)

Terminál (2004)

Film inspirovaný skutečnou událostí, ukazuje bezohlednost lidí, kteří se starají pouze o sebe a nevšímají si druhých, slepé dodržování zákonů na úkor lidskosti i vůli, která překonává hory a řeky... ze začátku lehce úsměvný, ke konci příliš kýčovitý, celkově-těžko uvěřitelný.

Vrána (1994)

Brandon Lee je naprosto úžasný, hned co vylezl z hrobu jsem si ho zamiloval :) Co ale chybí k pěti hvězdičkám? Alespon já si teda myslím, že vraždy jednotlivých členů gangu byly málo propracované, až na tu první s Tin Tinem nebo jak se jmenoval, ta se mi opravdu líbila, ale ten zbytek..moc málo si s nima vyhrál, dále mi tam schází nějaká hutnější atmosféra strachu a napětí ze strany gangu, vrána se měl prezentovat jako tajemný přízrak, stín co obchází všechny gaunery a jednou si na ně počíhá, což se tady moc nepovedlo..Eric přišel, pokecal, zabil, odešel... závěrečný soubor s hlavou gangu mohl být taky lepší, ale to už je jenom drobná muška na jinak skvělém dark filmu..věřím že pro mnoho lidí se tenhle film stane kultem, stejně tak "skoro" jako pro mně..

Drážďany (2006) (TV film)

Námět je jeden velký nesmysl, který si bere inspiraci snad z telenovel, autentické záběry třeba v průběhu bitev mě dost štvaly, je to jak pěst na oko, že by nedokázali natočit vlastní akční záběry a tak si museli vypomáhat autentickými? nevím.. každopádně příliš slabé, příliš neuvěřitelné, příliš... německé

Pianista (2002)

Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dát 4 nebo 5 *, protože něco mi tam chybělo, a to něco jsem pořádně nedokázal pojmenovat...pokud bych to měl porovnat se Schindlerovým seznamem, Pianista mě nedokázal natolik vtáhnout do děje jako seznam, pořád jsem měl pocit že se dívám na film, a nedokázal se dostat tzv "dovnitř" a cítit vše co se odehrává z ostatními postavami... Výkon A.Brody je opravdu skvělý, scéna která se mi líbila nejvíc je až skoro na konci kdy hraje v rozbořeném domě pro německého kapitána, zbytek je bohužel pro mě... umělý film, který u mě nevyvolal větší prožitek ...

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Animáky tohoto typu se mi nelíbí, a nějak jim nemůžu přijít na chuť, proto jsem byl přijemně překvapen, protože Mrtvá nevěsta je opravdu hezký a dojemný film, a zvláště ten konec se postaral o čtvrtou hvězdičku v mém hodnocení..červík je opravdu geniální, stejně tak jako perníček ve šrekovi, a stal se pro mně nejvtipnější postavou filmu :) mimochodem emili jako nevěsta se mi líbila o hodně víc než Victorie, jako nevěstě jí to fakt sekne, a naživo musela vypadat ještě líp :) já bych si vybral ji :P

Ghost Rider (2007)

Davové šílenství je tady, o tom jak je ghost rider hrozný se už pějí ody, ale o co je horší s porovnám se spidermanem 3 a dalšími kasotrháky..? Komiks jsem nečetl, tudíž nemůžu porovnat, což je pro film asi dobře, triky jsou parádní, je se na co dívat a já se určitě nenudil... Dokonalý film to zdaleka není, ale minimálně na průměr to má, už jenom za tu skvělou podívanou :)

6. Batalion (2005)

Na válečný film je to moc nudné, stopáž přes dvě hodiny tomu taky moc nepřidá, málo akce, nezáživný scénář, ničím zajímavý herci atd...je toho prostě hodně..v tom velkém množství filmů věnujícím se 2WW je 6.Batalion spíše podprůměrný kousek ..

Ti druzí (2001)

Hezký případ, jak jde z ničeho udělat hodně, celý film čekám na nějakou pořádnou lekačku či zjevení, čekám čekám a najednou je konec filmu.. myslím ale že tentokrát to vůbec nevadí, spíš než infarktové scény provází celý film hutná atmosféra, což je jedině dobře. Amenábar místo šoků, zjevení a samar na milion způsobů spíš pracuje s lidskou fantazií, protože za celý film prakticky nic neukáže, přesto dokáže udržet lidi v napětí, a to se mu daří díky tomu že děsí lidi tím, čeho se nejvíc bojí - jejich vlastní představivostí .. závěrečné rozuzlení mě překvapilo, tentorkát jsem ho opravdu dopředu neodhadl, ale možná je to tím že jsem ho vyjímečně ani nehledal, i když po zkončení filmu mě začali napadat určité indicie které byly v průběhu filmu obsaženy a podle kterých se to dalo vytušit... spíše než horor psycho thriller, ale každopádně skvělý film kterých moc není